• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Przygoda z robótkami na drutach to poza oczywistą przyjemnością i relaksem, też ciężkie dylematy. Ciężkie, ale całkiem przyjemne typu, który projekt teraz wybrać, czy może najpierw szalik czy sweter. No i te zupełnie podstawowe rozterki czyli, które druty wybrać czy teflonowe, czy może jednak bambusowe, z żyłką czy bez. A później, gdy już dojdziemy do etapu zakręconej dziewiarki kolekcjonerki i tak okaże się, że drutów jak włóczek, nigdy za mało!

Druty dziewiarskie do których właśnie zaglądasz to druty bambusowe. Leciutkie, przyjemne w dotyku i uwielbiane przez wielu rękodzielników. Do wyboru mamy druty z bambusa proste na żyłce, w najróżniejszych rozmiarach.

Druty na żyłce sprawdzą się przy większych projektach np. chustach i tych wyrabianych na okrągło np. czapkach. Na pewno spodobają Ci się jeśli chcesz tworzyć bezszwowo – przy niektórych projektach wygląda to po prostu lepiej, a i oszczędzisz sobie nieco pracy, bo nie trzeba dodatkowo zszywać robótki. Druty proste nadadzą się natomiast do tworzenia wszelkich projektów, które mogą być zszywane z mniejszych elementów, mowa tu np. o chustach, szalikach, kocykach czy swetrach.

Wybór drutów idealnych jest sprawą czysto subiektywną, bo ciężko jest znaleźć takie, które odpowiadałyby wszystkim. Jedni wychwalają druty teflonowe za ich gładką powierzchnię i stukanie podczas pracy, a inni ich za to nie lubią, wychwalając za to druty bambusowe za ich lekkość, cichą pracę i delikatnie chropowata powierzchnię. Wybór drutów zależy nie tylko od tak indywidualnej kwestii jak ścisłość dziergania, ale i od tego na jaki projekt się zdecydujesz i z jakiej włóczki go wykonasz. Druty z bambusa ze względu na swoją chropowatą powierzchnię, często wybierane są do dziergania ze śliskich włóczek.

Zastanawiając się nad tym, które druty wybrać zasugerować się możesz rozmiarem drutów podanym przez producenta danej włóczki. I choć jest to jakaś podpowiedź, to nie zawsze zasugerowane na opakowaniu druty sprawdzą się w naszym projekcie. Wszystko zależy bowiem od naszych preferencji i tego jaki projekt akurat chcemy wyczarować :). Nie ma na to innej rady, jak zastosować się do starej i dobrej metody prób i błędów, i przetestować różne rodzaje drutów.

Druty bambusowe

Druty bambusowe to jedne z najpopularniejszych drutów dziewiarskich. Nie tylko świetnie wyglądają (nie ukrywajmy, my rękodzielnicy mamy oko do fajnych gadżetów ;)) ale i lekko się prowadzą, wygodnie leżąc w dłoni. Nie są to druty idealne, bo takich nie ma i każdy rękodzielnik to potwierdzi, ale mają sporo zalet. Druty z bambusa są tanie, a więc warto je wypróbować i osobiście przekonać się jak nam się na nich pracuje. Warto pamiętać też o tym, że to czy druty się nam sprawdzą zależy od  danego projektu oraz od tego na jakiej włóczce aktualnie pracujemy. Oznacza to, że nawet jeśli druty nie podpasują nam do jednego projektu, do innego mogą być wprost idealne. Może właśnie dlatego większość znanych nam włóczkomaniaków ma tak ogromne kolekcje drutów i szydełek... ;).
 
 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 28
Sortuj wg:
strona: z 2