Kamienie naturalne

Kamienie naturalne to jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Kamienie do biżuterii mogą mieć też różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Kamienie jubilerskie nadają się do różnego rodzaju biżuterii, niewątpliwie jest to ich wielką zaletą. Użyte w biżuterii podkreślają jej wyjątkowość. Często posiadają one unikalne faktury i wzory na powierzchni.
Kamienie naturalne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat.

Dają twórcom biżuterii hand made ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je w każdej technice wykonywania biżuterii. Świetnie nadadzą się m.in. do haftu sutasz, haftu koralikowego oraz do tradycyjnej biżuterii. Ze względu na dużą ilość kolorów i kształtów do wyboru z kamieni jubilerskich stworzyć można ozdoby dopasowane do każdego stroju i okazji. Np. kamienie jubilerskie w kształcie kulek idealnie sprawdzają się w bransoletkach na silikonowych gumkach z przeróżnymi ozdobami. Dodając fantazyjne przekładki nawet najprostsze kamienie naturalne można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjnik.

Najpopularniejsze kamienie do biżuterii:

Chryzokola  - Nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. W starożytności minerał był używany jako spoiwo przy łączeniu złota. Występuje w różnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Kamień dla osób spod znaku: Panny i Byka. Występowanie: Ural, Stany Zjednoczone, Meksyk, Chile, Kongo, Izrael.

Sugilit - Nazwa pochodzi od odkrywcy minerału - japońskiego petrografa Ken-ichi Sugi. Jest to kamień najczęściej fioletowy, niebieskofioletowy do purpurowo-czerwonego. Występuje w Japonii,  RPA, Indiach. Kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Panny.

Akwamaryn  - błękitny lub niebieskozielony kamień szlachetny, pochodzenie: Brazylia, Pakistan, Rosja, USA, Madagaskar. Jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych kamieni jubilerskich.

Azuryt – Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską. Kamień ma najczęściej odcienie lazurowe i błękitne. Czasem występuje razem z malachitem, przyjmując wtedy piękną, niebiesko-zieloną, marmurkowa barwę. Jest to kamień dla osób spod znaku: Strzelca i Koziorożca. Występuje m.in. w:  Maroko, Algierii, Francja, USA, Meksyk, Rosja, Włochy, Węgry.

Bronzyt  - Nazwa pochodzi od charakterystycznej barwy tego minerału. Kamień ten występuje w kolorach: brązowo-czarnym, złotobrązowym, szarym, żółtym. Występowanie: RPA, USA, Austria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja.

Fluoryt  - Nazwa pochodzi od łac. fluere = płynąć. Fluoryt przybiera bardzo wiele odmian kolorystycznych: zieloną, fioletową, niebieska, turkusową, żółtą, różową, brązową, zielono-fioletową lub wielobarwną. Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb i Wodnika. Główne występowanie: Niemcy, Chiny, Meksyk, USA

Granat  - nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granatus = granat, owoc granatu. Kamień ten występuje w szerokiej gamie odcieni koloru czerwonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: lwa, koziorożca, skorpiona. Występowanie: Austria, Kraje Skandynawskie, Nepal, Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Australia, Brazylia, Alaska, USA, Kanada, Rosja

Kalcyt - Nazwa pochodzi od gr. chalix = wapno oraz łac. calx (calcis) = wapno i nawiązuje do tradycyjnego zastosowania tego minerału. Może być bezbarwny lub w zależności od domieszek dawać odmiany barwne żółte, różowe lub szare. Jest to kamień dla osób spod znaku: Byka i Raka. Występowanie: Belgia, Brazylia, Niemcy, Włochy, Islandia, Chorwacja, Meksyk, Rumunia, Słowenia, Czechy, USA.

Kwarc - najbardziej pospolity minerał budujący skorupę ziemską. Bezbarwny (kryształ górski) lub rozmaicie zabarwiony, tworzy odmiany przezroczyste lub przeświecające, cenione jako kamienie półszlachetne: fioletowy – ametyst, żółty – cytryn, ciemnobrunatny – kwarc dymny, czarny – morion i inne. Występowanie: USA, Kanada, Brazylia, Urugwaj, Kazachstan, Ukraina oraz  Madagaskar.

