• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Himalaya Snow należy do włóczek wykonanych z włókna syntetycznego – akrylu. Włókno naturalne, jakim jest wełna lub bawełna w dużej mierze zależy od sposobu uprawy i hodowli oraz gatunku roślin i zwierząt, od którego pochodzą - zachowując zawsze te same właściwości. Natomiast akryl jest włóknem nad którym prowadzone są ciągłe badania w celu poprawy i udoskonalania jego właściwości. Z tego powodu pojawiające się nowe akrylowe włóczki są coraz lepszej jakości, a wykonane z nich wyroby żyją dłużej niż jeden sezon. Dlatego spodziewajmy się, że każdy nowy pojawiający się produkt zaskoczy nas pozytywnie pod względem nie tylko wrażeniowym ale też funkcjonalnym. Snow ma przekrój mniej więcej 4 milimetrów a więc jest gruba. Skręcona jest z 4 nitek również skręconych, co daje wrażenie gęstej i tęgiej, jednak nie zbitej sprężynki. Dzianina taka na pewno będzie lepiej przepuszczać powietrze zwiększając komfort noszenia. Wyraźne pasma będą ładnie prezentować się w zaproponowanych im wzorach i splotach, dzięki którym możemy zwiększyć napuszenie i grzejność odzieży. Natomiast sprężystość zapewni dobre wypełnienie przestrzeni nawet w luźno przerabianych oczkach. Jako przędza z akrylu dobrze będzie się zachowywać w różnych połączeniach, zarówno z cienkimi jak i z grubszymi przędzami, wełnami i mieszankami, co zależy od charakteru wyrobu, jaki chcemy uzyskać. Wełna, nawet bardzo cienka znacznie podniesie walory cieplne a wprowadzone inne kolory urozmaicą lub ożywią dzierganą odzieź. Jednak użyta solo na pewno spełni nasze oczekiwania jako dobrej jakości akryl. Przerabiana na grubych drutach okaże się wyrobem miękkim i wiotkim, natomiast na drutach cieńszych będzie bardziej zbita i sztywniejsza. Doskonała na nakrycia głowy z ozdobą w postaci futrzanego pompona, kardigany, swetry oversize i otulacze.

HiMALAYA™ Snow

Himalaya Snow jest włóczką akrylową bardzo ładnie skręconą w sposób gęsty i pulchny, a to powoduje że jest gruba i sprężysta. Taki sposób skręcenia powoduje, że jest bardziej drożna, co w przypadku akrylu nie jest bez znaczenia. Jest miła, w dotyku wyraźnie wyczuwa się pasmo włóczki, nie ma uczucia watowości. Możemy z niej wykonać wyroby grubsze dla oka - takie jak czapki, swetry, kamizelki, szale, poncza i kominy, które na pewno nie okażą się nazbyt grzejące z uwagi na brak w jej składzie wełny. Dzięki temu pozostanie grubą przędzą ku uciesze alergików i uczuleniowców a także dzieci. Akryl jest bardzo przyjazny innym włóczkom z różnymi składami, można więc go łączyć z nimi do woli.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.