Wszystkim tym, którzy postanowili schować włóczki bo: “wiosna przyszła i nie ubieramy się w szaliki”, pragnę powiedzieć głośne STOP. Wiosna i lato to idealny czas na włóczki. Dlaczego? Bo nie ma nic przyjemniejszego niż spokojne dzierganie w plenerze. A zima przecież i tak przyjdzie, więc można być przygotowanym. Ale dla tych, którzy nie chcą myśleć o tym smutnym momencie, mam propozycję. Co najbardziej cieszy latem? Pikniki! A na piknik można się wybrać z dzierganymi dodatkami. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić podkładkę pod kubek na podłużnej obręczy dziewiarskiej. 

Najważniejsze o czym musicie pamiętać to kwestia włóczki. Prawda taka, że nadaje się każda. Jeśli jednak jest cieniutka (jak jeans crazy,  camila batik lub choćby harmony ) to trzeba jej użyć podwójnie lub potrójnie. Jeśli tego nie zrobicie – wyjdzie Wam piękny ażurek – idealny do letnich szaliczków, ale kiepski jako podkładka. Trochę materiałów i kolorów zebrałam pod tym linkiem. Jednak polecam pogrzebać w włóczkach i poszukać ulubionych kolorów i grubości.

himalaya everyday big

No ale do rzeczy. Czego potrzebujecie żeby zrobić ze mną podkładki pod kubeczki?

Jak widzicie nie trzeba wiele, żeby zacząć przygodę z obręczami. Praca w trakcie robienia wygląda jak precelki, więc tym bardziej miło się kojarzy. 

podkładki na obręczy

Podkładeczki robi się szybko i sprawnie. Są idealne na prezent “na ostatnią chwilę”. Ale także na taki na który się czeka (dzień matki za pasem). No ale ja tu gadu, gadu, a Wam się obręcz grzeje w rączkach 🙂 łapcie film:

 

I jak? Całkiem przyjemne? Żałuję, że nie możecie przez film dotknąć włóczki na której pracuję – jest mięciutka i puszysta tak, że nie chce się jej wypuszczać 🙂

obręcze dziewiarskie

Jeśli spodobał Wam się kurs nie zapomnijcie oznaczyć nas #kurspasart – wielki koci brat patrzy i chce widzieć Wasze robótki.

ręcznie robione podkładki

Pozdrawiam Was gorąco

Justyna z GithagoArt

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat 🙂