• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Trendy modowe często zaskakują, to wiemy wszyscy. Tak samo było z ćwiekami, które zyskały niesamowitą popularność w świecie mody. Projektanci wzięli je pod lupę proponując na glam rockowy wygląd. Torebki, kurtki ramoneski, buty i niemal każdą część garderoby naszpikowano ćwiekami, kolcami, dżetami czy puklami. Ćwieki na koszulkach, telefonach, czy trampkach? Czemu nie. Teraz i Ty możesz nadać swojej garderobie nieco rockowy look. Dzięki dużemu wyborowi wśród ćwieków jest to proste i każdy może spróbować swoich sił w ozdabianiu. W sklepie pasart.pl znajdziesz duży przekrój tego rodaju ozdób. Najbardziej popularne wśród nich to ćwieki piramidki, ćwieki stożki, ćwieki kolce, ćwieki pukle, a także błyszczące i efektowne ćwieki z kryształkami.

Z cego są wykonane:
Ćwieki głównie wykonywane  są ze stopów metali nieszlachetnych takich jak: miedź, mosiądz, alpaka, nikiel, czasem brąz. Skład tych stopów jest różny, dlatego też dostępne są one w rozmaitych wersjach kolorystycznych między innymi złote, srebrne, grafitowe, miedziane, w kolorze starego złota i inne. Czasami pokrywane są też farbą w różnych kolorach na przykład czerwonym, białym lub czarnym. Wśród szerokiego wyboru ćwieków możemy znaleźć także ich lżejszą alternatywę wykonaną z tworzyw sztucznych. Najczęściej posiadają one otwory do przyszycia lub przewlekania. Kolce oraz stożki bywają też ozdabiane kryształkami, które przełamują ich rockowy, mocny styl i nadają blasku.

Rodzaje i podział:
Komponenty te są bardzo modne i szeroko stosowane w ozdabianiu na przykład odzieży, butów, biżuterii, pasków itp. Stąd tak duża różnorodność wśród nich. Ćwieki możemy podzielić na następujące kategorie:
*według materiału z którego są wykonane:
- metalowe
- z tworzyw sztucznych
- metalowe ozdabiane kryształkami
*według sposobu mocowania:
- wkręcane:  mocowane na zasadzie śrubki, składają się z dwóch części – właściwego ćwieka oraz spodniej części, którą wkręca się w ćwiek
- mocowane na nity: również posiadają dwie części – górny ćwiek i mniejszy element który wciskamy w niego od spodu
- z ostrymi bolcami do przyczepiania: są najczęściej spotykaną odmianą ćwieków, posiadają pod spodem ostre bolce które wkłuwamy w materiał i zaginamy
- z dziurkami: służą one do przyszywania za pomocą igły, a także do nawlekania na rozmaite gumki jubilerskie, sznurki i linki
*według koloru:
- metaliczne: srebrne, złote, grafitowe, w kolorze starego złota, w kolorze mosiądzu
- kolorowe
*według kształtu:
- stożki,
- piramidki
- pukle / okrągłe
- trójkąty
- ścięte stożki
- kolce
- płaskie z kryształkiem
- gwiazdki

Ćwieki

Niegdyś ćwieki były wykorzystywane głównie do przybijania podeszw lub w tapicerstwie. Z czasem przywędrowały też do ozdób. Na początku kojarzone były głównie z subkulturami – rockowymi, punkowymi czy heavymetalowymi. Z czasem jednak zainteresował się nimi też świat mody. Zaczęto ozdabiać nimi buty, ubrania, torebki i wiele innych dodatków. Dziś można znaleźć je także na sukienkach lub bluzkach z bardzo delikatnych materiałów. Mogą być kobiece i seksowne. Ćwieki dodadzą charakteru nawet najprostszym ubraniom czy akcesoriom. Możemy własnoręcznie ozdobić dowolny pasek, torebkę czy ubranie, ale również wykonać przy ich pomocy biżuterię. Najpopularniejsze typy ćwieków to ćwieki piramidki, kolce, pukle oraz ćwieki stożki. Wyszukaj ulubiony wzór i sprawdź jakie to proste!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.