Jak zrobić naszyjnik z masy perłowej? Kurs tworzenia biżuterii

Razem z Agnieszką Wajzer-Nowak zapraszamy na video kurs tworzenia biżuterii, w którym pokażemy Wam jak zrobić naszyjnik z masy perłowej o nieregularnym kształcie. Projekt daje wiele możliwości modyfikacji – do centralnej części naszyjnika wykorzystać możecie dowolne koraliki czy kamienie, uzyskując tym samym zupełnie odmienny efekt. Do dzieła :)!

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Przekładki jubilerskie – talerzyki 1x8x8 mm i kółka 2x10mm, które będą pełnić funkcje łączników

Kamienie naturalne – w żółtym naszyjniku Agnieszka użyła masy perłowej o nieregularnym kształcie, a w drugim hematytów rondelle 3x8x8mm. Pamiętaj, że w  centralnym elemencie naszyjnika możesz umieścić dowolne kamienie naturalne bądź koraliki :)

Kółka montażowe – 10 i 6mm

Stopery – zaciski ok 1mm

Karabińczyk – wielkości ok 16mm

Łańcuszek – ankier ze stali nierdzewnej 3x4mm

Zawieszki – niewielka zawieszka stanowi ozdobę naszyjnika i dodatkowo ułatwia jego zapinanie

Karabińczyk – ok 16mm

Linka jubilerska – 0.38mm, linkę możesz zastąpić żyłką jubilerską

Narzędzia jubilerskie – szczypce są niezbędne do odginania kółeczek montażowych

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą głównie inspiracji i nauce techniki. Do stworzenia swojego naszyjnika wykorzystać możesz zupełnie inne kamienie czy koraliki, tym samym uzyskując zupełnie inny efekt. Nie bój się eksperymentów, bo to jedna z fajniejszych rzeczy w handmade :).

 

jak zrobić naszyjnik z hematytów

 

jak zrobić naszyjnik z masy perłowej

 

Jak Wam się podoba projekt Wajzerki? Czekamy na Wasze komentarze!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

1 komentarz

  1. Bardzo ładny naszyjnik, zrobię sobie taki :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *