Razem z Wajzerką zapraszamy Was na video kurs tworzenia biżuterii, w którym zobaczycie jak zrobić naszyjnik z koralików krok po kroku. Naszyjnik DIY z koralików w różnym rozmiarze bardzo efektownie prezentuje się na szyi. Dzięki regulowanemu zapięciu, możemy dopasować jego długość np. do dekoltu bluzki czy sukienki. Co ważne, z wykonaniem naszyjnika poradzą sobie nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ręcznie robioną biżuterią :).

Aga swój naszyjnik wykonała z koralików Seastar satin w bardzo stonowanych kolorach. Dzięki temu naszyjnik świetnie komponuje sie zarówno z codziennymi stylizajcami, jak i tymi bardziej oficjalnymi. Jeśli lubisz odważne dodatki, możesz spróbować stworzyć taki naszyjnik z miksu koralików o kontrastujących kolorach.

 

Podczas tworzenia naszyjnika zwróć szczególną uwagę na:

  • delikatne formowanie haczyków, tak by szpilki się nie deformowały
  • szpilkę chwytamy szczypcami zawsze w tej samej odległości od czubków nosków szczypiec, dzięki temu wielkość haczyka zawsze będzie taka sama
  • najwięcej koralików 10mm umieszczamy na środku naszyjnika. Dzięki temu naszyjnik delikatnie zwęża się na boki
  • między duże koraliki montujemy mniejsze
  • ilość koralików  użytych w projekcie zależy od Ciebie. Jeśli preferujesz prostsze i mniej bogate formy, możesz użyć mniejszej ilości koralików

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Koraliki – Wajzerka wybrała do swojego projektu koraliki Seastar Satin wielkości 6, 8 i 10mm

Łańcuszek jubilerski – pancerka o dość dużych oczkach np. 6x4mm

Karabińczyk – najwygodniejszy będzie karabińczyk o wielkości 16mm

Kółka montażowe – 6mm,  2 kółeczka przydadzą nam się do zamontowania zapięcia, a z 10-15 do zrobienia łańcuszka regulującego długość naszyjnika

Zawieszka – mała zawieszka stanowi dodatkową (ale oczywiście nieobowiązkową) ozdobę naszyjnika

Kulki jubilerskie – wielkości ok 3mm

Szpilki jubilerskie – szpilki gwoździe

Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące, bociany i szczypce płaskie. Narzędzia są niezbędne do przycięcia szpilek i formowania haczyków 🙂

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą głównie inspiracji i nauce techniki. Tego typu naszyjnik wykonać możesz z dowolnych koralików :).

 

jak zrobić naszyjnik z koralików

naszyjnik diy

Dzięki łańcuszkowi regulacyjnemu, długość naszyjnika możemy dowolnie regulować i dopasować go do rodzaju dekoltu czy stylizacji :).

kurs tworzenia biżuterii

naszyjnik satynowe seastar7a pedzel

Jak Wam się podobał kurs? Mamy nadzieję, że pokusicie się o wykonanie własnej wersji naszyjnika :). Koniecznie pokażcie nam efekty swojej pracy!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

^3AB470695AB991F0B1E315DF8A5E9BAC076E0DFF9B76D1B6DC^pimgpsh_fullsize_distr

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.