Kamienie jubilerskie

Kamienie naturalne to jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Kamienie do biżuterii mogą mieć też różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Kamienie jubilerskie nadają się do różnego rodzaju biżuterii, niewątpliwie jest to ich wielką zaletą. Użyte w biżuterii podkreślają jej wyjątkowość. Często posiadają one unikalne faktury i wzory na powierzchni.
Kamienie naturalne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat.

Dają twórcom biżuterii hand made ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je w każdej technice wykonywania biżuterii. Świetnie nadadzą się m.in. do haftu sutasz, haftu koralikowego oraz do tradycyjnej biżuterii. Ze względu na dużą ilość kolorów i kształtów do wyboru z kamieni jubilerskich stworzyć można ozdoby dopasowane do każdego stroju i okazji. Np. kamienie jubilerskie w kształcie kulek idealnie sprawdzają się w bransoletkach na silikonowych gumkach z przeróżnymi ozdobami. Dodając fantazyjne przekładki nawet najprostsze kamienie naturalne można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjnik.

Najpopularniejsze kamienie do biżuterii:

Chryzokola  - Nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. W starożytności minerał był używany jako spoiwo przy łączeniu złota. Występuje w różnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Kamień dla osób spod znaku: Panny i Byka. Występowanie: Ural, Stany Zjednoczone, Meksyk, Chile, Kongo, Izrael.

Sugilit - Nazwa pochodzi od odkrywcy minerału - japońskiego petrografa Ken-ichi Sugi. Jest to kamień najczęściej fioletowy, niebieskofioletowy do purpurowo-czerwonego. Występuje w Japonii,  RPA, Indiach. Kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Panny.

Akwamaryn  - błękitny lub niebieskozielony kamień szlachetny, pochodzenie: Brazylia, Pakistan, Rosja, USA, Madagaskar. Jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych kamieni jubilerskich.

Azuryt – Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską. Kamień ma najczęściej odcienie lazurowe i błękitne. Czasem występuje razem z malachitem, przyjmując wtedy piękną, niebiesko-zieloną, marmurkowa barwę. Jest to kamień dla osób spod znaku: Strzelca i Koziorożca. Występuje m.in. w:  Maroko, Algierii, Francja, USA, Meksyk, Rosja, Włochy, Węgry.

Bronzyt  - Nazwa pochodzi od charakterystycznej barwy tego minerału. Kamień ten występuje w kolorach: brązowo-czarnym, złotobrązowym, szarym, żółtym. Występowanie: RPA, USA, Austria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja.

Fluoryt  - Nazwa pochodzi od łac. fluere = płynąć. Fluoryt przybiera bardzo wiele odmian kolorystycznych: zieloną, fioletową, niebieska, turkusową, żółtą, różową, brązową, zielono-fioletową lub wielobarwną. Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb i Wodnika. Główne występowanie: Niemcy, Chiny, Meksyk, USA

Granat  - nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granatus = granat, owoc granatu. Kamień ten występuje w szerokiej gamie odcieni koloru czerwonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: lwa, koziorożca, skorpiona. Występowanie: Austria, Kraje Skandynawskie, Nepal, Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Australia, Brazylia, Alaska, USA, Kanada, Rosja

Kalcyt - Nazwa pochodzi od gr. chalix = wapno oraz łac. calx (calcis) = wapno i nawiązuje do tradycyjnego zastosowania tego minerału. Może być bezbarwny lub w zależności od domieszek dawać odmiany barwne żółte, różowe lub szare. Jest to kamień dla osób spod znaku: Byka i Raka. Występowanie: Belgia, Brazylia, Niemcy, Włochy, Islandia, Chorwacja, Meksyk, Rumunia, Słowenia, Czechy, USA.

Kwarc - najbardziej pospolity minerał budujący skorupę ziemską. Bezbarwny (kryształ górski) lub rozmaicie zabarwiony, tworzy odmiany przezroczyste lub przeświecające, cenione jako kamienie półszlachetne: fioletowy – ametyst, żółty – cytryn, ciemnobrunatny – kwarc dymny, czarny – morion i inne. Występowanie: USA, Kanada, Brazylia, Urugwaj, Kazachstan, Ukraina oraz  Madagaskar.

