• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Pierwsze druty dziewiarskie, jakie powstawały na przestrzeni wieków (informacja dla ciekawskich: były to okolice XIV wieku!) tworzone były z metalu, kości lub drewna. Nasze babcie jeszcze zazwyczaj pracowały na ciężkich i topornych drutach metalowych – ale od tego czasu baardzo wiele się zmieniło. Na rynku dostępne jest naprawdę dużo różnych rodzajów drutów, wykonanych z całego ogromu rozmaitych materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć te idealne dla siebie. Miłośnikom drutów gładkich i jednocześnie lekkich możemy polecić właśnie druty pokryte teflonem, będące połączeniem kilku różnych zalet zarówno drutów bambusowych, jak i metalowych. Aluminiowy rdzeń, dodatkowo pusty w środku, sprawia, że druty te są równie lekkie jak druty bambusowe. Dodatkowo warstwa teflonu, którą zostały pokryte zdecydowanie zwiększa ich wytrzymałość i odporność na ciągnięcie, wyginanie, szarpanie i inne niespodzianki, które mogą je spotkać w rękodzielniczej pracowni ;). Z klasycznymi drutami metalowymi z kolei łączy je gładka, błyszcząca powierzchnia, dzięki której nawet najdelikatniejsze i najmniej odporne na zahaczenie włóczki będą prześlizgiwać się bez najmniejszego problemu. Kwestia tego „jaki rodzaj drutów będzie dla mnie najlepszy” pozostaje więc nierozstrzygnięta – dokładnie tak samo jak w przypadku szydełek – każdy musi sam wybrać idealne narzędzie dla siebie!

 

Druty pokryte teflonem występują w dwóch różnych wersjach: mamy tu druty proste i druty na żyłce. Druty proste zakończone są prostokątnym stoperem, który powstrzymuje nasze oczka od zsuwania się z drutu. Natomiast teflonowe druty na żyłce to dwa krótsze druty, połączone żyłką, przy czym tuż przed łączeniem jednego materiału z drugim druty się zwężają, dzięki czemu przejście nie jest tak gwałtowne, a co za tym idzie – oczka są równiejsze ;). Takie druty świetnie sprawdzą się jako narzędzie dla bardziej zaawansowanych dziewiarek, dla których szybko przesuwające się oczka nie będą wadą, ale zaletą. Także nie pozostaje nam nic innego, jak dobrać ulubione włóczki czy kordonki, zasiąść wygodnie z kubkiem kawy albo herbaty i zabrać się za relaks! ;)

Druty teflonowe

Jakie druty dziewiarskie najlepiej wybrać? Odpowiedź może być tylko jedna: takie, na jakich najlepiej nam się pracuje. Druty produkuje się z naprawdę rozmaitych materiałów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którym nie odpowiada lekkość i matowa powierzchnia drutów bambusowych z pewnością szybciej zaprzyjaźnią się z drutami teflonowymi. Są idealnie gładkie i równe, a oczka prześlizgują się po nich zachwycająco lekko. Druty teflonowe mają też to do siebie, że są niezwykle trwałe, więc niestraszne są im żadne codzienne wypadki i katastrofy. Dzięki rdzeniowi wykonanemu z aluminium są też o wiele lżejsze niż druty metalowe, co może uczynić z nich najlepszego przyjaciela każdej dziewiarki i nie tylko ;).