Igły jubilerskie

Wybierając idealne dla siebie igły jubilerskie, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wielkość, szczególnie jeśli lubimy pracować na drobnych koralikach. Nie każda igła przejdzie przez najmniejsze koraliki TOHO. Wybierając igłę, najlepiej dobrać jej rozmiar do najmniejszych koralików wykorzystywanych w projekcie. Jeśli igła przejdzie przez najmniejszy z koralików, bez problemu poradzi sobie też z resztą. Igły do biżuterii najczęściej kupuje się w zestawach, w których znajdziemy igły o różnych, ale zbliżonych rozmiarach. Dzięki temu możemy dopasować, a nawet przymierzyć igłę do różnych projektów. No i nie musimy wpadać w panikę, gdy w trakcie szycia igła postanowi się złamać lub zgubić!

Igły jubilerskie to podstawowy element wyposażenia rękodzielniczego warsztatu. Stanowią doskonałe uzupełnienie zdolnych rąk superhandmadowca. Bo choć to zdolne łapki i twórcze pomysły są w handmade najważniejsze, to jednak drobne koraliki takie jak np. TOHO czy Superduo trudno okiełznać bez dobrej igły do biżuterii. To samo tyczy się sznurków do sutaszu, bo nawet najzdolniejsza sutaszystka nie zszyje ich bez pomocy igły. Igła to taka dobra wróżka biżuteryjnych projektów, która skromnie i po cichu wspomaga proces tworzenia, poddając się Twoim zdolnym dłoniom. Czasem tylko da o sobie znać, gdy znienacka ukłuje Cię w palec. Nie gniewaj się jednak na nią za to, bo to najwierniejszy towarzysz koralikowych przygód!

Igły jubilerskie przydadzą Ci się nie tylko do nawlekania drobnych koralików i zszywania sznurków, ale i np. do przyszywania ozdób czy haftowania. Najdłuższych i rozdwajanych igieł najczęściej używa się do nawlekania drobnych koralików. Do sutaszu najchętniej wybierane są igły długie i giętkie, takie, które sprostają sznurkowym zawijaskom.

Igły do biżuterii najchętniej działają w duecie z nicią jubilerską. Wyjątkiem jest tu igła typu Big Eye, która dzięki swojej specyficznej budowie, nadaje się do nawlekania koralików również na kordonek. Z tego też powodu, igła Big Eye najczęściej używana jest przez osoby tworzące sznury szydełkowo-koralikowe. Igły do biżuterii wykorzystuje się jednak nie tylko w skomplikowanych beadingowych czy sutaszowych projektach, ale i w prostszych formach biżuteryjnych, jak np. w nieustannie modnych bransoletkach typu chan luu  czy nawet do nawlekania większych koralików na gumkę.

Najbardziej lubiane przez rękodzielników są igły do biżuterii renomowanej marki John James. W igłach tej marki znaleźć możemy igły uniwersalne, do nawlekania koralików, do przyszywania ozdób, do haftu, a także do materiałów skórzanych. Sympatia jaką superhandmadowcy darzą akurat te igły jubilerskie wiąże się nie tylko z ich bogatą ofertą, ale i z ich wytrzymałością (nie protestują, gdy przychodzi im szyć kolejne koralikowo sznurkowe wywijasy) i komfortem jaki gwarantują podczas koralikowych prac.

 

Filtruj według:
Słowo kluczowe: john james Wyczyść filtry
Lista produktów
Sortuj według:

John James™ / igły do haftowania / rozmiar 3/9 / długość 34-44mm / 16szt / C4311

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 16szt Wielkość: 44mm Marka: John James™ Kolor: Srebrny
24h
4,29 zł
KUP

John James™ / igły długie-uniwersalne / rozmiar 3/9 / długość 50-68mm / kolor srebrny / 6szt / S4761

Rewelacja! (4,76)
W opakowaniu: 6szt Wielkość: 68mm Marka: John James™ Kolor: Srebrny
24h
4,29 zł
KUP

John James™ / igły ostre-uniwersalne / rozmiar 5/10 / długość 32-39mm / kolor srebrny / 20szt / S4759

Rewelacja! (4,74)
W opakowaniu: 20szt Wielkość: 39mm Technika: Beading, Sutasz Marka: John James™ Kolor: Srebrny
24h
4,29 zł
KUP

John James™ / igły uniwersalne / długość 33-56mm / kolor srebrny / 12szt / S4760

Rewelacja! (4,87)
W opakowaniu: 12szt Wielkość: 56mm Technika: Beading, Sutasz Marka: John James™ Kolor: Srebrny
24h
4,29 zł
KUP

John James™ / igły do haftowania / rozmiar 5/10 / długość 32-39mm / kolor srebrny / 16szt / C4313

Rewelacja! (4,7)
W opakowaniu: 16szt Wielkość: 39mm Technika: Beading, Sutasz Marka: John James™ Kolor: Srebrny
24h
4,29 zł
KUP