Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was nowy kurs tworzenia biżuterii, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z łańcuszków. Ba, co tam jeden. Cztery! Cztery naszyjniki komponujące się w piękny zestaw, ale i odpowiednie do noszenia samodzielnie. Naszyjniki można nosić na wiele różnych sposobów, więc jeśli lubisz eksperymentować z dodatkami… ten kurs jest dla Ciebie :).

Kurs  został podzielony na 4 części, a każda z nich poświęcona jest innemu naszyjnikowi, który następnie możemy połączyć w oryginalny komplet. Możemy, ale nie musimy :). Jeśli któryś z naszyjników bardziej podoba Ci się solo – żaden problem! Masz pełną dowolność w tym, który z nich wykonasz.

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjników:

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie inspiracji, Twój komplet może, a nawet powinien, być zrobiony “po Twojemu” :). Nadaj naszyjnikom swój własny charakter, np. zmieniając gamę kolorystyczną czy zestawienie zawieszek. W tak bogatym zestawie, możliwości modyfikacji jest bardzo wiele.

Naszyjnik I

łańcuszki1a pedzel

1 naszyjnik

Naszyjnik II

łańcuszki2 pedzel

 

naszyjnik 2

 

Naszyjnik III

łańcuszki4 pedzel

 

naszyjnik 3

 

Naszyjnik IV

łańcuszki5 pedzel

 

naszyjnik 4

Łańcuszek do biżuterii – drobna pancerka lub ankier, np. 3x2mm, mocny łańcuszek typu rolo 5mm. Do najdłuższego naszyjnika Aga użyła nieco grubszego łańcuszka 5x4mm

Zawieszki – tworząc swoje naszyjniki, możesz wykorzystać zupełnie inne zawieszki, ale by zachować proporcje, trzymaj się rozmiarów zbliżonych do tych wybranych przez Agnieszkę. Jeśli preferujesz mniej zdobne formy, możesz w ogóle zrezygnować z części zawieszek

Przekładki jubilerskie – jeśli efekt przełożenia kamieni talerzykami Ci się nie podoba, możesz z nich zrezygnować. Przekładki walce, przydadzą się do zamaskowania łapaczek użytych w naszyjniku

Kółka montażowe – potrzebne Ci będą kółeczka w rozmiarze 5 lub 6mm, a także 7mm

Zapięcie do biżuterii – każdy z naszyjników zapinany jest na karabińczyk w rozmiarze 16mm. Jeśli nie zależy Ci na możliwości regulacji naszyjnika, możesz zastosować zapięcie typu toggle

Kamienie naturalne – Aga użyła agatów w rozmiarze 8mm, ale równie dobrze sprawdzą się inne kamienie lub koraliki w podobnym rozmiarze np. Mistic. Do jednego z naszyjników, Aga użyła agatu w kształcie kropli, o wymiarach 12×8 mm.

Szpilka jubilerska – szpilka typu gwóźdź

Łapaczki do biżuterii – żeńskie –  potrzebne do wykończenia naszyjnika z agatami

Stopery – zaciski zabezpieczą żyłkę lub nić przed wysunięciem się z łapaczki

Narzędzia jubilerskie – do przecięcia łańcuszków potrzebne Ci będą szczypce tnące, a do zaginania kółeczek szczypce płaskie. Do zagięcia haczyka na szpilce jubilerskiej, przydadzą Ci się bociany.

Klej jubilerski – jeśli naszyjnik z agatami chcesz wykonać z nici, zamiast żyłki, przyda Ci się klej magic, którym zabezpieczysz końcówki nici przed strzępieniem. Klej szybkoschnący przyda się do zabezpieczenia supełków w łapaczce.

 

Jak Wam się podobają naszyjniki wykonane przez Agnieszkę :)? Czekamy na Wasze komentarze!

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.