Komu też zimą zawsze marzną ręce, łapka w górę? A kto chce razem ze mną rozwiązać ten problem? 😉 Przygotowałam dla Was dzisiaj kurs, w którym pokaże, jak zrobić rękawiczki na szydełku – takie cieplutkie, klasyczne, szydełkowe rękawiczki z jednym palcem. Użyjemy ściegu tkanego, który nie dość, że będzie wyglądał jak robiony na drutach, to jeszcze będzie super ciepły. To jak, działamy? 😉

Materiały potrzebne do zrobienia rękawiczek: 
Jak zrobić rękawiczki na szydełku? Szydełkowe rękawiczki z jednym palcem

  • Włóczka – u mnie Yarnart Shetland Chunky – u mnie w kolorze nr 608 – lub inna o podobnej grubości. 
  • Szydełko 6,5 mm. 
  • Ostre nożyczki
  • Igła do włóczki. 

Czas zrobić rękawiczki na szydełku.

Wszystkie niezbędne materiały znajdziesz tutaj. Nie przejmuj się, jeśli zabranie konkretnego koloru włóczki – rękawiczki wyjdą pięknie w każdym kolorze ;). Zamiast Shetland Chunky możecie użyć np. MTP Anemos, Yarnart Everest lub Merino Bulky – musicie tylko pamiętać o dostosowaniu ilości oczek do grubości włóczki.

 

 

Jak zrobić rękawiczki na szydełku? Szydełkowe rękawiczki z jednym palcem

 

Udało się Wam zrobić rękawiczki na szydełku?

Jak Wam się podobają? Zrobicie sobie własne? Piszcie i nie zapomnijcie o #kurspasart! 😉

Koniecznie do kompletu zróbcie:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.