• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Cyrkonia

Cyrkonia jako kamień syntetyczny po raz pierwszy pojawiła się w roku 1973. Jest bezbarwna, ale domieszki powodują zmiany jej barwy: na pomarańczowoczerwoną – cer, na brązową – nikiel, na zieloną – chrom, na niebieską – kobalt. Jubilerska cyrkonia powstaje w niesamowicie wysokich temperaturach z udziałem tlenku cyrkonu i otrzymuje się ją przy pomocy stapiania czaszkowego. Syntetyczna, stabilizowana cyrkonia jest produkowana na szeroką skalę w Szwajcarii, Rosji i USA. Właściwości różnią się od siebie w zależności użytych dodatków i stabilizatorów. Cyrkonia do wyrobu biżuterii jest kamieniem, który szeroko stosowany jest w jubilerstwie, a za sprawą dostępności może być kamieniem używanym do wyrobu handmadowej bżuterii indywidualnej, co nie jest przecież bez znaczenia. Nie musimy zdawać się na masową biżuterię do tego w odczuwalnej cenie, a łatwo i przyjemnie dzięki licznym kursom i tutorialom blog zaopatrzyć się we wskazane materiały i wykonać ją samemu. Cyrkonia wcale nie musi udawać diamentu, kamienia goszczącego głównie w pierścionkach oraz biżuterii wieczorowej. Zastosowana w formie matowych lub przeźroczystych kulek może stać się biżuterią całodzienną w postaci naszyjników, bransoletek i kolczyków. Dodatki jako sznurki, nici jubilerskie, łańcuszki, chwosty i charmsy pozwolą na zaistnienie jej w różnych technikach: beadingu, wire wrappingu, makramie a w kolorach znajdzie swoje miejsce również w biżuterii lekkiej, wakacyjnej; w połączeniach z piórkami lub długimi zawieszkami stanie się biżuterią niekiedy zabawną jednak nie kiczowatą. Cyrkonia w postaci syntetycznego kamienia charakteryzuje się bardzo dobrą twardością, używana jest w wielu dziedzinach między innymi w medycynie, w przemyśle - gdzie wytrzymuje temperaturę około 700 stopni Celsjusza i do wyrobu noży ceramicznych. Ciekawostką jest, że kamień ten odkryto przypadkiem, poszukując rozwiązań dla technologii kosmicznych.

Cyrkonia

Cyrkonia

Cyrkonia jest kamieniem syntetycznym, który do niedawna spełniał rolę zastępcy diamentu. Teraz bardziej do diamentu upodobnił się inny kamień syntetyczny moissanit. Jednak cyrkonia do biżuterii nadal cieszy oczy swoimi kolorami, nadal zachowuje swoje doskonałe właściwości optyczne i nadal jest dobrym zamiennikiem dla diamentu. Jest kamieniem do wykorzystania w biżuterii całodziennej, w której możemy dokonać wyboru, jeśli chodzi o kolor i wykończenie. Przeźroczysta lub matowa pozwala na dobór różnych dodatków, które zdecydują o jej charakterze i przeznaczeniu a dzięki laboratoryjnemu wyrobowi może przyjmować różne zabarwienia, od kolorów halogramowych do jednobarwnych z licznymi odcieniami.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.