Kyanit - Nazwa kyjanit pochodzi od gr. kyanos = niebieski. Kamień przybiera barwę niebieską, białą, szarawą, zielonkawą lub żółtawą. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana, Byka, Wagi.  Występuje w: Szwecji, Rosji, Brazylii, Finlandii, USA, Indiach, Kenii.

Larvikit – Nazwa pochodzi od miasta Larvik w Norwegii. Kamień ten bywa również nazywany „norweskim kamieniem księżycowym”. Stosowany jest w zdobnictwie ze względu na ciekawy połysk podobny do labradorytu.

Magnezyt -  Nazwa nawiązuje do składu chemicznego, w którym główną rolę odgrywa magnez. Najczęściej występuje w barwie białej, szarej z odcieniem żółtawym i żółtawej. Występowanie:  m.in. na Bałkanach – od Bośni do Grecji, Austria, Włochy, Rosja, Chiny.

Marmur – nazwa pochodzi od  łac. Marmor i  starogreckiego marmaros. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny; teraz stosowany również jako kamień ozdobny i barwiony na wiele kolorów.

Muszla –  Jest to wapienny szkielet zewnętrzny muszlowców.  Muszla najczęściej zbudowana jest z 3 warstw: zewnętrznej, środkowej - wapiennej zwanej porcelanową oraz wewnętrznej, która znana jest jako macica perłowa. To właśnie z niej  wykonuje się koraliki oraz elementy ozdobne . Muszla wykorzystywana w biżuterii występuje w wielu kolorach. Główne pochodzenie: Nowa Zelandia, Ameryka, Tahiti.

Nefryt - Nazwa pochodzi od greckiego nephros – nerka. Skała według starożytnych wierzeń miała właściwości lecznicze w schorzeniach nerek. Kamień ma kolor od białego do ciemno-, a nawet czarno-zielonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Raka. Występowanie: Nowa Zelandia, Kanada, Chiny, Szwajcaria, Rosja, Australia, Brazylia, Meksyk, USA.

Perła – Perły są wytworem małży i zbudowane są z tej samej substancji co jej wnętrze. Występują perły naturalne i hodowlane. Perły hodowlane mimo, że postały przy udziale człowieka  są produktem naturalnym, a nie imitacją. Perły dzielą się też na słono- i słodkowodne. Główne pochodzenie:  morza Azji Południowej. 

Piryt - Nazwa pochodzi od greckiego pyr = ogień oraz pyrites = iskrzący, gdyż minerał ten iskrzy się pod wpływem uderzeń krzesiwa. Te kamienie półszlachetne mają charakterystyczny złoty lub mosiężno-złoty kolor. Ze względu na podobieństwo do złota nazywany bywa „złotem głupców”. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Lwa. Występowanie: Hiszpania, Brayzlia, Niemcy, Chile, Ekwador, Grecja, Włochy, Norwegia, Austria, Peru, USA.

Rodonit - Nazwa pochodzi od (rhodon gr. = róża) – aluzja do barwy minerału. Rodonit ma barwę od jasnego różu po ciemnoczerwony, czasem posiada też czarne wrostki. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Byka. Występowanie: Australia, Brazylia, Chiny, Finlandia, Rosja, Kanada, Madagaskar, Szwajcaria, Tanzania, USA
Filtruj według:
Produkty przecenione Wyczyść filtry
Lista produktów
Sortuj według:

Masa perłowa Disco ball kula 10mm / ecru, mieniący się na tęczowo / otwór 1.2mm / 1szt / B1011

Rewelacja! (4,78)
W opakowaniu: 1szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1.2mm Kolor: Ecru
24h
5,99 zł 3,89 zł
KUP

Masa perłowa oliwka 11x6mm / zielony, seledynowy / otwór 1mm / 34szt / B0921

W opakowaniu: 34szt Kształt: Inne Wielkość: 11mm x 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Zielony, seledynowy
24h
9,99 zł 7,49 zł
KUP

Masa perłowa oliwka 11x6mm / morelowy / otwór 1mm / 34szt / B0919

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 34szt Kształt: Inne Wielkość: 11mm x 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Morelowy
24h
9,99 zł 8,49 zł
KUP

