• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kamień słoneczny minerał należy do szerszej rodziny plagioklazów, do której zaliczamy także labradoryt. Ze względu na podobny wygląd kamień słoneczny (zwany też skaleniem awenturynowym) bywa czasem mylony z kwarcem awenturynowym. Warto w tym miejscu wyjasnić, że choć kwarc awenturynowy również cechuje się podobnymi inkluzjami o metalicznym połysku co kamień słoneczny minerał, różni się jednak od niego składem chemicznym i jest nieco twardszy.  

 

Efekt awenturyzacji najlepiej widoczny jest na oszlifowanej powierzchni. Dlatego też kamień słoneczny do wyrobu biżuterii formuje się zwykle w polerowane kaboszony, kule gładkie lub kule fasetowane. Ze względu na stosowany szlif, perłowo-szklisty połysk oraz migotliwe refleksy świetlne o barwach: złotej, pomarańczowej, czerwonej, a niekiedy taże zielonej i niebieskiej kamień słoneczny do wyrobu biżuterii należy do półfabrykatów wpisujących się raczej w styl elegancki. Kamień słoneczny pięknie prezentuje się zarówno w oprawie w kolorze jasnego srebra, jak i w połączeniu z półfabrykatami o odcieniu srebra oksydowanego („postarzanego”), sprawiającego wrażenie, iż skomponowana biżuteria „ma swoją historię”.

 

Jeśli masz ochotę sprawić sobie efektowny biżuteryjny zestaw na wyjątkowe okazje lub podarować komuś gustowny prezent, spróbuj połączyć kamień słoneczny do bransoletek o odcieniu brudnego różu, brązu czy szarości ze stalą chirurgiczną, labladorytem i kulami gładkiego hematytu w kolorze srebrnym lub czarnym. Możesz także pokusić się, aby zestawić kamień słoneczny do bransoletek z łańcuszkami oraz szarymi czy brązowymi rzemieniami. Stworzysz w ten sposób modną bransoletkę łączącą w sobie elementy skórzane, metalowe i kamień słoneczny minerał.

 

Jeśli posiadasz kamień słoneczny do bransoletek o ciepłym, złotoróżowym i różowołososiowym zabarwieniu, polecamy Ci wersję z półfabrykatami w kolorze antycznego złota lub KC Gold. Spójrz, jak spektakularnie mógłby wyglądać Twój kamień słoneczny do bransoletek nawleczony na drut pamięciowy w zestawieniu z połyskującymi koralikami Firepolish

 

A może to Ty podzielisz się z nami swoim pomysłem na kamień kamień słoneczny do wyrobu bizuterii?  :) Czekamy na Twoje propozycje!

Kamień słoneczny

Kamień słoneczny to odmiana oligoklazu, wykazująca tzw. efekt awenturyzacji – czyli metalicznych refleksów – który jest wynikiem dbicia i rozproszenia promieni świetlnych od bardzo drobnych, równolegle zorientowanych, blaszkowych wrostków innych minerałów, głównie hematytu i goethytu. Najczęściej spotykany na rynku kamień słoneczny do wyrobu biżuterii występuje w postaci okazów o mieszanym ubarwieniu, składającym się z różnych odcieni koloru różowego, łososiowego, złotego, pomarańczowego, brązowego, szarego i białego. Spotyka się także kamień słoneczny minerał bezbarwny z wyraźnym efektem iryzacji (tęczowego rozszczepienia światła) na oszlifowanej powierzchni. Alternatywne nazwy, pod jakimi można spotkać kamień słoneczny to m.in.: heliolit, skaleń awenturynowy oraz kamień awenturynowy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 6 z 6
Sortuj wg:
strona: z 1