Ahoj przygodo! W tym kursie Monika Wojdyła pokaże Wam jak zrobić kolczyki koła z koralików, w iście marynarskim stylu. Kolczyki z tego tutorialu są wręcz stworzone dla tych z Was które uwielbiają prostą, a przy tym nietuzinkową biżuterię. Uwaga! Ta przygoda wciąga, więc najpewniej nie skończy się na jednej parze kolczyków – możecie poszaleć z kolorami koralików, by uzyskać biżuterię o zupełnie innym charakterze :). Do dzieła!

Koraliki SuperDuo dają niezliczoną ilość kombinacji i możliwości. Można z nich tworzyć bardzo skomplikowaną biżuterię, ale idealnie sprawdzają się również w tych najprostszych projektach. Dziś pokażę Wam jak wykorzystać je właśnie w takim prostszym, ale wciąż bardzo efektownym projekcie :).

Do stworzenia takich kolczyków potrzebne nam będą:


Koraliki SuperDuo – ja użyłam koloru Opaque Cobalt – wystarczy jedna paczuszka
Koraliki Fire Polish – 3mm – u mnie jest to kolor Opaque Med.Red – potrzebujemy 40 sztuk
Koralki Toho – rozmiar 11/0 – ja mam kolor Opaque Rainbow White i 15/0 – u mnie transparent frosted cobalt
Nożyczki
Nić jubilerska –  nić s-lon AA tex 35
Igła jubilerska – do nawlekania koralików
Bigle – ze stali chirurgicznej
Przyda Ci się też  mata do koralików żeby koraliki za bardzo nie uciekały 🙂

Koraliki do wykonania kolczyków możesz kupić tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki :). Jeśli kształt kolczyków Ci się podoba, ale nie przekonuje Cię styl marynarski – możesz dowolnie poszaleć z kolorami materiałów i stworzyć coś w zupełnie innym stylu :). Handmade daje Ci cały ogrom możliwości – to Ty tu jesteś projektantką i to Ty decydujesz jak ostatecznie będzie wyglądała Twoja biżuteria :).

Gotowe? No to zaczynamy :)!

Na nić nawlekamy na przemian 20 koralików SuperDuo i 20 koralików Toho 11/0.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Tworzymy kółeczko i zawiązujemy końce nici w supełki mocno uciągając, tak aby było sztywne.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Nawlekamy krótszy koniec nici na igłę i przechodzimy nią wkoło przez pierwszy rząd. Możemy zawiązać supełek i ucinamy. Nie będzie nam przeszkadzać podczas dalszej pracy.

beading tutorial

Jak zrobić kolczyki z koralików

Teraz będziemy szyć dłuższą nicią. Ja zazwyczaj robię również nią jeszcze jedno okrążenie po pierwszym rzędzie aby usztywnić kółeczko. Kończę okrążenie tuż za koralikiem Super Duo.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Nasza nić wychodzi z dolnej dziurki koralika SuperDuo więc teraz wkłuwamy się w górną dziurkę koralika SD.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Nabieramy nowy koralik SuperDuo i uzupełniamy kolejno luki w pierwszym rzędzie koralikami SuperDuo. Na koniec możemy nie kończyć od razu okrążenia ale przejść kilka koralików dalej. Wtedy robótka będzie się nam lepiej trzymała.

beading tutorial

Jak zrobić kolczyki z koralików

Jak zrobić kolczyki z koralików

Przechodzimy igłą do zewnętrznej dziurki koralika SuperDuo w nowym rzędzie.

Jak zrobić kolczyki z koralików
I uzupełniamy luki między SuperDuo koralikami FirePolish. Ja lubię jak kolczyki są sztywniejsze więc przechodzę po zewnętrznej jeszcze raz nitką.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Jak zrobić kolczyki z koralików

Nasza nitka powinna wychodzić z koralika FirePolish. Nawlekamy 5 koralików Toho 15/0, ewentualnie możemy nałożyć już bigiel. Następnie wkłuwamy się do kolejnego koralika FirePolish tworząc uszko dla bigli. I teraz albo zakończycie już pracę tworząc supełek i przechodząc jeszcze kilka koralików dalej aby się nam nie posypało nic…

jak zrobić kolczyki koła

… albo robicie tak jak ja jeszcze jedno okrążenie po zewnętrznej kolczyka i przechodzicie po drodze przez pierwsze dwa koraliki ze stworzonego przez nas uszka i dwa ostatnie koraliki z uszka (pomijając środkowy), robiąc dopiero teraz supełek i kończąc pracę dopiero w tym momencie.

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

Kolczyki gotowe! Znaczy się jeden :). Drugi wykonujemy analogicznie, powtarzając wszystkie kroki.

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

Jak Wam się podobają takie kolczyki? Lubicie styl marynarski? Koniecznie dajcie nam znać :). A jeśli nasz kurs robienia biżuterii zainspirował Was do stworzenia własnej wersji kolczyków, koniecznie pochwalcie się efektami, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart.

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 
Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.