• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kamea jest rodzajem gemmy, rzeźbą z kamienia ciętego wypukło. Odpowiednim na rzeżbienie kamei jest onyks, sardonyks, karneol, a z organiczych koral i muszla. Kamea to jedna z najstarszych charakterystycznych ozdób noszonych przez kobiety jako biżuterię ale również była ozdobą medalionów przy łańcuchach, w puzderkach, szkatułkach. Użyta Kamea do wyrobu biżuterii tworzy biżuterię idylliczną, nie dziwimy się więc, że co jakiś czas wraca do łask i ulega panującym modom i trendom. Kamea jest kamieniem o kształtach, które przede wszystkim zachwycą handmadowe artystki tworzące w technice konwencjonalnej, beadingu, sutaszu.
Kamea do wyrobu biżuterii jako że jest to kaboszon może zostać wklejona w gotowe bazy do biżuterii, takie jak baza pierścionka, baza bransoletki, baza zawieszki o różnych kształtach, bazy kolczyków a nawet spinek do włosów.  Ich różnorodność pozwala na wklejenie pojedyńczej kamei lub kilku egzemplarzy blisko siebie. Kaboszony o małych – malutkich rozmiarach umieszczone po sąsiedzku w bransoletce wyglądają bardzo skromnie i zniewalająco. Taka bransoletka wraz ze spinką do włosów, jeśli nosimy warkocze to tym bardziej, tworzy komplet do którego już nic więcej nie trzeba. Kamea oszczędna w kolory dyktuje również dobór do niej koralików, jeśli chcemy, ażeby nasza Kamea do wyrobu biżuterii była „ubrana”. Delikatne perły, perłowe koraliki TOHO, drobne paciorki z kamieni, którymi otoczymy kaboszon kamei nie odbiorą jej delikatności a sposób oplotu może przyczynić się do delikatnego ukrycia kamei lub jej wyeksponowania. Tak samo możemy postąpić w przypadku sutaszu, dobierając stosowne sznurki i paciorki. Sutaszowe kolczyki o delikatnej wymowie z kameą w tle to majstersztyk na wiele okazji. Tak więc widzimy, że Kamea to nie tylko broszki do przypinania na bluzce zapiętej wysoko pod szyję. Zastosowana z wyczuciem i biżuteryjnym smakiem może stać się biżuterią całodzienną i skromną, której wiele z nas poszukuje.

Kamee

Chyba większość z nas kojarzy słowo Kamea z płasko wyrzeźbionym portretem kobiecym umiejscowionym w medalionie lub broszce. Warto więc przypomnieć że Kamea to szlachetny lub półszlachetny kamień z wypukłą rzeźbą jaśniejszą od tła. Jeśli towarzyszy jej  kunsztowna oprawa – mamy do czynienia z Kameą do wyrobu biżuterii, która może być wisiorkiem, pierścionkiem, broszką. Ale Kamea do wyrobu biżuterii, to nie tylko kobieca twarz, jednak ta jest najbardziej popularną i odnajdującą się w biżuterii. Zwłaszcza dla młodzieży jest minerałem który dzięki różnym oprawom zyskuje większą popularność od nobliwie wyglądających kamieni.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 18 z 18
Sortuj wg:
strona: z 1