Kamienie naturalne

Kamienie naturalne to jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Kamienie do biżuterii mogą mieć też różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Kamienie jubilerskie nadają się do różnego rodzaju biżuterii, niewątpliwie jest to ich wielką zaletą. Użyte w biżuterii podkreślają jej wyjątkowość. Często posiadają one unikalne faktury i wzory na powierzchni.
Kamienie naturalne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat.

Dają twórcom biżuterii hand made ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je w każdej technice wykonywania biżuterii. Świetnie nadadzą się m.in. do haftu sutasz, haftu koralikowego oraz do tradycyjnej biżuterii. Ze względu na dużą ilość kolorów i kształtów do wyboru z kamieni jubilerskich stworzyć można ozdoby dopasowane do każdego stroju i okazji. Np. kamienie jubilerskie w kształcie kulek idealnie sprawdzają się w bransoletkach na silikonowych gumkach z przeróżnymi ozdobami. Dodając fantazyjne przekładki nawet najprostsze kamienie naturalne można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjnik.

Najpopularniejsze kamienie do biżuterii:

Chryzokola  - Nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. W starożytności minerał był używany jako spoiwo przy łączeniu złota. Występuje w różnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Kamień dla osób spod znaku: Panny i Byka. Występowanie: Ural, Stany Zjednoczone, Meksyk, Chile, Kongo, Izrael.

Sugilit - Nazwa pochodzi od odkrywcy minerału - japońskiego petrografa Ken-ichi Sugi. Jest to kamień najczęściej fioletowy, niebieskofioletowy do purpurowo-czerwonego. Występuje w Japonii,  RPA, Indiach. Kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Panny.

Akwamaryn  - błękitny lub niebieskozielony kamień szlachetny, pochodzenie: Brazylia, Pakistan, Rosja, USA, Madagaskar. Jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych kamieni jubilerskich.

Azuryt – Nazwa pochodzi od perskiego lazhward oznaczającego barwę niebieską. Kamień ma najczęściej odcienie lazurowe i błękitne. Czasem występuje razem z malachitem, przyjmując wtedy piękną, niebiesko-zieloną, marmurkowa barwę. Jest to kamień dla osób spod znaku: Strzelca i Koziorożca. Występuje m.in. w:  Maroko, Algierii, Francja, USA, Meksyk, Rosja, Włochy, Węgry.

Bronzyt  - Nazwa pochodzi od charakterystycznej barwy tego minerału. Kamień ten występuje w kolorach: brązowo-czarnym, złotobrązowym, szarym, żółtym. Występowanie: RPA, USA, Austria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja.

Fluoryt  - Nazwa pochodzi od łac. fluere = płynąć. Fluoryt przybiera bardzo wiele odmian kolorystycznych: zieloną, fioletową, niebieska, turkusową, żółtą, różową, brązową, zielono-fioletową lub wielobarwną. Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb i Wodnika. Główne występowanie: Niemcy, Chiny, Meksyk, USA

Granat  - nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granatus = granat, owoc granatu. Kamień ten występuje w szerokiej gamie odcieni koloru czerwonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: lwa, koziorożca, skorpiona. Występowanie: Austria, Kraje Skandynawskie, Nepal, Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Australia, Brazylia, Alaska, USA, Kanada, Rosja

Kalcyt - Nazwa pochodzi od gr. chalix = wapno oraz łac. calx (calcis) = wapno i nawiązuje do tradycyjnego zastosowania tego minerału. Może być bezbarwny lub w zależności od domieszek dawać odmiany barwne żółte, różowe lub szare. Jest to kamień dla osób spod znaku: Byka i Raka. Występowanie: Belgia, Brazylia, Niemcy, Włochy, Islandia, Chorwacja, Meksyk, Rumunia, Słowenia, Czechy, USA.

Kwarc - najbardziej pospolity minerał budujący skorupę ziemską. Bezbarwny (kryształ górski) lub rozmaicie zabarwiony, tworzy odmiany przezroczyste lub przeświecające, cenione jako kamienie półszlachetne: fioletowy – ametyst, żółty – cytryn, ciemnobrunatny – kwarc dymny, czarny – morion i inne. Występowanie: USA, Kanada, Brazylia, Urugwaj, Kazachstan, Ukraina oraz  Madagaskar.

Kyanit - Nazwa kyjanit pochodzi od gr. kyanos = niebieski. Kamień przybiera barwę niebieską, białą, szarawą, zielonkawą lub żółtawą. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana, Byka, Wagi.  Występuje w: Szwecji, Rosji, Brazylii, Finlandii, USA, Indiach, Kenii.

