• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kamboszony, kaboszyny, kabo... co?

Elementy ozdobne, które z dołu mają płaską powierzchnię, a od góry wypukłą (zwykle gładko oszlifowaną lub fasetowaną) to są właśnie kaboszony.Sklep internetowy pasart.pl oferuje Ci szeroki ich wybór: kaboszony szklane ze wzorem, kaboszony szklane przezroczyste (do podklejenia własną grafiką),  kamienie do oprawy oraz kryształki bonny, które wprawdzie mają kształt rivoli (diamentu), ale świetnie sprawdzają się w miejscu klasycznych kaboszonów. Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach – dla każdego, coś miłego. :)

  

Brzmi super, ale co można z nich zrobić?

Dużo megafajnych rzeczy, z wykorzystaniem różnych technik. Jak wdzięcznym materiałem do tworzenia biżuteri mogą być kaboszony.

  

Po pierwsze primo: sutasz

Fikuśne zawijasy opanowały świat. W tej technice łączy się kamienie do obszycia ze specjalnymi płaskimi sznurkami oraz różnego kształtu koralikami. Porady na to, w jak przekształcić te przydasie we własny sutaszowy wisior znajdziesz tutaj.

  

Po drugie primo: haft koralikowy

Polega na tym, że kamienie do obszycia przymocowane są do podłoża tzw. koralikowym „murkiem”. Do wykonania projektu potrzebne Ci będą: kaboszony, koraliki drobne, np. Toho i kawałek filcu na tzw. „plecki”. Co z tym wszystkim zrobić, podpowiadamy Ci w naszym tutorialu. W podobny sposób, ale bez podszywania filcem możesz też oprawić kryształki bonny.

  

Po trzecie primo: makrama

Nie wszystkie przydasie do oprawy muszą być przymocowane „na płasko”. Ciekawym rozwiązaniem na przestrzenne wisiory jest makramowy naszyjnik, w którym kamienie do oprawy są umieszczane wewnątrz sznurkowej siateczki. Możesz także owiązać kamienie do oprawy makramowym splotem na kształt ramki. Z naszym kursem, to naprawdę proste!

  

Po czwarte primo: klasyczna bizuteria z wykorzystaniem gotowych metalowych baz

Wklejasz po prostu omawiane kamienie do odpowiedniej bazy i gotowe! To świetne rozwiązanie, gdy masz ochotę zrobić coś nieskomplikowanego lub wykorzystać własne zdjęcie albo obrazek w połączeniu z transparentnym szklanym kaboszonem.

  

Jeśli spodobały Ci się nasze propozycje na kaboszony, możesz się w nie zaopatrzyć. Dziel z nami pasję do handmade!

Kaboszony i kamienie do oprawy

Kochasz beading? Mogłabyś się „zaszyć” w koralikach i zapomnieć o całym świecie? A może jesteś zakręconą sutaszystką? Sznurki plączą się po całym Twoim domu ku uciesze Twojego kota? Niezależnie jakiej techniki używasz, jako Superhandmadowiec wiesz, że przykuwające uwagę kaboszony to kluczowe komponenty każdego projektu. I masz rację. Też jesteśmy zdania, że serce biżuteryjnej pracy musi robić wrażenie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie całą gamę kaboszonów wykonanych z różnego rodzaju materiałów. A jeśli jesteś dopiero na początku handmadowej drogi i zupełnie nie masz pomysłu pasart.pl podpowie Ci, co możesz z nich wyczarować. Przejrzyj biżuteryjne propozycje opisane w lewej części strony, wybierz produkty w swoich ulubionych kolorach i działaj!