Często słyszymy od Was, że techniką, której najbardziej chcielibyście się nauczyć, jest wire wrapping. Z pewnością nie jest to łatwa technika, ale hej, małymi kroczkami i damy radę! 😉 Dlatego też dzisiaj przygotowałam dla Was kurs, w którym pokażę, jak zrobić prostą bransoletkę z drutu i kamieni – i to naprawdę prostą – dzięki czemu będziecie mogli oswoić się nieco z drutem jubilerskim i ocenić, czy ta technika Wam odpowiada. To będą totalne podstawy, jeśli chodzi o wire wrapping, więc kurs jest też jak najbardziej odpowiedni dla osób początkujących. No to do roboty! 😉

Materiały, których będziemy potrzebować: 

Do bransoletki na bazie: 

  • Baza bransoletki ze stali chirurgicznej, z odkręcaną kulką – grubość drutu 1,5 mm. 
  • Matowy, czarny hematyt 8mm – lub inne kamienie z bardzo dużymi dziurkami – koniecznie upewnijcie się, że dacie radę nawlec je na bazę. 
  • Drut jubilerski 0,8 mm. 

Do bransoletki na drucie pamięciowym: 

Do obu bransoletek przydadzą nam się zdecydowanie narzędzia jubilerskie

Jak zrobić prostą bransoletkę z drutu i kamieni? Wire wrapping - podstawy

Wszystkie produkty, potrzebne do wykonania takich bransoletek możecie znaleźć tutaj. Jak zwykle, to, na jakie rodzaje i kolory kamieni się zdecydujecie, zależy całkowicie od Waszej wyobraźni – stwórzcie coś niesamowitego! 😉

Jak zrobić prostą bransoletkę z drutu i kamieni? Wire wrapping - podstawy

Jak zrobić prostą bransoletkę z drutu i kamieni? Wire wrapping - podstawy

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.