• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka Himalaya Padisah jest włóczką jednowarstwową, zbudowaną z wełny – 30% i dralonu – 70%. Włóczka jednowarstwowa co znaczy, że warstwa jest pasmem skladającym się z jednego włókna, które tworzy przędzę. Zazwyczaj jest tak, że przędza ma kilka warstw, które skręcone są wokół siebie tworząc pasmo włóczki, tutaj jest jedna. Z tego też powodu włóczka taka nazywana jest 1 ply yarn (1 warstwa przędzy) lub po prostu włóczką singlową. Ze względu na swoją budowę wygląda jak  przędzona ręcznie z luźnym skrętem, który dodaje jej lekkości i puszystości. Jest bardzo łagodna w odbiorze, przez co odzież z niej wykonana bardzo zyskuje na wyglądzie. Włóczka Himalaya Padisah z powodu zawartości wełny jest włóczką ciepłą, czyli na wyroby jesienno zimowe. W zależności od projektu i jego wielkości powstanie ciekawie się prezentująca odzież z efektem ombre. To włóczka zarówno na szydełko dla ażurowych chust i szali oraz na druty - szczególnie okrągłe, które najbardziej wydobędą jej piękno. Tak więc duże swetry robione od góry, raglanowe sukienki, ołówkowe blisko ciała spódnice, czapki, kominy. Producent zaleca druty wielkości 5,5mm ale z doświadczenia wiemy, że zależy to wyłącznie od realizowanego planu. Jeśli ma być to odzież luźna, powłóczysta to takie druty będą odpowiednie, jeśli jednak nieco sztywniejsza, bardziej mięsista zdecydujmy się na druty o mniejszym rozmiarze, lub po prostu ciasno przerabiajmy oczka. Pozwoli to w dużym stopniu uniknąć zjawiska mechacenia się włóczki.
Włóczka Himalaya Padisah w pierwszym kontakcie zwraca uwagę swoimi kolorami. Barwy malowane naturą, bardzo harmonijne, pięknie się przenikające. Zazwyczaj są to delikatne odcienie koloru istotnego, ale są też barwy jesieni i cudne szarości. To one są sprawcami zasadniczego wyboru tej włóczki a dalsze jej cechy miłym zaskoczeniem. Ze względu na swoją puszystość wskazane pranie ręczne przez wyciskanie oraz suszenie w stanie rozłożonym. To ważna dygresja, dzięki której wydziergana odzież będzie dłużej zachwycała nas swoim wyglądem.

HiMALAYA™ Padisah

Włóczka Himalaya Padisah jest posiadaczką nowoczesnego włókna akrylowego. Oprócz wełny, która stanowi 30% składu jest jeszcze dralon, którego jest 70%. Włóczka Padisah jest singlem, co oznacza że skręcona jest z jednej nitki: tzw. 1 ply yarn. Jej skręt jest luźny, miejscami nieco cieńszy, co powoduje, że wygląda jak tkana ręcznie. Wygląd tej przędzy przyczynia się do osądu że to włóczka wełniana. Jednak taką nie jest: jest wytrzymałą, bardzo lekką włóczką o dużej puszystości, która w wyrobie skutecznie ukrywa sztuczne włókno.  Włóczka Himalaya Padisah zasługuje na miano wyjątkowej pod względem kolorów. To cieniowana włóczka z minimalizmem w tle. Utrzymana główna barwa o wielu pochodnych odcieniach powoduje, że oprócz ładnego wyglądu zyskuje niesamowity czar.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1