Kyanit - Nazwa kyjanit pochodzi od gr. kyanos = niebieski. Kamień przybiera barwę niebieską, białą, szarawą, zielonkawą lub żółtawą. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana, Byka, Wagi.  Występuje w: Szwecji, Rosji, Brazylii, Finlandii, USA, Indiach, Kenii.

Larvikit – Nazwa pochodzi od miasta Larvik w Norwegii. Kamień ten bywa również nazywany „norweskim kamieniem księżycowym”. Stosowany jest w zdobnictwie ze względu na ciekawy połysk podobny do labradorytu.

Magnezyt -  Nazwa nawiązuje do składu chemicznego, w którym główną rolę odgrywa magnez. Najczęściej występuje w barwie białej, szarej z odcieniem żółtawym i żółtawej. Występowanie:  m.in. na Bałkanach – od Bośni do Grecji, Austria, Włochy, Rosja, Chiny.

Marmur – nazwa pochodzi od  łac. Marmor i  starogreckiego marmaros. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny; teraz stosowany również jako kamień ozdobny i barwiony na wiele kolorów.

Muszla –  Jest to wapienny szkielet zewnętrzny muszlowców.  Muszla najczęściej zbudowana jest z 3 warstw: zewnętrznej, środkowej - wapiennej zwanej porcelanową oraz wewnętrznej, która znana jest jako macica perłowa. To właśnie z niej  wykonuje się koraliki oraz elementy ozdobne . Muszla wykorzystywana w biżuterii występuje w wielu kolorach. Główne pochodzenie: Nowa Zelandia, Ameryka, Tahiti.

Nefryt - Nazwa pochodzi od greckiego nephros – nerka. Skała według starożytnych wierzeń miała właściwości lecznicze w schorzeniach nerek. Kamień ma kolor od białego do ciemno-, a nawet czarno-zielonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Raka. Występowanie: Nowa Zelandia, Kanada, Chiny, Szwajcaria, Rosja, Australia, Brazylia, Meksyk, USA.

Perła – Perły są wytworem małży i zbudowane są z tej samej substancji co jej wnętrze. Występują perły naturalne i hodowlane. Perły hodowlane mimo, że postały przy udziale człowieka  są produktem naturalnym, a nie imitacją. Perły dzielą się też na słono- i słodkowodne. Główne pochodzenie:  morza Azji Południowej. 

Piryt - Nazwa pochodzi od greckiego pyr = ogień oraz pyrites = iskrzący, gdyż minerał ten iskrzy się pod wpływem uderzeń krzesiwa. Te kamienie półszlachetne mają charakterystyczny złoty lub mosiężno-złoty kolor. Ze względu na podobieństwo do złota nazywany bywa „złotem głupców”. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Lwa. Występowanie: Hiszpania, Brayzlia, Niemcy, Chile, Ekwador, Grecja, Włochy, Norwegia, Austria, Peru, USA.

Rodonit - Nazwa pochodzi od (rhodon gr. = róża) – aluzja do barwy minerału. Rodonit ma barwę od jasnego różu po ciemnoczerwony, czasem posiada też czarne wrostki. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Byka. Występowanie: Australia, Brazylia, Chiny, Finlandia, Rosja, Kanada, Madagaskar, Szwajcaria, Tanzania, USA
Filtruj według:
Lista produktów promowanych
Sortuj według:
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 12mm / jasny perłowy / 30szt

Muszla / kula / 12mm / jasny perłowy / 30szt / S5905

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Jasny perłowy
24h
28,99 zł 20,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / jasny perłowy / 40szt

Muszla / kula / 10mm / jasny perłowy / 40szt / S5904

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Jasny perłowy
24h
23,99 zł 16,79 zł
KUP
Bestseller
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 8mm / jasny perłowy / 45szt

Muszla / kula / 8mm / jasny perłowy / 45szt / S5903

W opakowaniu: 45szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Jasny perłowy
24h
18,99 zł 13,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 6mm / jasny perłowy / 64szt

