• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka Himalaya Enjoy ma w swoim składzie 50% akrylu i 50% włókien bambusowych. Turecka fabryka ją produkująca jest posiadaczem certyfikatu ISO, świadczącym o spełnianiu czynników, które odpowiednio realizowane, warunkują zadowolenie klienta. Włókno bambusowe pozyskiwane jest metodą wiskozową, czyli z celulozy otrzymanej ze zmielonych łodyg bambusa. Przędza bambusowa charakteryzuje się dużą chłonnością, termoregulacyjnością oraz delikatnością w wyglądzie i dotyku. Himalaya Enjoy jako zawierająca lekkie włókno bambusowe jest  bardzo wydajna. W 100 gramowym motku jest aż 300 metrów bieżących dosyć grubej włóczki. Jej przekrój wynosi 3mm, jest zatem odpowiednia na odzież i dodatki w chłodniejsze pory roku. Sugerowane przez producenta druty i szydełko to 4mm, jednak trzeba pamiętać, że to włóczka bardzo miękka i podatna na wyciąganie, zwłaszcza po wodnej kąpieli, toteż bardzo ważne jest, abyśmy wszystko co z niej zrobione suszyli w stanie horyzontalnym, oraz zadbali o splot dobrze połączonych ze sobą oczek, czyli ciasno, a jeśli ściegiem jersejowym to z wplecionymi wzorami. Im bardziej „splątane” wzory, tym lepiej dla utrzymania fasonu.
Na pewno świetnie zaprezentuje się we wszelkiego rodzaju chustach, ponczach, szalach z wzorami lub ażurowych, swetrach oversize, spódnicach i czapkach. Te wykonywane na rozmiarowo mniejszych drutach czy szydełku, z racji właściwości wełny będą nadal bardzo miękkie i łagodne w odbiorze. Z racji, że włókna bambusowe dobrze wchłaniają wodę, latwo też je poddać procesowi koloryzacji, co odzwierciedla się w czystych, jednorodnych i  trwałych  kolorach, i jest jej dodatkową zaletą.

HiMALAYA™ Enjoy

Włóczka Himalaya Enjoy jest mieszanką akrylu z włóknami bambusowymi. Akryl ma tu specjalne zadanie: powstrzymuje włókna bambusowe przed zbytnim rozciąganiem się - jednym słowem trzyma go w ryzach. To świetne połączenie dla wszystkich, którzy lubią włókna naturalne i ich poszukują w swoich handmadowych marzeniach. Himalaya Enjoy w swoim składzie zawiera 50% bmbusowej przędzy, będzie więc w sam raz na jesienno zimowe swetry, czapki, szale i  odzież grubszą, stwarzającą uczucie grzejącej. W przeciwieństwie do akrylu, bambus posiada właściwości termoregulacyjne i higroskopijne i to głównie ze względu na nie zdecydujemy się na włóczkę Enjoy. Tak więc nadaje się ona również na kocyki, odzież dziecięcą i artykuły wnętrzarskie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 3 z 3
Sortuj wg:
strona: z 1