• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kolczyki są rodzajem ozdobnej biżuterii. Wyróżniamy w nim część ozdobną oraz część mocującą. Część mocująca kolczyka to bigiel lub sztyft. Część ozdobna to wszystko, co do bigla lub sztyftu jest
przymocowane. Wykonujemy je różnymi technikami. Wśród najpopularniejszych można wymienić: wire wrapping, sutasz, beading, wyplatanie, malowanie, decoupage czy recycling.

Jak zrobić kolczyki:
To nic trudnego. Najprostsze można wykonać zakładając na szpilkę lub haczyk jubilerski koraliki w kształcie kulki. Może być z dowolnego tworzywa. Następnie odcinamy szpilkę jeśli jest zbyt długa i robimy na końcu oczko. Otwierając bigiel, zakładamy na niego szpilkę ozdobioną kulką a następnie zamykamy bigiel i kolczyk jest gotowy.  Ciekawy efekt metalowym kolczykom daje proces oksydowania. Zmienia on kolor powierzchni metalowej. W przypadku kolczyków srebrnych lub w kolorze srebra kolor ten wyraźnie ciemnieje nadając  oksydowanym kolczykom klimatu tajemniczości.

Rodzaje:
Mogą mieć różne formy, style, mogą być wykonane różnymi technikami, mogą także mieć różną długość. Te krótkie, przylegające do ucha nazywamy potocznie sztyftami. Sztyft może być ozdobiony kaboszonem, kamieniem szlachetnym, perełką lub innym koralikiem czy kryształem Swarovski.
Z kolei te wiszące na biglach mogą być różnej długości. Mogą być zrówno krótkie, średniej długości (koralik kulka umieszczony na szpilce jubilerskiej i przytwierdzony do bigla), a także kolczyki długie (gronka, na sznurkach jubilerskich, z łańcuszków). Niezwykle modne w niektórych kręgach, zwłaszcza młodzieżowych są tunele. To kolczyki, które wkłada się do ucha robiąc w nim dziurę i rozciągając skórę tak, aż robi się okrągły, szeroki otwór. Tunele mają różne średnice. Są dostępne są także w wersji dla Panów.

Z czego są zrobione:
Wykonujemy je z bigli lub sztyftów ozdobionych dodatkami. Bigle i sztyfty wykonane są ze stopów metali, które różnic się będą od siebie proporcjami użytych do ich produkcji metali. Najczęściej używane są miedź, mosiądz, srebro czy aluminium w różnych zestawieniach i proporcjach. Ozdobne dodatki do bigli, które jednocześnie stanowią ozdobną część kolczyka wykonujemy z różnorodnych materiałów. Mogą to być sznurki jubilerskie, rzemienie, linki, koraliki szklane, koraliki drewniane, toho, millefiori, crackle, akrylowe. Część ozdobną mogą tez tworzyć łańcuszki, kryształy Swarovski,
kolorowe pióra, figurki z modeliny, perły szklane czy naturalne i wiele innych

Jak dobrze dobrać kolczyki do twarzy?
Dobrze dobrane mogą dodać blasku spojrzeniu, rozświetlić cerę, wyostrzyć lub wygładzić rysy twarzy, czy wysmuklić szyję. Do każdego kształtu twarzy powinnyśmy dobierać je odpowiednio w ten sposób, by podkreśliły naszą urodę.

Twarz okrągła lubi kolczyki pionowe, które nadają rysom ostrości. Jeśli nie lubisz tego rodzaju kolczyków, wybierz krótkie ale z pionowymi elementami, jak na przykład z piórkami, z kolcami lub ćwiekami, na bazie łańcuszka żmijki lub złożone z wielu linek jubilerskich.

Do twarzy trójkątnej wybierz krótkie. Mogą to być takie z ozdobami takimi jak bursztyn, perły albo bogate we wzornictwo - na przykład filcowe.

Kształt twarzy kwadratowej domaga się wysmuklenia, co możesz uzyskać zakładając kolczyki kuliste, typu koła. Efekt ten można także osiągnąć zakładając łezki.

Kolczyki w kształcie trójkątów czy kwadratów możesz nosić jeśli masz twarz owalną. Twoja buzia nabierze wówczas wyrazistych kształtów.

Kolczyki powinny być przede wszystkim dobrane do kreacji. Na wyjścia z przyjaciółką lub na kolację, świetnie sprawdzą się swarovski lub zrobione misterną techniką sutaszu. Dobrze jest mieć kolczyki srebrne, ale posrebrzane, jeśli są starannie wykonane, również mogą być piękną ozdobą.

Na spacer, czy zakupy możesz założyć takie z modeliny lub filcu. Sympatycznie prezentują się również akrylowe, które występują w niezliczonej ilości kolorów i wzorów (np. biedronki, poziomki, hello kity).

Jeśli masz ładne kształtne uszy, możesz założyć nausznice, które w odróżnieniu od kolczyków, mogą występować w kompletach, powinny być jedyną biżuterią jaką mamy założoną.

Kolczyki

Kolczyki są najchętniej noszoną ozdobą biżuteryjną umieszczoną najczęściej w uchu. Ich przeróżne formy i kolory powodują, że każda kobieta bez trudu znajdzie dla siebie odpowiednie. Kolczyki są ozdobą znana w wielu kulturach na całym świecie. Ich początki datuje się na czasu starożytne. Były one wówczas symbolem luksusu i znakiem przynależności do bogatej grupy społecznej. Dobrze dobrane potrafią zmienić charakter twarzy i dodać blasku. Część kolczyka, którą wkładamy do ucha nazywamy biglem lub sztyftem i jest ona wykonana z metalu. Może być to złoto, srebro, tytan, stal chirurgiczna, miedź, mosiądz, inne stopy metali i metale nieszlachetne. Można je również dobrać do rodzaju stroju jaki mamy na sobie, do okazji, do typu urody czy też kształtu twarzy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 45
Sortuj wg:
strona: z 2