Larvikit – Nazwa pochodzi od miasta Larvik w Norwegii. Kamień ten bywa również nazywany „norweskim kamieniem księżycowym”. Stosowany jest w zdobnictwie ze względu na ciekawy połysk podobny do labradorytu.

Magnezyt -  Nazwa nawiązuje do składu chemicznego, w którym główną rolę odgrywa magnez. Najczęściej występuje w barwie białej, szarej z odcieniem żółtawym i żółtawej. Występowanie:  m.in. na Bałkanach – od Bośni do Grecji, Austria, Włochy, Rosja, Chiny.

Marmur – nazwa pochodzi od  łac. Marmor i  starogreckiego marmaros. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny; teraz stosowany również jako kamień ozdobny i barwiony na wiele kolorów.

Muszla –  Jest to wapienny szkielet zewnętrzny muszlowców.  Muszla najczęściej zbudowana jest z 3 warstw: zewnętrznej, środkowej - wapiennej zwanej porcelanową oraz wewnętrznej, która znana jest jako macica perłowa. To właśnie z niej  wykonuje się koraliki oraz elementy ozdobne . Muszla wykorzystywana w biżuterii występuje w wielu kolorach. Główne pochodzenie: Nowa Zelandia, Ameryka, Tahiti.

Nefryt - Nazwa pochodzi od greckiego nephros – nerka. Skała według starożytnych wierzeń miała właściwości lecznicze w schorzeniach nerek. Kamień ma kolor od białego do ciemno-, a nawet czarno-zielonego.  Jest to kamień dla osób spod znaku: Ryb, Wagi i Raka. Występowanie: Nowa Zelandia, Kanada, Chiny, Szwajcaria, Rosja, Australia, Brazylia, Meksyk, USA.

Perła – Perły są wytworem małży i zbudowane są z tej samej substancji co jej wnętrze. Występują perły naturalne i hodowlane. Perły hodowlane mimo, że postały przy udziale człowieka  są produktem naturalnym, a nie imitacją. Perły dzielą się też na słono- i słodkowodne. Główne pochodzenie:  morza Azji Południowej. 

Piryt - Nazwa pochodzi od greckiego pyr = ogień oraz pyrites = iskrzący, gdyż minerał ten iskrzy się pod wpływem uderzeń krzesiwa. Te kamienie półszlachetne mają charakterystyczny złoty lub mosiężno-złoty kolor. Ze względu na podobieństwo do złota nazywany bywa „złotem głupców”. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Lwa. Występowanie: Hiszpania, Brayzlia, Niemcy, Chile, Ekwador, Grecja, Włochy, Norwegia, Austria, Peru, USA.

Rodonit - Nazwa pochodzi od (rhodon gr. = róża) – aluzja do barwy minerału. Rodonit ma barwę od jasnego różu po ciemnoczerwony, czasem posiada też czarne wrostki. Jest to kamień dla osób spod znaku: Barana i Byka. Występowanie: Australia, Brazylia, Chiny, Finlandia, Rosja, Kanada, Madagaskar, Szwajcaria, Tanzania, USA
Filtruj według:
Produkty przecenione Wyczyść filtry
Lista produktów
Sortuj według:

Kwarc druza / dysk / 11x11x7 / biały / 1szt / C3400

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 1szt Kształt: Dysk Wielkość: 11mm x 11mm x 7mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Biały
24h
10,99 zł 7,39 zł
KUP

Kwarc druza / dysk / 14x14x8mm / biały / 1szt / C3399

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 1szt Kształt: Dysk Wielkość: 14mm x 14mm x 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Biały
24h
13,99 zł 8,99 zł
KUP

Kocie oko / oponka / 5x8mm / karmelowy / 10szt / C3125

W opakowaniu: 10szt Kształt: Oponka Wielkość: 5mm x 8mm Typ: Kamień syntetyczny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Karmelowy
24h
4,99 zł 2,99 zł
KUP

Koraliki, masa perłowa / zielony / 10mm / otwór 0,5mm / 2szt / A3501

Rewelacja! (4,97)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Wielkość otworu: 0,5mm Style, okazje i inne: Styl casual Kolor: Zielony
24h
1,19 zł 0,37 zł
KUP

Agat / owal plaster nieregularny / 40-45mm x 34-42mm x 8mm / fioletowo-biały / otwór 2mm / 1szt / S2716

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 1szt Kształt: Inne Wielkość: 40mm x 34mm x 8mm Technika: Makrama, Sutasz Typ: Kamień naturalny Kolor: Fioletowo-biały
24h
11,99 zł 7,99 zł
KUP

Koła z masy perłowej / białe w czarne fale / 40x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5314

Rewelacja! (4,76)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 40mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Styl romantyczny, W paski waga: 3,5g Kolor: Biały, czarny
24h
2,48 zł 0,77 zł
KUP

Koła z masy perłowej / zielone w romby / 45x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5251

Rewelacja! (4,78)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 45mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Styl boho Kolor: Zielony
24h
2,69 zł 0,84 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, zielone / koło / 25x4mm / otwór 1mm / 2szt / M5247

Rewelacja! (4,73)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 25mm x 4mm Wielkość otworu: 1mm Wielkość otworu: 1mm waga: 10g
24h
1,59 zł 0,49 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, kolorowe / koło / 35x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5235

Polecam (4,02)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 35mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Wielkość otworu: 2mm waga: 2,8g
24h
2,29 zł 0,71 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, rożowe / koło / 40x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5193

Dobry (3,42)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 40mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Na imprezę, W cętki waga: 3,1g
24h
2,48 zł 0,77 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, żółto-brązowe / koło / 25x4mm / otwór 1mm / 2szt / M5176

Rewelacja! (4,6)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 25mm x 4mm Wielkość otworu: 1mm Wielkość otworu: 1mm waga: 10g
24h
1,59 zł 0,49 zł
KUP

Koła z masy perłowej / pomarańczowe w zielone kropy / 45x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5173

Rewelacja! (4,58)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 45mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Styl boho, Styl casual Kolor: Pomarańczowy, zielony
24h
2,69 zł 0,84 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, pomarańczowo-zielone / koło / 20x4mm / otwór 1mm / 2szt / M5168

Rewelacja! (4,67)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 20mm x 4mm Wielkość otworu: 1mm Wielkość otworu: 1mm waga: 4,65g
24h
1,19 zł 0,37 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, biało-błękitne / koło / 20x4mm / otwór 1mm / 2szt / M5161

Rewelacja! (4,51)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 20mm x 4mm Wielkość otworu: 1mm Wielkość otworu: 1mm waga: 4,65g
24h
1,19 zł 0,37 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, różowo-czerwone / koło / 35x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5061

Rewelacja! (4,56)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 35mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Na imprezę, W cętki waga: 4,7g
24h
2,29 zł 0,71 zł
KUP

Koraliki masa perłowa, zielone / koło / 45x1mm / otwór 2mm / 4szt / M3324

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 4szt Kształt: Koło Wielkość: 45mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Wielkość otworu: 2mm
24h
1,80 zł 0,56 zł
KUP
Nowość
-28%
Powiększ + Kocie oko / kula / 12mm / różowy / 30szt

Kocie oko / kula / 12mm / różowy / 30szt / S5697

W opakowaniu: 30szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Typ: Kamień syntetyczny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Różowy
24h
24,99 zł 17,99 zł
KUP

Hematyt, kamień naturalny / żółw / 13.5x9x5mm / Bronze / otwór 1mm / 2szt / C0642

W opakowaniu: 2szt Kształt: Inne Wielkość: 13,5mm x 9mm x 5mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Bronze
24h
2,99 zł 1,99 zł
KUP

Kwarc druza / dysk / 17x14x7mm / czarny / 1szt / C3410

W opakowaniu: 1szt Kształt: Dysk Wielkość: 17mm x 14mm x 7mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Czarny
24h
14,99 zł 9,99 zł
KUP

Kwarc druza / dysk / 12x12x8mm / biały / 1szt / C3393

W opakowaniu: 1szt Kształt: Dysk Wielkość: 12mm x 12mm x 8mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1mm Kolor: Biały
24h
11,99 zł 7,99 zł
KUP

Agat / obelisk fasetowany / 25x14x14mm / szary / 2szt / C3149

W opakowaniu: 2szt Kształt: Obelisk Wielkość: 25mm x 14mm x 14mm Typ: Kamień naturalny Wielkość otworu: 1.5mm Kolor: Szary
24h
12,99 zł 7,99 zł
KUP

Koła z masy perłowej / amarantowe w czarne fale / 45x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5343

Polecam (3,93)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 45mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Na imprezę, W paski Kolor: Amarantowy, czarny
24h
2,69 zł 0,84 zł
KUP

Koła z masy perłowej / żółte w czarne fale / 40x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5327

Polecam (4,4)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 35mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Na imprezę, W paski waga: 2g Kolor: Żółty
24h
2,29 zł 0,71 zł
KUP

Koła z masy perłowej / czerwone w czarne fale / 45x1mm / otwór 2mm / 2szt / M5322

Polecam (4,17)
W opakowaniu: 2szt Kształt: Koło Wielkość: 45mm x 1mm Wielkość otworu: 2mm Style, okazje i inne: Styl casual, W paski Kolor: Czerwono-czarny
24h
2,69 zł 0,84 zł
KUP
 
/ 4