• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Co to właściwie jest ten kaboszon?
  
Kaboszony z kamienia to inaczej plastry o różnych kształtach i wielkościach. W zależności od rodzaju, mogą być symetryczne lub nieregularne, gładko oszlifowane lub fasetowane, błyszczące lub matowe, transparentne lub nieprzezroczyste. Ich wspólną cechą jest jednak to, że z jednej strony są płaskie, a z drugiej wypukłe. Nie mają też dziurek ani uchwytów do podwieszania, gdyż służą przede wszystkim do oprawiania.
  
Jak oprawia się kaboszony z kamienia?
  
Istnieją różne techniki, za pomocą których wkomponowuje się do projektów biżuteryjnych kaboszony. Kamienie naturalne najczęściej przykleja się płaską stroną do podkładu np. z filcu, a boki obszywa koralikami - zwykle Toho, Superduo lub Firepolish. Przykład wisiorka wykonanego w ten sposób możesz obejrzeć na naszym blogu
  
Inny, bardzo popularny patent na kaboszony z kamienia to haft sutaszowy. Wykorzystuje się do niego specjalne płaskie, różnokolorowe sznurki, którymi obszywa się kaboszony warstwa po warstwie, coraz to bardziej zakręconymi wzorami. Efekt końcowy wygląda naprawdę imponująco!
  
Preferujesz mniej pracochłonne formy? Podsuniemy Ci również nieskomplikowane pomysły, w jaki sposób wykorzystać kaboszony. Kamienie naturalne możesz na przykład po prostu wkleić w metalowe bazy, zawiesić na krawatce i połączyć z innymi elementami – koralikami, rzemieniami czy łańcuszkami. Naszyjnik wykonany w ten sposób znajdziesz na pasartowym blogu. 
  
Jak znaleźć kaboszon idealny?
  
Jeśli zaintrygowały Cię nasze propozycje na kaboszony, kamienie naturalne będą świetnym wyborem. Nadadzą Twoim pracom szlachetnego i oryginalnego charakteru. Na kolczyki wybierz okazy mniejsze – 12 mm lub 14 mm. Doskonale będą prezentowały się w gotowych bazach. W przypadku naszyjników możesz szaleć do woli z gabarytem. :) Większe rozmiary szczególnie atrakcyjnie uwypuklają piękno pasiastych agatów, malunek jaspisów pejzażowych czy błysk labradorytów. W pasart.pl mamy dla Ciebie setki kaboszonów z różnych typów kamieni, w całym spektrum kolorów i kształtów. Wystarczy trochę poszperać. Na pewno znajdziesz swój okaz idealny!
  
Na koniec warto wspomnieć, że nie wszystkie kaboszony to kamienie naturalne. Forma ta idealnie sprawdza się również w przypadku szkła.

Kaboszony z kamienia

My Superhandmadowcy wiemy, ile czasu, wysiłku i serca wkładamy w swoje biżuteryjne prace. Tworzymy coraz to wymyślniejsze projekty w głowie, jadąc rano do pracy, ślęczymy po nocach, przymierzając do siebie różne odcienie koralików. Chcemy, aby nasze dzieło było wyjątkowe, wzbudzające podziw i ciekawość innych ludzi. Dlatego tak chętnie sięgamy po produkty wysokiej jakości i jedyne w swoim rodzaju. Kaboszony z kamienia to jeden z naszych ulubionych półfabrykatów, do którego zawsze chętnie wracamy. Wiemy, że nie ma dwóch takich samych okazów, wszystkie mają swój indywidualny urok, a z każdą nową dostawą w sklepie pasart.pl znajdujemy cudeńko, jakiego jeszcze nie mamy w swojej biżuteryjnej kolekcji!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 236
Sortuj wg:
strona: z 10