• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka Himalaya Combo Colors ma skład godny podkreślenia, bo łączy ze sobą wełnę z dralonem. Akryl to częste włókno pojawiające się w składzie włóczkowym, ale dralon już niekoniecznie. Czym zatem jest dralon? Jest to uszlachetniony akryl, poddany dodatkowej obróbce wykończeniowej mający za zadanie ograniczenie twardości, jej mechacenia, zwiększenia komfortu użytkowania w kontakcie ze skórą oraz zapewnienie wytrzymałości na rozrywanie i przecieranie się. Cechy te są niewidoczne przy nabywaniu włóczki, jednak podczas noszenia są bardzo ważne i przynoszą sporo zadowolenia. Himalaya Combo Colors różni się również od innych melanżowych włóczek długością odcinków kolorystycznych. Odcinki poszczególnych barw są nierówne i krótkie o różnym nasyceniu koloru, co powoduje ciekawie układające się, zaskakujące nas wzory; od mozaiki do ukośnych pasów, plam oraz pasków. Wpływ na wygląd kolorystyczny wykonywanej robótki ma ilość przerabianych oczek, grubość i rodzaj drutów oraz wzór jakim odzież jest wykonywana. Ze względu na grubość to idealna włóczka dla niecierpliwych, oraz lubiących pracę na obręczy dziewiarskiej, a także dla dziergających na palcach lub rękach metodą Arm Knitting. Natomiast z resztek pozostałych po udzierganiu  możemy zrobić fantazyjne frędzle, ozdobne sznury, pompony lub szydełkowe maskotki. Ze względu na identyczną, siostrzaną przędzę o jednolitych barwach, występującą pod nazwą Combo, możemy przędzę Combo Colors wykorzystać do połączeń ograniczających pstrokatość wyrobu lub kontrolować jego natrętność, jeśli się takim nam wydaje. Przy wyborze jednak tej przędzy zorientujemy się, że kolory występujące w zestawieniach są przytłumione, nieagresywne i bardzo ciekawie dobrane.

HiMALAYA™ Combo Colors

Combo Colors jest odpowiednikiem Himalaya Combo, o takim samym składzie i cechach, tylko kolorowa. Jej skład nie jest przypadkowy – zawiera 50% dralonu i 50% wełny. To ciepła, zmiękczona i wzmocniona dralonem okrywająca przed zimnem przędza, szczególnie nadającą się na czapki, kominy, szale i otulacze. Dlatego też jej kolory są łączone w krótkich odcinkach tworzących w robótce barwne ciapki, plamki i krótkie paski, często układające się ukośnie. Włóczka Combo Colors jest dobrze skręconą przędzą, którą tworzą 3 grube pasma, nie rozdwajającą się w duecie z drutami i szydełkiem. To również idealny wybór do wykorzystania obręczy dziewiarskiej, z którą praca jest łatwa, przyjemna i szybka.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.