Koraliki crackle

Koraliki crackle znane są już od XVI wieku, gdzie po raz pierwszy zostały wykonane w Wenecji. Swoją strukturą przypominają spękany lód, a dzięki drobnym pęknięciom pięknie odbijają światło. Koraliki crackle to kolejny typ koralików produkowanych ze szkła. Wykonuje się je poprzez tłoczenie szkła na gorąco, które następnie umieszcza się w wodzie. Podczas tego etapu szok termiczny sprawia, że wewnątrz koralika powstają liczne spękania, a powierzchnia zewnętrzna pozostaje gładka. Koraliki najpiękniej prezentują się w biżuterii noszonej latem ponieważ właśnie letnie słońce najpiękniej rozświetla ich wnętrze. Nie są to drogie produkty, a w porównaniu z efektem jaki uzyskasz dzięki ich zastosowaniu na pewno warto je wypróbować.
Koraliki (szklane) crackle to jedne z najbardziej efektownych elementów biżuteryjnych wykonanych ze szkła. Emanują świeżością i soczystymi kolorami, a także przyciągają uwagę swoim połyskiem. Delikatne wewnętrzne spękania rozpraszają światło tworząc przy każdym ruchu niepowtarzalne odbicia i refleksy. Koraliki te są świetnym sposobem aby wyróżnić się z tłumu. Są tak samo trwałe jak zwykłe koraliki szklane, a jednocześnie można z nich stworzyć bardziej szaloną i przykuwającą wzrok biżuterię. Najczęściej występują w postaci kulek o rozmaitej wielkości, ale w sklepie Pasart.pl  dostępne są również w innych kształtach, na przykład: oponki, dysku, kropli oraz kostki. Mnogość kolorów daje ogromne pole do popisu dla każdej osoby, która tworzy biżuterię hand made. Koraliki crackle można nabyć również w postaci dwukolorowej – częściowo malowane od zewnątrz. Zabieg ten dodatkowo wzmacnia i uszczelnia koralik, przez co jest on bardziej trwały. Koraliki crackle są materiałem bardzo uniwersalnym, o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzą się miedzy innymi przy wykonywaniu kolczyków – wystarczy dobrać jedne z dostępnych koralików, uzupełnić pasująca, metalową posrebrzaną lub srebrną przekładką i nałożyć wszystko na szpilkę. Na koniec trzeba jeszcze zamocować ozdobę do bigla i śliczne kolczyki gotowe. Z tego typu koralików z powodzeniem możemy wykonywać również inne ozdoby, takie jak wszelkiego rodzaju naszyjniki, bransoletki i wisiory. Możliwości jest mnóstwo, potrzeba tylko odrobinę wyobraźni, której twórcom rękodziała nie brakuje.

Z czego są wykonane:
Koraliki crackle wykonane są ze szkła. Tajemnica ich niepowtarzalnego wyglądu tkwi w poddawaniu ich specjalnym zabiegom podczas produkcji. Chodzi tu głównie o różnicę temperatur. Wykonane są ze specjalnie formowanego szkła, które po rozgrzaniu zanurza się w zimnej wodzie. Powoduje to powstanie spękań wewnątrz każdego koralika podczas gdy zewnętrzna powierzchnia pozostaje gładka. Koraliki mogą być bezbarwne, barwione na rozmaite kolory,  malowane od wewnątrz (wówczas odbijają światło w podobny sposób co kryształki lub pryzmaty, zaś farba uszczelnia dodatkowo pęknięcia) lub malowane tylko wewnątrz otworu (wtedy kolory rozpraszają się po całej jego powierzchni).

Rodzaje:
Komponenty te możemy podzielić według:
*kształtu: koraliki okrągłe, kostki, oponki, owale, krople i inne
*koloru: koraliki bezbarwne (najbardziej uniwersalne, ponieważ nie mają konkretnego koloru świetnie połączą się z wieloma innymi elementami i uzupełnią każdą stylizację), jednokolorowe, dwukolorowe i malowane (częściowo lub w całości).
Najczęściej spotykane crackle to takie, których połowa zabarwiona jest na kolor czarny w połączeniu z innym kolorem z całej palety barw. To dodaje im charakteru i tajemniczości. Dostępne są też inne, na przykład malowane w złote lub srebrne smugi.
Filtruj według:
Lista produktów
Sortuj według:

Koraliki szklane crackle / kula / żółty / 12mm / otwór 1,2mm / 1sznur / 70 koralików / G8040

Polecam (4,25)
W opakowaniu: 70szt Kształt: Kula Wielkość: 12mm Wielkość otworu: 1,2mm Style, okazje i inne: Styl casual Kolor: Żółty
24h
5,99 zł 2,99 zł
KUP

Koraliki szklane crackle / kula / żółty / 8mm / otwór 1mm / 1sznur / 110 koralików / J3946

Rewelacja! (4,57)
W opakowaniu: 110szt Kształt: Kula Wielkość: 8mm Wielkość otworu: 1mm Style, okazje i inne: Styl casual Kolor: Żółty
24h
3,99 zł 1,60 zł
KUP

Koraliki szklane crackle / kula / żółty / 6mm / otwór 1mm / 1sznur / 145 koralików / J3945

Rewelacja! (4,69)
W opakowaniu: 145szt Kształt: Kula Wielkość: 6mm Wielkość otworu: 1mm Style, okazje i inne: Styl casual Kolor: Żółty
24h
3,29 zł 1,32 zł
KUP

Koraliki szklane crackle / kula / żółto-biały / 10mm / otwór 1mm / 1sznur / 85 koralików / J3932

Rewelacja! (4,7)
W opakowaniu: 85szt Kształt: Kula Wielkość: 10mm Wielkość otworu: 1mm Style, okazje i inne: Styl casual Kolor: Żółty, biały
24h
4,99 zł 2,00 zł
KUP