• Darmowa dostawa od 99 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bransoletki toho są wykonane z szerokiej gamy koralików. Często dodawane są do nich różnego rodzaju ozdoby. Ważnym elementem są też dodatki metalowe, takie jak końcówki czy zapięcia toogle. Z reguły nadają one charakteru i stylu wykonanemu produktowi. Mogą one być proste, minimalistyczne lub wyszukane, ozdobne, z dodatkowymi elementami ozdobnymi jak ornamenty czy cyrkonie. Bransoletki toho wytwarzamy tzw. techniką koralikowania (ang. beading). To technika polegająca na wytwarzaniu biżuterii przy pomocy drobnych koralików toho, igły i nici. Często nazywa się ja także haftem koralikowym, choć nie są to do końca synonimiczne zwroty. Najbliżej polskie nazwy na opisanie beadingu jest po prostu słowo koralikowanie. Podstawą stworzenia bransoletki toho jest poznanie ściegów, jakimi posługujemy się zaplatając koraliki. Do znanych ściegów należą: ścieg peyote (z parzystą i nieparzystą liczbą koralików w rzędzie), ścieg brick, ścieg right angle wave
czy herringbone. Podstawowym ściegiem jest ścieg wsteczny (Backstitch). Stworzenie bransoletki toho jest procesem czasochłonnym lecz jej wdzięk jest wart poświęcenia wolnego popołudnia na jej wykonanie. Kursy biżuterii z użyciem koralików toho.

Rodzaje:
Bransoletki toho możemy podzielić ze względu na użyte do ich produkcji koraliki toho (ich rozmiar, kolor, typ wykończenia), także ze względu na długość bransoletki toho. Są bransoletki jednokrotnie oplatające nadgarstek a możemy kupić czy zrobić taką, którą opleciemy nadgarstek kilkukrotnie. Innym kryterium podziału mogą być ściegi użyte podczas tworzenia. Koraliki toho - główny półprodukt - to drobne, szklane koraliki wszystkie równej wielkości. Podstawowe odmiany koralików to opaque, transparent, silver line, rainbow, inside color, ceylon czy frosted. Są to koraliki o niezwykłej urodzie, która przekłada się na urodę tych zaplatanych bransoletek.

Materiały z jakich są wykonane:
Bransoletki koralikowe najczęściej wykonujemy z koralików toho, nici lub kordonków oraz
wszelkich niezbędnych do metalowych dodatków. Takich jak zapięcia (karabińczyki, toggle, federingi, zapięcia magnetyczne), końcówki metalowe, do których wklejamy gotową bransoletkę toho (klasyczne lub ozdobne). Do bransoletek toho często też dodajemy różnego typu zawieszki ozdobne bądź zawieszki charms, które określą styl noszonej bransoletki. Poza podstawowymi komponentami do ich stworzenia będziemy potrzebować także narzędzi takich jak: specjalistycznej igły do nawlekania koralików, czasem szydełka, żyłki i kleju do biżuterii.

Bransoletki toho

Bransoletka toho to wyjątkowy produkt wśród biżuterii hand made. Jest gustowną ozdobą dla kobiety ceniącej sobie szyk i unikalność. Bransoletki te robi się z koralików toho, które przy pomocy igły i nitki zaplata się w formę magicznych bransoletek toho. Twórcy biżuterii z koralików toho odznaczają się niezwykłą precyzją wykonania, dużą wyobraźnią i cierpliwością. Metoda, którą wyrabia się te bransoletki to beading. Tworzenie ich jest wciągające, a samo przeglądanie i wybieranie koralików, które zostaną użyte do projektu sprawia wielka radość oraz inspiruje do tworzenia coraz to nowych wzorów. Bransoletki toho, które można kupić lub samodzielnie wykonać cechują się dużą różnorodnością kolorystyczną dzięki niezliczonej ilości szlifów wykończeniowych i kolorów, w jakich dostępne są koraliki.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.