• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Igły jubilerskie do koralików

To podstawowy element wyposażenia rękodzielniczego warsztatu. Stanowią doskonałe uzupełnienie zdolnych rąk superhandmadowca. Bo choć to zdolne łapki i twórcze pomysły są w handmade najważniejsze, to jednak TOHO czy Superduo trudno okiełznać bez dobrej igły do koralików. To samo tyczy się sznurków do sutaszu, bo nawet najzdolniejsza sutaszystka nie zszyje ich bez jej pomocy. Igła to taka dobra wróżka biżuteryjnych projektów, która skromnie i po cichu wspomaga proces tworzenia, poddając się Twoim zdolnym dłoniom. Czasem tylko da o sobie znać, gdy znienacka ukłuje Cię w palec. Nie gniewaj się jednak na nią za to, bo to najwierniejszy towarzysz koralikowych przygód!

Przydadzą Ci się nie tylko do nawlekania drobnych koralików i zszywania sznurków, ale i np. do przyszywania ozdób czy haftowania. Najdłuższych i rozdwajanych igieł najczęściej używa się do nawlekania drobnych koralików. Do sutaszu najchętniej wybierane są długie i giętkie, takie, które sprostają sznurkowym zawijaskom.

Czym się różnią igły do koralików od zwykłych igieł do szycia?

Mają mniejsze oczko na które nawleka się cienką nić. Oczko jest na tyle małe, że przejdzie przez minimalne otworki koralików TOHO, nie uszkadzając ich. Najchętniej działają w duecie z nicią jubilerską. Wyjątkiem jest tu Big Eye, która dzięki swojej specyficznej budowie, nadaje się do nawlekania koralików również na kordonek. Z tego też powodu, Big Eye najczęściej używana jest przez osoby tworzące sznury szydełkowo-koralikowe. Igły do biżuterii wykorzystuje się jednak nie tylko w skomplikowanych beadingowych czy sutaszowych projektach. Zastosowanie mają również w prostszych formach, jak np. w nieustannie modnych bransoletkach typu chan luu czy nawet do nawlekania większych koralików na gumkę.

Najbardziej lubiane przez rękodzielników są marki John James. W tej marki znaleźć możemy uniwersalne, do przyszywania ozdób, do haftu, a także do materiałów skórzanych. Sympatia jaką superhandmadowcy darzą akurat te igły jubilerskie wiąże się nie tylko z ich bogatą ofertą, ale i z ich wytrzymałością (nie protestują, gdy przychodzi im szyć kolejne koralikowo sznurkowe wywijasy) i komfortem jaki gwarantują podczas koralikowych prac.

Igły jubilerskie

Wybierając idealne dla siebie igły warto zwrócić szczególną uwagę na ich wielkość. Szczególnie jeśli lubimy pracować na drobnych koralikach. Nie każda z nich przejdzie przez najmniejsze koraliki TOHO. Wybierając igłę, najlepiej dobrać jej rozmiar do najmniejszych koralików wykorzystywanych w projekcie. Jeśli przejdzie przez najmniejszy z koralików, bez problemu poradzi sobie też z resztą. Najczęściej kupuje się je w zestawach, w których znajdziemy różne, ale zbliżone rozmiary. Dzięki temu możemy dopasować, a nawet przymierzyć ją do różnych projektów. No i nie musimy wpadać w panikę, gdy w trakcie szycia igiełka postanowi się złamać lub zgubić!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1