• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Shamballa to potoczna nazwa dla bransoletek, które swoje korzenie mają w legendach i podaniach tybetańskich. To właśnie tam pojawiają się bransoletki shamballa, które właścicielowi przynoszą spokój, równowagę i gwarantują dobre samopoczucie. Tym włąsnie jest bransoletka shamballa.

Współczesna kultura nie wiąże shamballi z ezoteryką, za to pozwoliła bransoletce ewoluować we wzory i kształty, które z buddyzmem łączy już tylko splot sznurków, tzw. makrama. To właśnie koraliki używane do tej bransoletki, są znakiem dzisiejszych czasów. W buddyzmie, kiedy bransoletka shamballa była traktowana leczniczo, do wyrobu tej bransoletki używano kamieni naturalnych typu hematyt. Współcześnie najpopularniejszą bransoletką jest bransoletka shamballa z koralikami shamballa typu disco, czyli małymi kulkami z kryształkami.

Do zrobienia bransoletki shamballa potrzebne są: sznurek shamballa oraz koraliki shamballa. Sznurki mogą być woskowane, satynowe, ale najlepsze są specjalne to tego typu wyrobów sznurki nylonowe. Koraliki mogą być naturalne, z kryształkami, w kształcie stożka - ćwieki shamballa lub kule z masy termoutwardzalnej z kryształami swarovskiego.

Do wykonania bransoletki shamballa można także wykorzystać półtunele oraz łączniki w kształcie krzyża, łezki a nawet hello kity.

Bransoletki shamballa pojawiają się na rękach takich gwiazd jak jay-z, Karl Lagerfeld, Beyonce, czy Paris Hilton. W wersji z czarnym sznurkiem i stonowanymi koralikami, najczęściej disco lub naturalnymi, są wybierane do wieczorowych strojów lub na oficjalne wyjścia.

Ale bransoletka Shamballa pasuje też do bikini albo letniego stroju, jeśli tylko sznurki są neonowe, a koraliki w kształcie czaszki lub są po prostu w nasyconych kolorach.

Inne kategorie związane z bransoletkami damskimi: bransoletka charms, bransoletka ćwieki i kolce, bransoletka drewniana, bransoletka łańcuch, bransoletka magnetyczna, bransoletka mankiet, bransoletka modułowa, bransoletka nieskończoność, bransoletka pleciona, bransoletka reggae, bransoletka ręcznie robiona, bransoletka rzemyk, bransoletka shamballa, bransoletka skórzana, bransoletka srebrna, bransoletka sutasz, bransoletka swarovski, bransoletka sznurek, bransoletka szydełkowa, bransoletka toho, bransoletka z cyrkoniami, bransoletka z filcu, bransoletka z grawerem, bransoletka z grupą krwi, bransoletka z imieniem, bransoletka z koralików, bransoletka z muliny.

Bransoletki shamballa

Bransoletki to biżuteria ozdabiająca nadgarstki. Bransoletki noszone są zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. To rodzaj biżuterii, które uwielbiają też małe dziewczynki. Wykonywane różnymi technikami, z różnych materiałów, w rożnych stylach i kolorach będą także wspaniałym podarunkiem urodzinowym, imieninowym lub z innej ważnej okazji. W zależności od użytych do produkcji bransoletek materiałów, można zróżnicować je pod względem cenowym, dlatego też mogą posłużyć jako drobny, niezobowiązujący prezent lub prezent na wyjątkową okazję. Bransoletki damskie robione są ze skóry, tkanin, metalu, silikonu, a nawet szkła. Są znane w  niemal wszystkich kulturach świata. Z Indii pochodzi typ bangles, a w kulturze andyjskich Indian z Argentyny nosi się je jako amulety chroniące przed złym okiem.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.