Końcówki do biżuterii

Każdy rodzaj biżuterii – od bransoletek, poprzez naszyjniki i wisiory aż po kolczyki powinien zostać odpowiednio starannie wykończony. Końcówki do biżuterii są jednymi z ważniejszych elementów przy dopracowywaniu i wykańczaniu projektu jubilerskiego hand made. To od nich zależy jak trwałe będą nasze dzieła, ale też jaki będą miały charakter. Końcówki często decydują w jakim stylu będą utrzymane i na jaką okazję najlepiej się sprawdzą. Warto przemyśleć na jakiej formie biżuterii nam zależy i w jakich okolicznościach zechcemy ją założyć, by następnie odpowiednio dobrać końcówki do bransoletek. Bardzo szeroki wybór wśród końcówek do biżuterii sprawia, że każdy twórca może wśród nich znaleźć coś dopasowanego do ozdób które wykona.
Końcówki do biżuterii to jeden z podstawowych półfabrykatów służący do wykańczania biżuterii takiej jak bransoletki, naszyjniki, wisiory, a nawet kolczyki. Końcówki do bransoletek zaciskowe to elementy które zaciskamy na końcach rozmaitego rodzaju linek, sznurków lub rzemieni. Końcówki do wklajania z kolei, to takie przy użyciu których trzeba użyć kleju jubilerskiego. Końcówki do biżuterii bardzo często dostosowane są do półproduktów, z których tworzymy nasze prace. Na przykład płaskie zakończenia najlepiej sprawdzają się w rzemieniach o bardziej płaskich kształtach. Okrągłe o najmniejszych średnicach będą dobrym wykończeniem dla różnego rodzaju linek, a te przypominające sprężynki łatwo złapią końce cienkich rzemieni czy sznurków. Elementy w które wkleja się końcówki są bardzo proste w użyciu. Wystarczy wybrać pasującą końcówkę i odpowiedni klej jubilerski (na przykład UHU lub po prostu „kropelkę”). Do wybranego zakończenia włożyć wcześniej posmarowane klejem końce bransoletki lub naszyjnika i gotowe. A na koniec dobrać odpowiednie zapięcie. Jednak końcówki to nie tylko element biżuteryjny, który wykorzystamy w produkcji bransoletki czy ozdoby na szyję. Równie dobrze sprawdzą się one w kolczykach. Przykładem takiego rozwiązania mogą być między innymi kolczyki z satynowych sznurków, do wykonania których tutorial możecie znaleźć na naszym blogu. Jak zrobić kolczyki z użyciem końcówek.


Z czego jest wykonane:
Końcówki do biżuterii dostępne są w sklepie pasart.pl wykonane są z różnych metali bądź stopów metali. Są to najczęściej takie materiały jak: miedź, mosiądz, srebro lub stopy matali. W zależności od stylu naszej biżuterii, końcówki do wklejania można wybrać wśród takich kolorów jak: kolor srebrny, srebrny oksydowany, czarny, mosiężny, miedziany, czy złoty (w kilku odcieniach).

Końcówki do bransoletek - rodzeje:
*do zaciskania: są płaskie i posiadają charakterystyczne ząbki, które ułatwiają przytrzymanie materiału który chcemy wykończyć. Szczególnie dobrze sprawdzają się przy wykańczaniu płaskich rzemieni. Szeroka gama kolorystyczna – od złotych poprzez srebrne do srebrnych oksydowanych sprawi, że łatwo dobierzemy je do każdego typu rzemienia lub sznurka.
*do wklejania: są to najbardziej uniwersalne elementy wykańczające, które mocujemy poprzez włożenie do środka, posmarowanego wcześniej klejem, sznurka, rzemienia lub linki. Mamy do dyspozycji bardzo duży wachlarz różnego rodzaju zakończeń do wklejania. Występują one najczęściej w kształtach przypominających dzwoneczek, ale mogą mieć również postać walca, podkówki, sprężyny i wiele innych. Bardziej ozdobne rzemienie wystarczy wkleić w proste, klasyczne końcówki w kształcie walca. Natomiast projekt z użyciem materiałów o prostszym i skromniejszym wyglądzie można wzbogacić i przyozdobić wykrzystując końcówki ozdobne, na przykład takie z cyrkoniami.
Filtruj według:
Produkty przecenione Wyczyść filtry
Lista produktów
Sortuj według:

Końcówki Glamm™ / płaskie / 15 cyrkonii / 17x12x9mm / antyczny brąz / otwór 9.5x6mm / 2szt / S3387

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 17mm x 12mm x 9mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Owalne Kolor metalu: Antyczny brąz
24h
5,99 zł 2,49 zł
KUP

Końcówki do wklejania / podwójne / 14x11x6mm / antyczny złoty - Aqua / otwór 2.5mm / 2szt / S5629

Rewelacja! (5)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 14mm x 11mm x 6mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Okrągłe Kolor metalu: Antyczny złoty - Aqua
24h
3,99 zł 2,69 zł
KUP

Końcówki do wklejania / owalne / 14x11x8mm / kolor złoty / otwór 8,5x6mm / uchwyt 2.5mm / 2szt / B7557

Rewelacja! (4,83)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 14mm x 11mm x 8mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Owalne Kolor metalu: Złoty
24h
2,99 zł 1,99 zł
KUP

Końcówki do wklejania z wadą / owalne / 17x20x7mm / srebrny / otwór 4x17mm / uchwyt 3.5mm / 2szt / S5776

Rewelacja! (4,67)
W opakowaniu: 2szt Wielkość: 17mm x 20mm x 7mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Owalne Kolor metalu: Srebrny
24h
3,99 zł 2,49 zł
KUP

Płaskie końcówki do wklejania/ z uchwytem / 13x12x3mm / jasny złoty /otwór 8x2mm / uchwyt 3mm / 4szt / B8385

Rewelacja! (4,83)
W opakowaniu: 4szt Wielkość: 13mm x 12mm x 3mm Materiał: Stop metalu Kształt otworu: Prostokątne Kolor metalu: Jasny złoty
24h
3,99 zł 2,59 zł
KUP