• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki do biżuterii są dla osób zajmujących się rękodziełem niczym powietrze. Otaczają nas podczas pracy niemal w każdej chwili. Nawet jeśli pracujemy w technice, która nie bazuje na paciorkach w sposób bezpośredni to będziemy ich potrzebować jako wykończenia, wykonania zapięć kulkowych czy też użyjemy ich w funkcji ozdobnego detalu. Jednak w większości technik to właśnie paciorki są podstawą każdego projektu. Za używaniem kuleczkowych ozdób przemawia także fakt, ze dostępne są one w wielu wariantach. Wykonane są z różnych materiałów, mają przeróżne kolory, rozmiary oraz kształty, dlatego każda osoba tworząca biżuterię na pewno wybierze coś dla siebie z licznej oferty, którą proponuje pasart.pl. Koraliki do bransoletek obok naszyjników są  najbardziej pożądanymi produktami. Nawlekane na sznurki, rzemyczki, stalowe linki, silikonowe gumki i mocne nici jubilerskie są ozdobami, których nie powstydziłaby się niejedna renomowana pracownia. Wybór korali jest tak ogromny, że warto zastanowić się z jakiego materiału, jakiej wielkości i jakiego ksztaltu chcielibyśmy je mieć. Popularnymi są koraliki drewniane – bardzo lekkie i stopniowane od najmniejszych 4mm do kulek o średnicy nawet 20mm, następne z nich to koraliczki drobne TOHO – malutkie, niesamowicie równe, wspaniałe do beadingu, dalej: powlekane, naturalne z kamienia – na klasyczne, ponadczasowe wisiory, ceramiczne, akrylowe, z masy perłowej, szklane – między innymi crackle czy nieprzemijające perły SeaStar, filcowe – świetne do wystroju wnętrz i wiele innych nowości pojawiających się sukcesywnie w pasarcie. Wszystkie one wystepują w wielu rozmiarach po to, aby wykonywana biżuteria mogła być kompletowana a pomysły realizowane w całości z jednego gatunku i rodzaju kulek lub kostek, bo takie też bywają. Interesującymi koralikowymi ozdobami są na pewno nieregularne bryłki, które najczęściej spotykamy wśród kamieni naturalnych, tam też goszczą prostokąty, owale i popularne ksztalty jak serca, płytki, krople, kwiaty, plastry, sople czy łezki. Grupą świecidełek, które zasługują na uwagę są również kryształki CrystaLove i Firepolish, które jak żadne inne nadają się na wyjątkowe okazje i biżuterię wieczorową. Koralikowe bransoletki, naszyjniki, broszki i kolczyki aby nie uległy monotonii przystroić możemy wieloma metalowymi półfabrykatami do tworzenia biżuterii, wśród których królują nakładki, przekładki, zawieszki, stopery, krawatki, końcowki i zapięcia. Skompletowane, połączone z polotem i wyobraźnią stworzą niepowtarzalną niemasową, indywidualną biżuterię.
 

 

Koraliki dmuchane

Koraliki zwane w niektórych kulturach paciorkami, kulkami, koraliczkami od niepamiętnych czasów były nawlekane na sznurki, rzemienie czy tkaniny i służyły do ozdoby nazywane po prostu koralami. W obecnym czasie, kiedy moda na domowy wyrób biżuterii i koralikowania osiągnęła szczyt, Koraliki do wyrobu biżuterii służą do tworzenia własnych ozdób w postaci naszyjników, kolczyków, bransoletek czy pierścionków. Korale i biżuteria od wieków idą w parze, dotyczy to niemal wszystkich technik w jakich tworzone są prace wykonywane przez artystów hand made. Większość technik rękodzielniczych bazuje właśnie na koralikach. Kolory, wzory, wielkości, faktury i desenie w jakich są dostępne daje twórcom nieskończone możliwości na wybór tych najwłaściwszych. Zarówno do bransoletek, jak i do kolczyków produkowane są z wielu materiałów o różnym ciężarze właściwym i należy to uwzględnić podczas ich doboru do danej techniki konkretnego projektu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.