• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kocie oko jest świetnym kamieniem do bransoletek - to przede wszystkim syntetyczne kule, dostępne w niemal wszystkich kolorach i przeróżnych odcieniach. Dzięki takiej różnorodności kolorystycznej można w swoich pracach uzyskać efekt ombre, czyli przejścia barwnego. Jeśli jesteś początkującym Superhandmadowcem i chcesz użyć tego kamienia skorzystaj z poradnika na naszym blogu. Ten wpis to prawdziwe kompendium wiedzy na temat tworzenia bransoletek na gumce. :) Każda kulka czy oponka to błyszczący, nietransparentny okaz, takie właśnie jest kocie oko użyte do bransoletek. Refleksy świetlne, jakie możemy zauważyć na powierzchni kamienia nazywane są efektem kociego oka.
  
Kamień kocie oko występuje niezwykle rzadko w naturze. Wyróżnia się chryzoberylowe lub kwarcowe kocie oko. Zaliczany jest do kamieni szlachetnych. Najczęściej spotykanym jest jego syntetyczna wersja. Okazy występujące naturalnie mają wiele odmian barwnych. Kwarcowe są zielonoszare, niebieskozielone, szare, szarobrązowe lub białe. Chryzoberylowe kamienie są najczęściej w odcieniu żółtym, zielonym. Zdarzają się egzemplarze w kolorze szarym, niebieskim i pomarańczowobrązowym. Są to minerały bardzo twarde. Inkluzje sprawiają, że kamień jest nieprzeźroczysty.
 Kocie oko do wyrobu biżuterii to wyroby syntetyczne w różnych kształtach. Można spotkać kule, oponki, kaboszony lub zawieszki. Kamień jest sztucznie zabarwiany. Stworzone naszyjniki, bransoletki czy kolczyki z kociego oka będą połyskiwać w świetle. W dziale „Półfabrykaty do wyrobu biżuterii” znajdziesz wszystkie elementy techniczne i ozdobne do stworzenia wymarzonej biżuterii. Druty, siatki oraz  linki jubilerskie, zapięcia do biżuterii i ogromny wybór elementów metalowych ze stali chirurgicznej i stopów metali. Wśród biżuteryjnych dodatków znajdziesz też zawieszki do biżuterii, chwosty, łączniki do biżuterii i przekładki. Zarówno kamień kociego oka oraz całą resztę przydasi można uporządkować i przechowywać w organizerach do biżuterii. Pudełka i organizery są niezbędne w warsztacie każdego Supehandmadowca. :)
 Jeśli szukasz inspiracji do tworzenia, całe mnóstwo pomysłów na projekt znajdziesz na naszym blogu, instagramie i facebooku. Zapraszamy Cię też na nasz kanał YouTube.

Kocie oko

Kolorowe, połyskliwe kocie oko to bestseller wśród kamieni. Pionowa smuga światła, którą możemy zaobserwować kojarzona jest ze źrenicą kota. Stąd właśnie pochodzi jego nazwa. Ale kocie oko do wyrobu biżuterii, to propozycja nie tylko dla wszystkich miłośniczek kotów. :) Nazwa kamienia odnosi się do migotliwych odmian kwarcu, cymofanu i ich syntetycznych odpowiedników. Jasne, przebiegające po powierzchni pasmo światła to efekt optyczny. Przemieszcza się w zależności od kąta padania światła. Kamień kociego oka najefektowniej wygląda oszlifowany w formę kuli lub kaboszonu. Szlif taki potęguje połyskliwy efekt tworząc materiał na biżuterię o subtelnym błysku w ulubionym kolorze.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 57
Sortuj wg:
strona: z 3