Czasami zapominamy, że piękne nie zawsze musi być skomplikowane. Dziś pokaże Wam jak zrobić proste kolczyki z koralików i to aż dwie pary – sami zdecydujecie, które podobają Wam się bardziej lub tak jak ja, poszalejecie i wykonacie dwie pary ;). Zrobienie ich zajęło mi niecałe 10 minut, a noszę całymi dniami. Zapraszam na kurs robienia biżuterii dla początkujących i nie tylko :).

Jako że jestem wielką fanką kolczyków w swojej kolekcji mam ich najwięcej. Takiej ilości par pozazdrościłby mi niejeden sklep z biżuterią i dodatkami. 😉 Są tam kolczyki we wszystkich kolorach, wykonane najróżniejszymi technikami. Nawet jeśli nie ogarniam np sutaszu i makramy to mam w naszej grupie zdolne koleżanki, u których chętnie zamawiam. No, ale nie wszystkie kolczyki, które uwielbiam są wymyślne i ciężkie do zrobienia. Okazuje się, że najchętniej noszę te, które się najszybciej robi, np. takie jak te pokazane w tym kursie :).

Przydasie potrzebne do stworzenia pierwszej pary:

Kryształki – Crystal Love ball 6mm u mnie jest to kolor biały lustrzany
Koraliki -Candy rondelle 4×6 u mnie kolor turkusowo- pomarańczowy
Koraliki Daggers – ja wybrałam kolor Opaque Turquoise – potrzebne nam będzie 14 szt
Bigle – otwarte – ja zawsze używam tych ze stali chirurgicznej
Kółeczka montażowe – otwarte wielkości 5 mm
Kuleczki gładkie – w kolorze srebrnym 2,4 mm
Szpilki jubilerskie -haczyki u mnie są o długości 70 mm ale ciut je na koniec przycinam
Narzędzia jubilerskie – szczypce bociany i tnące i obowiązkowo mata do koralików

Materiały na te kolczyki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji :). Koraliki wykorzystane w kursie możesz spokojnie zastąpić innymi np. w kształcie kulek :).

Na dwa haczyki nakładamy na przemian koraliki CrystaLove i Candy oddzielając je od siebie srebrnymi kuleczkami.


Odcinamy nadmiar drucika i zaginamy ładne oczka. Ważne jest by oczka na jednym haczyku były odwrócone do siebie prostopadle tak jak na zdjęciu.


Na następny haczyk nakładamy 3 DAGGERY i 4 srebrne kuleczki na przemian.


Teraz kleszczykami wyginamy drucik w “V” tuz za srebrną kulką.

Na haczyk nakładamy kolejne 4 DAGGERY i 4 srebrne kulki na przemian. Odcinamy nadmiar drucika, pozostawiając go tyle by zrobić ładne oczko. Polecam zrobić sobie od razu dwie takie części. Łatwiej wtedy sprawdzić czy nasza koralikowe “V” jest takie samo na oba kolczyki.

Już będziemy łączyć wszystkie elementy pierwszego kolczyka. Najpierw na kółeczko nakładamy bigiel i dwa proste haczyki z kuleczkami. Później zakładamy przygotowane “V” na końce i gotowe!

I zabieramy się za drugą parę. W tym celu przygotujcie:


Łańcuszek – ankier 3x2mm koloru złotego
Bigle – otwarte ze stali chirurgicznej również w kolorze złotym
Szpilki jubilerskie -haczyki długości około 50mm i szpilki z kulką lub gwożdzie 40mm
Koraliki – CANDY rondelle 4×6 – wykorzystałam te z wcześniejszej pary kolczyków
Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące i bociany, tradycyjnie przyda Ci się też mata do koralików

Produkty potrzebne do wykonania tych kolczyków znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji :). Koraliki wykorzystane w kursie możesz spokojnie zastąpić innymi np. w kształcie kulek :).

Na jeden kolczyk szykujemy 3 długości łańcuszków.
2 krótkie, 2 dłuższe i jeden najdłuższy.

Nakładamy łańcuszki na przemian z koralikami na szpilkę haczyk. Łańcuszki wkładamy między koraliki. W środku będzie najdłuższy łańcuszek. ucinamy nadmiar drucika tak aby starczyło na zrobienie oczka. Wyginamy haczyk w lekki łuk.

Ucinamy dwa równej długości łańcuszki. Ja ucięłam na długość 15 oczek.

Łańcuszki nakładamy na oczka naszego haczyka z koralikami. Na osobny haczyk nawlekamy jeden koralik CANDY, ucinamy i jedno oczko zakładamy na bigiel, a drugie wyginamy i na nie zakładamy końcówki dwóch łańcuszków z podstawy.

Na 5 szpilek z kuleczką nakładamy po jednym koraliku CANDY, ucinamy, robimy loopiki i montujemy po jednym koraliku do każdego zwisającego łańcuszka.

Obie pary kolczyków są o tyle fajne, że można szaleć z kombinacjami koralików do woli, z kształtami, kolorami i wielkościami. Za każdym razem osiągniecie inny efekt końcowy. Jestem ciekawa Waszych pomysłów. Koniecznie oznaczcie je #kurspasart -chętnie oglądamy później Wasze prace :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb