• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki cyrkoniowe są pięknymi, mieniącymi się koralikami do wyrobu biżuterii oraz do ozdabiania drobnej galanterii czy też naszywania ich na ubrania. Cyrkonie są najlepszą imitacja diamentów. Podobnie jak one załamują światło. Niejeden specjalista miewa trudności z rozróżnieniem cyrkonii i diamentów. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że jako produkt syntetyczny nie posiadają wewnętrznych niedoskonałości, jak to się zdarza w przypadku kamieni naturalnych. Najczęściej wykorzystuje się do projektowania naszyjników, kolczyków czy tanich bransoletek. Są one też lubiane i często używane do ozdabiania pierścionków, broszek czy wisiorków.

Rodzaje:
Wyróżniamy dwa rodzaje koralików cyrkoniowych. Jednym z nich będą te będące w całości cyrkonią. Może to być cyrkonia szlifowana na różne kształty i wybarwiona na różne kolory. Drugim rodzajem jest koralik wysadzany cyrkoniami. Jego podstawą jest koralik wykonany z akrylu lub innej masy, w której cyrkonie dobrze będą się trzymały. Dobre umocowanie cyrkonii w bazie koralika jet podstawą jego dobrej jakości. Koralik wysadzany cyrkoniami często ma budowę koralika modułowego i do tego typu biżuterii modułowej jest też używany. Koraliki cyrkoniowe, niezależnie od tego, jakiego są rodzaju zawsze będą dobrze odbijać światło i mocno mienić się na powierzchni. Występują w wielu wariantach kolorystycznych i w wielu kształtach. Barwne cyrkonie częściej używane są do koralików cyrkoniowych, które są szlifowaną cyrkonią w jednym kawałku. W koralikach wysadzanych cyrkoniami najczęściej są to cyrkonie w kolorze Crystal lub Crystal AB. Koraliki z cyrkoniami mogą posiadać nawiercone otwory lub mogą być bez otworów. Cyrkonie bez nawierconych otworów będą doskonałym elementem do oprawy.

Z czego są zrobione:
Koraliki cyrkoniowe wykonane są z cyrkonii. Cyrkonia jest bezbarwnym kamieniem syntetycznym o regularnym, podobnie jak diament, układzie krystalograficznym. W zależności od domieszkowanego pierwiastka zmienia kolor i tak, cyrkonia z dodatkiem ceru będzie miała barwę pomarańczowo czerwoną, cyrkonia domieszkowana niklem będzie w kolorze brązowym, cyrkonia z dodatkiem chromu da cyrkonie w kolorze zielonym a dodatek kobaltu spowoduje, że cyrkonia będzie w kolorze niebieskim. Koraliki z cyrkoniami mogą być szlifowane ręcznie lub maszynowo. Szlif diamentowy, poduszkowy, gruszka, nożycowy czy szmaragdowy to tylko niektóre przykłady szlifów jubilerskich. Cyrkonie z powodzeniem imitują diamenty i inne kamienie szlachetne różniące się od nich o wiele niższa ceną.

Koraliki cyrkoniowe

Koraliki cyrkoniowe to niezwykle popularne koraliki do tworzenia wytwornej biżuterii. Dla kobiet lubiących styl glamour i ceniących sobie błyszcząca i niepowtarzalną biżuterię, koraliki z cyrkoniami będą podstawowymi komponentami do jej stworzenia. Bardzo często swoim wyglądem mocno przypominają kryształki Swarovskiego. Sa równie eleganckie, gustowne i stylowe. Cyrkonie często też uważane są za bardzo dobrą imitację diamentu, a to dzięki temu, że bardzo dobrze odbijają światło. Koraliki cyrkoniowe zobaczymy w szykownych bransoletkach, naszyjnikach i kolczykach. Nimi ozdobimy także finezyjne breloki, wyrafinowane broszki czy wytworne zakładki do książek. Koraliki z cyrkoniami mocno świecą swoim blaskiem ale też blaskiem odbitym od swojej szlifowanej powierzchni, która dobrze załamuje światło. Biżuteria lub elegancki gadżet ozdobiony tymi lśniącymi elementami będzie doskonałym prezentem dla bliskiej osoby.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.