• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki DECO™ są najczęściej wykonane ze szkla, powlekane farbą w taki sposób, aby uzyskac starą spękaną powierzchnię. Spękania mogą mieć różną fakturę, odcień i kształty, w zależności od tego, jaką techniką zostały wykonane. Efekt starej powierzchni uzyskuje się m.in. dzięki odpowiednim odcieniom farb i lakierów, spękaniom, przecierkom oraz technice shabby chic. Jedną z podstawowych i najczęściej używanych technik postarzania jest efekt krakelury, czyli inaczej mówiąc spękania powierzchni przedmiotu. W tym celu używa się specyfików określanych jako kraki jednoskładnikowe i kraki dwuskładnikowe. Użycie kraka jednoskładnikowego pozwala uzyskać efekt spękanej i łuszczącej się farby imitujący nobliwość ozdabianego przedmiotu.

Koraliki DECO™ wykonane są w kształcie kulek i mają średnicę od kilku do kilkunastu milimetrów.

Koraliki DECO™ znajdują zastosowanie w większości typach biżuterii, między innymi w  wyrobie kolczykow, bransoletek oraz naszyjnikow.
Kolczyki –  bigle i bazy kolczykow dobrane w odpowiednim kolorze do koralikow pozwalają uzyskać lepszy efekt końcowy wykonywanego projektu. Jako dodatki można dobrać metalowyme ozdobniki, takie jak przekladki, kulki oraz końcówki.
Bransoletki – głównym elementem do wybranych koralików DECO będzie odpowiedni sznurek lub rzemień, w zależności jaką bransoletkę chcemy stworzyć. Za podstawę bransoletki może tez poslużyć gumka jubilerska. Koraliki w stylu retro można łączyć z elementami metalowymi oraz z charmsami (najlepiej postarzanymi).
Naszyjniki -  od prostych w formie, koralikow nawleczonych na gumkę jednowymiarowych lub stopniowanych, do nawlekanych na sznurek 1mm z zastosowaniem końcówek i karabińczyka w odpowiednim kolorze. Koraliki te dobrze też wyglądają w kompozycjach z matowymi kamieniami naturalnymi i koralikami ceramicznymi.

Koraliki DECO™

Dla wielbicielek stylu retro koraliki DECO™ są idealne. Koraliki te są wykonane specjalną techniką shabby chic charakteryzującą się malowaniem kilkoma warstwami farby w taki sposób, aby spodnie warstwy farby były widoczne i wyglądały jakby prześwitywały wyglądając na starą, łuszczącą się powierzchnię. Powierzchnia tych koralikow jest gladka i wygląda bardzo naturalnie. Koraliki DECO™ połączone z połfabrykatami do wyrobu biżuterii w kolorze starego złota, srebra oksydowanego, antycznego brązu i w kolorze miedzi staną się elegancką, niepowtarzalną biżuterią w stylu vintage.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.