• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Dama stroi się w swe klejnoty,
by stać się drogą i poszukiwaną
-jak diament, szafir czy rubin.
Chce być piękna -jak opal,
dobra jak turkus.
Anielska niczym szafir
i szczodra na wzór ametystu,
A noszone przez nią klejnoty
użyczą je j tych wszystkich łask,
zalet i uśmiechu losu,
o które zabiega.
            M. Pawlikowska-Jasnorzewska

Kamyki półszlachetne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat po to by dziś trafić w Wasze zdolne łapki.
Kamienie naturalne dają twórcom biżuterii handmade ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je dosłownie w każdej technice wykonywania biżuterii. Świetnie nadadzą się m.in. do haftu sutasz, haftu koralikowego oraz do tradycyjnej biżuterii. Ze względu na dużą ilość kolorów i kształtów do wyboru z kamyczków jubilerskich stworzyć można ozdoby dopasowane do każdego stroju i okazji. Kamienie do bransoletek najczęściej umieszcza się na gumce jubilerskiej z przeróżnymi ozdobami np. zawieszkami czy przekładkami. Minerały w kształcie kulek idealnie sprawdzają się też w bransoletkach na drucie pamięciowym. Idealnie komponują się z metalowymi elementami, koralikami czy innego rodzaju kamieniami, tworząc ciekawe i unikalne biżuteryjne kompozycje. Minerały jubilerskie oplecione sznurkami sutasz wykorzystywane są do tworzenia imponujących naszyjników czy kolczyków. Te oplecione drutem jubilerskim, w zdolnych łapkach osób zajmujących się wirewrappingiem, zamieniają się w fantazyjne elementy biżuteryjne. W biżuterii modowej, dodając do kamieni metalowe przekładki nawet najprostsze okazy można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjnik.
Najpopularniejsze to zdecydowanie jadeity, agaty i hematyty, ale w naszej ofercie znajdziecie aż kilkadziesiąt różnych kamieni, które pomogą Wam zrealizować nawet najwymyślniejsze projekty. Kto jak kto, ale my wiemy, że nie ma nic gorszego niż szalone rękodzielnicze pomysły tłumione przez brak odpowiednich materiałów. W ofercie sklepu są bardzo różne kruszce, co z kolei przekłada się na ich wyjątkowe cechy. Cechy zarówno wizualne, jak: kolory, wzory, wielkości, kształty i desenie, ale i też te wpływające na ich funkcjonalność, jak np. ciężar. Jest to o tyle ważne, że kamyczki do bransoletek zazwyczaj są nieco cięższe niż te używane do kolczyków. Co ciekawe, wielu rękodzielników uważa, że kamyki mają swoje unikalne właściwości uzdrawiające i ochronne, i często to właśnie te cechy decydują o tym na jaki kamień się decydują.
Produkty te to także kamienie syntetyczne, takie jak np. noc kairu czy piasek pustyni. Wytwarzane są przez człowieka, dzięki czemu choć wciąż piękne i wysokiej jakości, to jednak ciut tańsze od naturalnych i co najważniejsze: wprost uwielbiane przez handmadowców!

Kamienie jubilerskie

Kamienie naturalne to jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Kamienie do wyrobu biżuterii mogą mieć też różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Kamienie jubilerskie nadają się do wykonywania różnego rodzaju biżuterii, co niewątpliwie jest ich wielką zaletą. Użyte w biżuterii podkreślają jej wyjątkowość. Często posiadają unikalne faktury, spękania i wzory na powierzchni, które sprawiają, że każdy minerał jest wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest ręcznie wykonywana przez Was biżuteria.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 24 z 2050
Sortuj wg:
strona: z 86