• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Seftonit to głęboki ciemnozielony Bloodstone z Afryki. Ten okraszony małymi czerwonymi plamkami pochodzi z Indii i te są najbardziej poszukiwanymi kamieniami jubilerskimi. Pozostałe wydobywa się w Rosji, Chinach, Pakistanie, Australii, Niemczech, Czechach, Austrii, Wielkiej Brytanii i Brazylii. Ciemnozielona barwa Seftonitu spowodowana jest nagromadzeniem kryształów aktynolitu. Oprócz pożądanej ciemnozielonej barwy, Kamień afrykański może mieć białą, szarą i czerwoną kolorystykę. Jest wykorzystywany w jubilerstwie do wyrobu kaboszonów i paciorków ale jest też znakomitym materiałem rzeźbiarskim. W postaci kulek możemy go wykorzystać na wiele sposobów. Najprostszym będą kolczyki, które za pomocą półfabrykatów jak np. szpilki możemy przymocować do bigli i utworzyć biżuterię skromną z jednego koralika blisko przy uchu. Może to też być kilka koralików, które utworzą awangardowe długie kolczyki. Pomieszać je możemy z lekkimi koralikami Toho, występującymi w wielu barwach, wykończeniach i kilku rozmiarach. Ładnie też będą się komponować ze srebrnymi kulkami, które dostępne są w kilku rozmiarach. Kulki te dodatkowo rozjaśnią biżuterię czyniąc ją lekką w odbiorze. W podobnych połączeniach możemy wykorzystać go w bransoletkach – prostszych z nawleczonymi paciorkami i kulkami na gumkę lub z pomocą linki jubilerskiej zwieńczonej dobranym do całości zapięciem. Minerał ten jest również doskonałym pomysłem do wykorzystania w biżuterii sutaszowej. Połyskujące sznurki do sutaszu w wielu kolorach pasujące do ciemnej zieleni z szarością, ozdobią, ożywią i unowocześnią biżuterię. Pozwolą ją nosić na co dzień do wielu stylizacji klasyczych i tak zwanych „na luzie”.  Seftonit jest minerałem odwagi i siły, jego energia przyciąga również bogactwo i szczęście, zatem warto go umieścić w swojej biżuterii. Jest uważany za kamień uzdrawiający, używany  do regeneracji stanu fizycznego i emocjonalnego.

Kamień afrykański

Kamień afrykański jest odmianąk krwawnika o podobnych właściwościach. Nazywany jest też seftonitem, a kolorem wodzącym jest ciemna omszała zieleń. Kolor zielony w minerałach symbolizuje młodość, nadzieja, dziewictwo, rozkwit. Barwa, jaką posiada ten minerał często ociera się o szarości, które w połączeniu ze srebrzystymi dodatkami mogą być pomysłem na biżuterię klasyczną o łagodnej wymowie.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.