Masa perłowa oliwka 11x6mm / pastelowy żółty / otwór 1mm / 34szt / B0914

Rewelacja! (4,78)
W opakowaniu: 34szt Kształt: Inne Wielkość: 11mm x 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pastelowy żółty
24h
9,99 zł 5,99 zł
KUP

Kocie oko / kula / 8mm / karmelowy / 50szt / C3222

Rewelacja! (4,56)
W opakowaniu: 50szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Wielkość otworu: 1mm Typ: Kamień syntetyczny Kolor: Karmelowy
24h
13,99 zł 7,13 zł
KUP

Muszla / kula / 10mm / biało-żółty / 40szt / S5954

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Biało-żółty
24h
19,99 zł 12,99 zł
KUP

Muszla matowa / kula / 10mm / biało-żółty / 36szt / S5950

W opakowaniu: 36szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Biało-żółty
24h
21,99 zł 9,90 zł
KUP
Bestseller
Powrót
-35%
Powiększ + Muszla matowa / kula / 6mm / beżowokremowy / 64szt

Muszla matowa / kula / 6mm / beżowokremowy / 64szt / S5946

Polecam (4)
W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowokremowy
24h
11,99 zł 7,79 zł
KUP

Muszla / kula / 6mm / beżowy / 64szt / S5938

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowy
24h
13,99 zł 4,90 zł
KUP

Muszla / kula / 10mm / różowy / 40szt / S5932

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Różowy
24h
23,99 zł 20,39 zł
KUP

Muszla / kula / 6mm / białobeżowy / 64szt / S5934

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 10.5x3mm Kolor: Białobeżowy
24h
13,99 zł 6,30 zł
KUP

Muszla / kula / 10mm / koktajlowy róż / 40szt / S5916

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Koktajlowy róż
24h
23,99 zł 20,39 zł
KUP

Muszla / kula / 6mm / koktajlowy róż / 64szt / S5914

Może być (2)
W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Koktajlowy róż
24h
13,99 zł 10,49 zł
KUP

Muszla / kula / 6mm / fioletoworóżowy / 64szt / S5906

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Fioletoworóżowy
24h
13,99 zł 9,09 zł
KUP
Bestseller
-15%
Powiększ + Muszla / kula / 6mm / jasny perłowy / 64szt

Muszla / kula / 6mm / jasny perłowy / 64szt / S5902

Rewelacja! (4,5)
W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Jasny perłowy
24h
13,99 zł 11,89 zł
KUP
Bestseller
-35%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / porcelanowy / 40szt

Muszla / kula / 10mm / porcelanowy / 40szt / S5900

Polecam (4,33)
W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Porcelanowy
24h
15,99 zł 10,39 zł
KUP

Muszla / kula / 8mm / pudrowy róż / 45szt / S5895

Rewelacja! (4,5)
W opakowaniu: 45szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Pudrowy róż
24h
18,99 zł 14,24 zł
KUP

Muszla / kula / 6mm / beżowy / 64szt / S5890

Polecam (4)
W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowy
24h
13,99 zł 9,09 zł
KUP

Muszla / kula / 12mm / czarny / 30szt / S5885

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Czarny
24h
28,99 zł 18,84 zł
KUP
Bestseller
-15%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / czarny / 40szt

Muszla / kula / 10mm / czarny / 40szt / S5884

Dobry (3)
W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Czarny
24h
23,99 zł 20,39 zł
KUP

Muszla / kula / 10mm / turkusowy / 40szt / S5876

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Turkusowy
24h
23,99 zł 15,59 zł
KUP
Bestseller
-49%
Powiększ + Kocie oko / kula / 10mm / chabrowy / 40szt

Kocie oko / kula / 10mm / chabrowy / 40szt / S5756

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień syntetyczny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Chabrowy
24h
16,99 zł 8,66 zł
KUP

Kocie oko / kula / 8mm / żółty / 50szt / S5707

W opakowaniu: 50szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień syntetyczny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Żółty
24h
13,99 zł 11,33 zł
KUP

Kocie oko / kula / 10mm / zielony / 40szt / S5703

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień syntetyczny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Zielony
24h
16,99 zł 13,76 zł
KUP
 
/ 17