• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Pierwsze druty dziewiarskie, jakie powstawały na przestrzeni wieków (informacja dla ciekawskich: były to okolice XIV wieku!) tworzone były z metalu, kości lub drewna. Nasze babcie jeszcze zazwyczaj pracowały na ciężkich i topornych drutach metalowych – ale od tego czasu bardzo wiele się zmieniło. Na rynku dostępne jest naprawdę dużo różnych rodzajów drutów, wykonanych z całego ogromu rozmaitych materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć te idealne dla siebie. Miłośnikom gładkich i jednocześnie lekkich igieł, możemy polecić właśnie druty pokryte teflonem . Są połączeniem kilku różnych zalet zarówno drutów bambusowych, jak i metalowych. Aluminiowy rdzeń, dodatkowo pusty w środku, sprawia, że są równie lekkie jak druty bambusowe. Dodatkowo warstwa teflonu, którą zostały pokryte zdecydowanie zwiększa ich wytrzymałość i odporność na ciągnięcie, wyginanie, szarpanie i inne niespodzianki, które mogą je spotkać w rękodzielniczej pracowni ;). Z klasycznymi drutami metalowymi z kolei łączy je gładka, błyszcząca powierzchnia, dzięki której nawet najdelikatniejsze i najmniej odporne na zahaczenie włóczki będą prześlizgiwać się bez najmniejszego problemu. Kwestia tego „jaki rodzaj drutów będzie dla mnie najlepszy” pozostaje więc nierozstrzygnięta – dokładnie tak samo jak w przypadku szydełek – każdy musi sam wybrać idealne narzędzie dla siebie!

Występują w dwóch różnych wersjach: mamy tu proste i na żyłce. Te proste zakończone są prostokątnym stoperem, który powstrzymuje nasze oczka od zsuwania się z drutu. Natomiast teflonowe na żyłce to dwie krótsze igły, połączone żyłką, przy czym tuż przed łączeniem jednego materiału z drugim druty się zwężają, dzięki czemu przejście nie jest tak gwałtowne, a co za tym idzie – oczka są równiejsze ;). Takie druty świetnie sprawdzą się jako narzędzie dla bardziej zaawansowanych dziewiarek, dla których szybko przesuwające się oczka nie będą wadą, ale zaletą. Także nie pozostaje nam nic innego, jak dobrać ulubione włóczki czy kordonki, zasiąść wygodnie z kubkiem kawy albo herbaty i zabrać się za relaks! ;)

Druty teflonowe

Jakie druty dziewiarskie najlepiej wybrać? Odpowiedź może być tylko jedna: takie, na jakich najlepiej nam się pracuje. Produkuje się je z naprawdę rozmaitych materiałów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którym nie odpowiada lekkość i matowa powierzchnia drutów bambusowych z pewnością szybciej zaprzyjaźnią się z teflonowymi. Są idealnie gładkie i równe, a oczka prześlizgują się po nich zachwycająco lekko. Druty teflonowe mają też to do siebie, że są niezwykle trwałe, więc niestraszne są im żadne codzienne wypadki i katastrofy. Dzięki rdzeniowi wykonanemu z aluminium są też o wiele lżejsze niż takie metalowe, co może uczynić z nich najlepszego przyjaciela każdej dziewiarki i nie tylko ;).

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 27
Sortuj wg:
strona: z 2