Często z dużych projektów zostają mi końcówki koralików, kamieni naturalnych, czy przekładek. Jest ich za mało żeby stworzyć okazały naszyjnik lub bransoletkę. W rezultacie leżą miesiącami na biurku w mojej pracowni, aż urośnie pokaźna sterta i natchnie mnie co z nimi zrobić. Dziś pokażę Wam jak zrobić kolczyki z chwostem w stylu etno, do stworzenia których wykorzystać możecie pozostałości z poprzednich kursów. Ich wykonanie zajmie dosłownie 5 minut!

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków:

  • Baza kolczyka – posrebrzana z uchwytem, na parę kolczyków oczywiście 2szt.
  • Bigle – klasyczne, haczyki, kolor srebrny
  • Końcówki do biżuterii – do wklejania w kształcie walca, średnica wewnętrzna 5mm. Będą potrzebne do wykończenia chwostów.
  • Chwosty – z nici nylonowych z połyskiem, 45mm. Do swoich kolczyków wybrałam neonowy róż, turkusowe oraz szare, Ty oczywiście możesz wybrać inne, w komponujące się z koralikami, których będziesz chciała użyć.
  • Koraliki – mix okrągłych koralików w rozmiarach 4-8mm: czarne Rubbery 8mm, różowobiałe powlekane 4mm. Nadadzą się praktycznie każde koraliki, które zostały Ci z starych projektów :).
  • Kamienie naturalne – 4-6mm – agat, obsydian śnieżny lub inny kamień w takim rozmiarze
  • Przekładki jubilerskie –  GlitteRing z cyrkoniami 5mm oraz gładkie posrebrzane przekładki oponki 2x4mm
  • Klej jubilerski – do wklejenia chwostów w końcówki, np. UHU, Hasulith.
  • Z narzędzi potrzebne będą bociany okrągłe oraz płaskie.

Chcecie zrobić zrobić kolczyki z chwostem?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Elementem obowiązkowym jest baza kolczyka i oczywiście bigle :). Reszta zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni i tego co akurat masz pod ręką, w końcu ideą tego projektu jest wykorzystanie koralikowych pozostałości :). Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów!

Wykonanie:

1. Zaczynamy od wklejenia chwostów w końcówki. Do wnętrza końcówki wpuszczamy odrobinę kleju jubilerskiego i wsuwamy w nią chwost.

 

1 pedzel

2 pedzel

Jak zrobić kolczyki z chwostem

2. Jak tylko klej wyschnie możemy zabrać się za kompletowanie kolczyków.

Otwieramy bazę kolczyka – drut z jednej strony jest przylutowany na stałe, z drugiej można go wyciągnąć z zacisku.

 

 

4 pedzel

3. Na bazę nakładamy wybrane koraliki i przekładki. Do neonowo różowego chwosta dobrałam czarne koraliki Rubbery 8mm oraz jasnoróżowe koraliki powlekane 4mm. Całość dopełniają dwa rodzaje przekładek – GlitteRing oraz gładkie metalowe. Następnie, zamykamy bazę wciskając drut z powrotem w zacisk.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

4. Kolczyk jest już praktycznie gotowy. Brakuje mu tylko bigla. Uszko bigla rozginamy przy pomocy bocianów okrągłych.

6 pedzel

5. Zaczepiamy bigiel o zacisk bazy kolczyka.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

6. Haczyk domykamy przy pomocy szczypiec płaskich.

8 pedzel

7. Tak wygląda gotowy kolczyk.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

 

8. Szybciutko składamy drugi kolczyk do pary. Prezentują się świetnie!

Jak zrobić kolczyki z chwostem

9. Przygotowałam również dwie inne wersje kolorystyczne – bardziej stonowane. Nie każdy w końcu lubi przyciągać uwagę neonami.

W pierwszej propozycji mamy szare chwosty oraz fasetowane agaty w odcieniach fioletu i szarości, rozdzielone gładkimi metalowymi przekładkami.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

10. W drugiej wersji, odważniejsze turkusowe chwosty połączyłam z agatem w kolorze gołębio-szarym oraz czarnym obsydianem śnieżnym. Wykorzystałam dwa rodzaje przekładek – z cyrkoniami i gładkie.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

Komu udało się zrobić kolczyki z chwostem?

Jestem pewna, że w swoich kolekcjach biżuterii macie również egzemplarze powstałe z „resztek”. Pochwalcie się swoimi pomysłami na Instagramie lub Facebook’u! Wystarczy oznaczyć zdjęcie tagiem #kurspasart. 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Zerknijcie jeszcze na te fajne propozycje:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.