Muszla / kula / 6mm / jasny perłowy / 64szt / S5902

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Jasny perłowy
24h
13,99 zł 9,79 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 12mm / porcelanowy / 30szt

Muszla / kula / 12mm / porcelanowy / 30szt / S5901

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Porcelanowy
24h
22,99 zł 16,09 zł
KUP
Bestseller
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / porcelanowy / 40szt

Muszla / kula / 10mm / porcelanowy / 40szt / S5900

Polecam (4,33)
W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Porcelanowy
24h
15,99 zł 11,19 zł
KUP
Bestseller
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 8mm / porcelanowy / 45szt

Muszla / kula / 8mm / porcelanowy / 45szt / S5899

Polecam (4)
W opakowaniu: 45szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Porcelanowy
24h
11,99 zł 8,39 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 6mm / porcelanowy / 64szt

Muszla / kula / 6mm / porcelanowy / 64szt / S5898

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Porcelanowy
24h
8,99 zł 6,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 12mm / pudrowy róż / 30szt

Muszla / kula / 12mm / pudrowy róż / 30szt / S5897

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pudrowy róż
24h
28,99 zł 20,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / pudrowy róż / 40szt

Muszla / kula / 10mm / pudrowy róż / 40szt / S5896

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Pudrowy róż
24h
23,99 zł 16,79 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 8mm / pudrowy róż / 45szt

Muszla / kula / 8mm / pudrowy róż / 45szt / S5895

W opakowaniu: 45szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Pudrowy róż
24h
18,99 zł 13,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 6mm / pudrowy róż / 64szt

Muszla / kula / 6mm / pudrowy róż / 64szt / S5894

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Pudrowy róż
24h
13,99 zł 9,79 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 12mm / beżowy / 30szt

Muszla / kula / 12mm / beżowy / 30szt / S5893

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Beżowy
24h
28,99 zł 20,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / beżowy / 40szt

Muszla / kula / 10mm / beżowy / 40szt / S5892

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Beżowy
24h
23,99 zł 16,79 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 8mm / beżowy / 45szt

Muszla / kula / 8mm / beżowy / 45szt / S5891

W opakowaniu: 45szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowy
24h
18,99 zł 13,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 6mm / beżowy / 64szt

Muszla / kula / 6mm / beżowy / 64szt / S5890

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowy
24h
13,99 zł 9,79 zł
KUP
Bestseller
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla matowa / kula / 8mm / biały / 43szt

Muszla matowa / kula / 8mm / biały / 43szt / S5943

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 43szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Biały
24h
12,99 zł 9,09 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla matowa / kula / 6mm / biały / 60szt

Muszla matowa / kula / 6mm / biały / 60szt / S5942

Polecam (4)
W opakowaniu: 60szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Biały
24h
9,99 zł 6,99 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 12mm / beżowy / 30szt

Muszla / kula / 12mm / beżowy / 30szt / S5941

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Beżowy
24h
28,99 zł 20,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / beżowy / 40szt

Muszla / kula / 10mm / beżowy / 40szt / S5940

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Beżowy
24h
23,99 zł 16,79 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 8mm / beżowy / 45szt

Muszla / kula / 8mm / beżowy / 45szt / S5939

W opakowaniu: 45szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowy
24h
18,99 zł 13,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 6mm / beżowy / 64szt

Muszla / kula / 6mm / beżowy / 64szt / S5938

W opakowaniu: 64szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 0.5mm Kolor: Beżowy
24h
13,99 zł 9,79 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 12mm / białobeżowy / 30szt

Muszla / kula / 12mm / białobeżowy / 30szt / S5937

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Białobeżowy
24h
28,99 zł 20,29 zł
KUP
Nowość
-30%
Powiększ + Muszla / kula / 10mm / białobeżowy / 40szt

Muszla / kula / 10mm / białobeżowy / 40szt / S5936

W opakowaniu: 40szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Białobeżowy
24h
23,99 zł 16,79 zł
KUP
 
/ 76