• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kamea jest rodzajem gemmy, rzeźbą z kamienia ciętego wypukło. Odpowiednim na rzeżbienie twgo typu ornamentu jest onyks, sardonyks, karneol, a z organiczych koral i muszla. Jest to jedna z najstarszych charakterystycznych ozdób noszonych przez kobiety jako biżuterię ale również była ozdobą medalionów przy łańcuchach, w puzderkach, szkatułkach. Jej użycie w projekcie, pozwala na stworzenie romantycznej aury. Nie dziwimy się więc, że co jakiś czas wraca do łask i ulega panującym modom i trendom. Kaboszon ten występuje w różnych kształtach, które przede wszystkim zachwycą handmadowe artystki tworzące w technice beadingu czy sutaszu.

Można ją także wkleić w gotowe bazy do biżuterii, takie jak baza pierścionka, bransoletki, zawieszki o różnych kształtach, kolczyków a nawet spinek do włosów.  Ich różnorodność pozwala na wklejenie pojedyńczego kaboszona lub kilku egzemplarzy blisko siebie. Te o małych rozmiarach rozmiarach umieszczone po sąsiedzku w bransoletce wyglądają bardzo skromnie i zniewalająco. Taka bransoletka wraz ze spinką do włosów, tworzy komplet do którego już nic więcej nie trzeba.
Ten rodzaj materiału, z racji swojego wzoru jest zazwyczaj oszczędny w kolory. Są to przygaszone brązy, beże, szarości i czerń. Aby zachować klasyczny i elegancki ton pracy, warto wybrać koraliki w podobnej tonacji.
Delikatne perły, perłowe koraliki TOHO, drobne paciorki z kamieni, którymi otoczymy kaboszon nie odbiorą jej delikatności a sposób oplotu może przyczynić się do delikatnego ukrycia kamei lub jej wyeksponowania. Tak samo możemy postąpić w przypadku sutaszu, dobierając stosowne sznurki i paciorki. Sutaszowe kolczyki o delikatnej wymowie z tym kaboszonem w tle, to majstersztyk na wiele okazji. Zastosowana z wyczuciem i smakiem może stać się biżuterią całodzienną i skromną, której wiele z nas poszukuje.

Kamee

Większość z nas kojarzy słowo "kamea" z płasko wyrzeźbionym portretem kobiecym umiejscowionym w medalionie lub broszce. Warto więc przypomnieć że jest to szlachetny lub półszlachetny kamień z wypukłą rzeźbą jaśniejszą od tła. Na potrzeby współczesnej biżuterii, zostały stworzone kamee z żywicy, które obszyte koralikami lub sznurkiem do suatszu, mogą być świetnym materiałem na romantyczne projekty. 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 18 z 18
Sortuj wg:
strona: z 1