• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Przygoda z robótkami na drutach to poza oczywistą przyjemnością i relaksem, też ciężkie dylematy. Ciężkie, ale całkiem przyjemne typu, który projekt teraz wybrać, czy może najpierw szalik czy sweter. No i te zupełnie podstawowe rozterki czyli, które przybory wybrać? Teflonowe, czy może jednak bambusowe, z żyłką czy bez? A później, gdy już dojdziemy do etapu zakręconej dziewiarki kolekcjonerki i tak okaże się, że drutów jak włóczek, nigdy za mało! Narzędzia dziewiarskie do których właśnie zaglądasz to druty bambusowe. Leciutkie, przyjemne w dotyku i uwielbiane przez wielu rękodzielników. Do wyboru mamy proste i na żyłce, w najróżniejszych rozmiarach.

Bambusowe na żyłce sprawdzą się przy większych projektach np. chustach i tych wyrabianych na okrągło np. czapkach. Na pewno spodobają Ci się jeśli chcesz tworzyć bezszwowo – przy niektórych projektach wygląda to po prostu lepiej, a i oszczędzisz sobie nieco pracy, bo nie trzeba dodatkowo zszywać robótki. Bambusowe proste nadadzą się natomiast do tworzenia wszelkich projektów, które mogą być zszywane z mniejszych elementów, mowa tu np. o chustach, szalikach, kocykach czy swetrach.

Wybór przyborów idealnych jest sprawą czysto subiektywną, bo ciężko jest znaleźć takie, które odpowiadałyby wszystkim. Jedni wychwalają druty teflonowe za ich gładką powierzchnię i stukanie podczas pracy, a inni ich za to nie lubią. Wychwalają za to omawiane narzędzia za ich lekkość, cichą pracę i delikatnie chropowata powierzchnię. Wybór zależy nie tylko od tak indywidualnej kwestii jak ścisłość dziergania, ale i od tego na jaki projekt się zdecydujesz i z jakiej włóczki go wykonasz. Druty te ze względu na swoją chropowatą powierzchnię, często wybierane są do dziergania ze śliskich włóczek.

Zastanawiając się nad tym, które wybrać zasugerować się możesz rozmiarem podanym przez producenta danej włóczki. I choć jest to jakaś podpowiedź, to nie zawsze zasugerowane na opakowaniu druty sprawdzą się w naszym projekcie. Wszystko zależy bowiem od naszych preferencji i tego jaki projekt akurat chcemy wyczarować :). Nie ma na to innej rady, jak zastosować się do starej i dobrej metody prób i błędów, i przetestować różne rodzaje drutów.

Druty bambusowe

Druty bambusowe to jedne z najpopularniejszych przyborów dziewiarskich. Nie tylko świetnie wyglądają (nie ukrywajmy, my rękodzielnicy mamy oko do fajnych gadżetów ;)) ale i lekko się prowadzą, wygodnie leżąc w dłoni. Nie są idealne, bo takich nie ma i każdy rękodzielnik to potwierdzi, ale mają sporo zalet. Druty z bambusa są niedrogie, a więc warto je wypróbować i osobiście przekonać się jak nam się na nich pracuje. Warto pamiętać też o tym, że to czy się nam sprawdzą zależy od danego projektu. Oraz od tego na jakiej włóczce aktualnie pracujemy. Oznacza to, że nawet jeśli nie podpasują nam do jednego projektu, do innego mogą być wprost idealne. Może właśnie dlatego większość znanych nam maniaków dziergania ma tak ogromne kolekcje drutów i szydełek... ;).
 
 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 15 z 15
Sortuj wg:
strona: z 1