• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Druty bambusowe do robótek to świetne rozwiązanie dla wszystkich, których irytuje dzierganie na drutach z żyłką. Jeden i drugi rodzaj drutów ma swoje wady i zalety i co za tym idzie – swoich zwolenników i przeciwników. Druty proste to długi, trzydziestopięciocentymetrowy kawałek wypolerowanego drewna, zakończony półokrągłą nakładką, zabezpieczającą oczka przed spadaniem... a rękodzielnika przed urazami. Na takich drutach dziergamy robótki, w których po każdym rzędzie zawracamy, czyli raczej kwadratowe i prostokątne szaliki, szale, chusty, koce czy nawet swetry przerabiane w częściach. Dzięki temu, że w każdym miejscu druty są takiej samej grubości, to oczka zawsze wychodzą ładne i równiutkie. Dodatkowo zwykłe druty bambusowe mają tę zaletę, charakterystyczną właśnie dla drutów wykonanych z tego czy innego rodzaju drewna, że ich powierzchnia jest lekko matowa, delikatnie chropowata – nie jest śliska, jak w przypadku drutów metalowych czy akrylowych. Dzięki temu oczka nie przesuwają się nigdzie bez naszej zgody, tylko grzecznie siedzą na swoich miejscach, a ostateczna robótka jest przyjemnie dla oka równiutka. Druty proste nie są niczym połączone, więc nie musimy się martwić o żyłkę pomiędzy nimi.

Jakie druty wybrać? To nigdy nie jest prosta sprawa ;). Przede wszystkim rozmiar drutów musi być dostosowany do włóczki, którą wybraliśmy i do rodzaju projektu, na jaki się zdecydowaliśmy. Na banderoli (oraz w informacjach o produkcie) zawsze znajdziemy informację o tym, jaki rozmiar drutów poleca do danej włóczki producent. Tak samo jednak jak w przypadku szydełek – nie zawsze warto ufać producentowi na słowo i lepiej dostosować rozmiar drutów do swoich potrzeb – wiele osób może przerabiać oczka o wiele ciaśniej lub właśnie luźniej. Jeśli mamy skłonność do ciasnego przerabiania oczek, to warto wybrać druty pół rozmiaru większe i odwrotnie – wszyscy dziergający ze skłonnością do zbytniego rozciągania oczek powinni się zaopatrzyć z kolei w druty o pół rozmiaru mniejsze od polecanych przez producenta. Niezależnie od wybranego rozmiaru, druty proste z bambusa na pewno okażą się dobrym wyborem.

Druty bambusowe proste

Wyglądają jak dwie drewniane różdżki i nie bez powodu – bo pozwalają wyczarować z niepozornych kłębków włóczki niesamowite projekty, których jeszcze chwile temu tam nie było! Chodzi oczywiście o druty bambusowe proste. Pozwalają na dzierganie wszystkich standardowych robótek – szali, pledów, swetrów czy koców – w których na końcu rzędu zawracamy, a nie przerabiamy na okrągło. Te niepozorne kawałki bambusowego drewna zmieniają zwykłe robienie na drutach w czystą przyjemność. Są leciutkie, idealnie układają się w dłoni, a dzięki ich lekko matowej strukturze oczka zawsze zostają dokładnie na swoim miejscu. Dodatkowo ciężko zaprzeczyć, że po prostu świetnie prezentują się w rękach ;).

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 14 z 14
Sortuj wg:
strona: z 1