• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki shabmalla to pełne blasku elementy stanowiące wyjątkowy produkt na rynku. Są ozdobne same w sobie, nie potrzebują specjalnych dodatków, żeby stworzyć z nich niepowtarzalną biżuterię. Kule shabmalla wykorzystujemy przede wszystkim do wyplatania bransoletek o takiej samej nazwie, czyli bransoletek shabmalla. Wyplata się ja splotem makramowym ze sznurków i koralików shamballa (zobacz wszystkie produkty wyselekcjonowane wg techniki makrama). Możemy je też po prostu nawlec na sznurek jubilerski (najlepszy jest nylonowy, którego końce można stopić) lub rzemień jubilerski pamiętając o dostosowaniu wielkości wewnętrznego otworu koralika do grubości sznurka i rzemienia. Kule shabmalla produkowane są w niezliczonej liczbie kolorów, co chętnie wykorzystują twórcy, którzy z koralików wykonują różnego typu bransoletki, naszyjniki czy też kolczyki. Daje to możliwości dowolnego doboru kolorystycznego oraz innych ozdób, które wkomponujemy w biżuterię. Ciekawą propozycją wykorzystująca te półfabrykaty w postaci kulek jest stworzenie z nich kolczyków. Nakładamy kulkę z cyrkoniami na szpilkę jubilerską, od góry możemy dodatkowo ozdobić ją nakładką typu miseczka. Następnie odcinamy szpilkę na długość około 1 centymetra od koralika shamballa i formujemy z niej oczko. Oczko mocujemy na wybranym typie bigla. W ten sposób zyskujemy niepowtarzalne, eleganckie kolczyki z kulek shamballa, które możemy założyć do wieczornej kreacji czy inne wielkie wyjście, jak ślub, urodziny czy wyjście do teatru. Biżuteria wykonana z tych elementów  będzie zawsze biżuterią pełną blasku i na pewno zostanie zauważona.

Rodzaje:
Koraliki shamballa możemy podzielić ze względu na kształt, kolor i wielkość. Kształty koralików shamballa to najczęściej: kulka, stożek, serce czy wyprofilowany walec (tunel shabmalla). Kolory koralików shamballa sa przeróżne. Od koralików wysadzanych jasnymi cyrkoniami typu Crystal i Crystal AB stosowanych często do biżuterii ślubnej po koraliki shamballa wysadzane barwionymi cyrkoniami w kolorach niebieskim, zielonym fioletowym czy czerwonym. Baza koralika shamballa tez może przybierać różne kolory. Możliwości kolorystycznego łączenia bazy i cyrkonii w koraliku shamballa jest nieskończenie wiele. Rozmiary koralików shabmalla wahają się ok kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Najpopularniejsze są kulki shabmalla o średnicy 10mm i 12mm.
Z CZEGO JEST ZROBIONY
koralik shamballa zrobiony jest z bazy, która może być z masy termoutwardzalnej, metalu lub akrylu oraz cyrkonii w różnych kolorach. Cyrkonia jest bezbarwnym, syntetycznym kamieniem ozdobnym.


Shamballa
jest jednym z trendów w jubilerstwie, który zyskał sobie ogromną popularność na całym świecie. Moda na koraliki SHAMBALLA nie ominęła Polski. Bransoletki zrobione z koralików Shamballa są noszone przez celebrytów z najwyższej półki. Koraliki Shamballa używane w tych jakże popularnych bransoletkach noszone są przez takie gwiazdy jak: Jay-Z, Karl Lagerfeld, Lil Wayne oraz Beyonce. Bransoletki z kulek Shamballa pochodzą z kręgu tybetańskiego, o którym mówi się, że jest królestwem mistycyzmu i spokoju duchowego. Swoje korzenie znajduje już w tradycyjnych legendach i podaniach buddyjskich, w których mowa o idealnym mieście Shambhali. Bransoletki powiązane są także z mistycyzmem i ezoteryką, podobno mają właściwości lecznicze i zapewniają jej posiadaczowi dobre samopoczucie.
Celebryci noszą bransoletki (w których używane są kele Shamballa) nie tylko by modnie wyglądać, ale także by podkreślić swoją osobistą duchowość.
Pasart.pl oferuje bogaty wybór takich produktów do wyrobu bransoletek Shamballa jak: ćwieki, tunele oraz kulki shamballa.
Kulki shamballa najczęściej występują w trzech rozmiatach. Są to kulki 8mm, 10mm oraz kulki 12mm. Bransoletka shamballa może być wykonana z samych koralików o wielkości 10mm lub 12mm lub stopniowana od 8mm, przez 10mm, aż do 12mm na samym środku. Kule shamballa wykonywane są z bazy i kryształków. Baza na której mocowane są kryształki (najczęściej Swarovski Elements) wykonywana jest z metalu, akrylu lub masy termoutwardzalnej. Zastosowanie masy ma najlepszy efekty estetyczne, jakościowe i cenowe. Tunele shamballa możecie kupić w nieskończonej ilości kombinacji kolorystycznych. Najpopularniesze kulki shamballa to te w kolorze kryształów crystal oraz crystal AB.

Koraliki Discoteque™

Koraliki shamballa to jedne z bardziej świecących i ozdobnych koralików do produkcji biżuterii. Są to elementy, których powierzchnia jest wysadzana cyrkoniami. Cyrkonie powszechnie uważane są za bardzo dobrą imitację diamentu. Zawdzięczają swoją pozycję niebywałym właściwościom optycznym, dzięki którym bardzo dobrze odbija światło. Tunele Shamballa świecą swoim blaskiem oraz blaskiem odbitym od swojej błyszczącej powierzchni, dobrze załamującej światło. Koraliki shamballa najczęściej mają kształt kuli, ale także stożka (tak zwane ćwieki shamballa), serca i innych. Bardzo popularne i chętnie używane do samodzielnego wytwarzania biżuterii są tunele shamballa. Kulki shamballa dostępne są w różnych kolorach, co zwiększa ich zastosowanie do wyrobu biżuterii. Często są wykorzystywane do tworzenia biżuterii ślubnej lub biżuterii w stylu glamour.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1