Macie już pomysł na prezent na Dzień Matki? Dla wszystkich niezdecydowanych i spóźnialskich mam małą inspirację – kwiatki, które na pewno nie zwiędną i nie stracą koloru 😉 Przygotowałam dla Was dzisiaj kurs, w którym pokażę Wam, jak zrobić tulipana na szydełku. Szydełkowe kwiaty może nie pachną tak jak prawdziwe, ale za to robienie ich to mnóstwo zabawy. Sprawdźcie sami! 😉

Materiały:

  • Cienka włóczka bawełniana lub akrylowa – u mnie Yarnart Begonia w kolorach: 5352 (zielony), 5020 (czerwony), 6322 (brzoskwiniowy), 6313 (różowy).
  • Szydełko 3mm.
  • Igła do włóczki
  • Odrobina wypełnienia do maskotek – jeśli nie macie, spokojnie możecie użyć zwiniętej włóczki.
  • Coś, co posłuży nam jako wzmocnienie łodyżki – kawałek patyka, kilka patyczków do szaszłyków, ołówek, cokolwiek znajdziecie w domu ;).

Jak zrobić tulipana na szydełku? Pomysł na prezent na Dzień Matki

Wszystkie potrzebne włóczki i szydełka znajdziecie tutaj. Nie musicie się trzymać tych samych kolorów co ja, jak zwykle zachęcam do pobuszowania na włóczkowych półkach i poszukanie idealnego połączenia ;). Zamiast Begonii możecie użyć na przykład Yarnart Eco-Cotton, Jeans Crazy czy MTP Camilla Batik.

 

 

 

 

Jak Wam się podobają takie szydełkowe kwiaty? Piszcie ;). A jeśli stworzycie własne wersje, to nie zapomnijcie pochwalić się nam, oznaczając zdjęcia jako #kurspasart.

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.