• Darmowa dostawa od 99 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bransoletki plecione to jedne z chętniej noszonych i robionych przez rękodzielników i miłośników rękodzieła produktów. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, gabarytowej i materiałowej. Pasują na wiele okazji, a ich styl zależy od materiałów użytych do ich produkcji. Te bransoletki mogą przybrać postać delikatnych ozdób na nadgarstek, ale mogą być też szerokie. Na przykłąd wykonane z grubych rzemieni czy szeregu sznurków jubilerskich o większej średnicy. Popularna formą bransoletki plecionej jest warkocz. Możemy zapleść dowolny materiał, z którego wykonana jest bransoletka pleciona w warkocz. Musi być on tylko dostatecznie miękki i podatny, by dało się go zaplatać. Warkocz możemy wypleść z jednokolorowych lub wielokolorowych sznurków.

Rodzaje:
Najlepiej będzie podzielić je ze względu na rodzaj materiału z jakiego zostały wyplecione. I tak mogą to być plecionki wykonane ze:
*sznurków,
*rzemieni,
*muliny,
*nici
*z fragmentów pociętej na odpowiednie kawałki tkaniny.
Sznurki i rzemienie jubilerskie, z których jednak bransoletki zaplatane wykonywane są najczęściej
dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach.
Innym rodzaj podziału to plecione z koralikami i bez koralików.
Jeszcze innym kryterium podziału może być podział ze względu na ściegi, sploty czy węzły użyte do wyplecenia danej bransoletki zaplatanej. Nazywane są często bransoletkami - makramami. Do najczęściej wykorzystywanych typów węzłów podczas tworzenia bransoletek plecionych należą: węzeł plaski, węzeł prosty, słupek spiralny i płaski, oplot guzikowy. Węzły płaskie często łączy się w sieci, słupki czy wzory przypominające kwiatki. Do bardziej zaawansowanych węzłów należą węzeł żeberkowy, kostka i układ węzłów repsowych.

Materiały z jakich są wykonane:
Bransoletki plecione wykonujemy z różnokolorowych sznurków (powlekanych, satynowych, bawełnianych, woskowanych i wielu innych), rzemieni (okrągłych, plecionych, szytych, zamszowych, płaskich i innych), muliny i nitek. Możemy dodać do splotu różnego typu koraliki, jak crackle,
koraliki drobne, powlekane, szklane perły czy koraliki ceramiczne. Do wykończenia bransoletki potrzebować też będziemy metalowych półfabrykatów, jak zapięcia, ozdobne końcówki, kółka montażowe, zapięcia magnetyczne czy też przekładki i zawieszki. Dodatki zależą od typu zaprojektowanej bransoletki przyjaźni.

Bransoletki plecione

Bransoletki plecione są uniwersalnym dodatkiem do różnego typu stylizacji. W zależności od użytych do wyplatania bransoletki materiałów mogą stanowić one dopełnienie stroju wakacyjnego, młodzieżowego czy codziennego. Sprawdzą się także w stylu eleganckim czy koktajlowym. Wykonujemy je z różnej grubości i kolorów sznurków oraz rzemieni, muliny, nici a nawet fragmentów tkanin. Mogą być dodatkowo ozdobione drobniejszymi lub większymi koralikami. Bransoletki plecione to miły dodatek do ubrania dla Pań w każdym wieku. Bransoletka pleciona, która wykonana jest z kolorowych sznurków może być ulubiona biżuterią nawet dla małej dziewczynki. Wśród młodzieży bardzo popularne są tak zwane bransoletki przyjaźni, które również są odmiana bransoletek plecionych. Są też świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.