• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki fimo są jednymi z chętniej używanych koralików do wyrobu biżuterii przez twórców biżuterii artystycznej. Przede wszystkim maja niezwykłe i niespotykane kolory i wzory, są bardo kolorowe i łatwo zrobić z nich naszyjnik, bransoletkę czy kolczyki. W postaci kulki można wykorzystać do zrobienia koczyków. Na haczyk jubilerski nakładamy kilka koralików fimo w postaci kulek. Dobrze byłoby, gdyby koraliki różniły się od siebie wielkością i zostały nałożone na haczyk w taki sposób, by na dole znalazł się koralik największy a na górze najmniejszy. Pomiędzy poszczególne koraliki oraz na początku i końcu kolczyka warto złożyć ozdobne nakładki. Mogą to być proste nakładki typu miseczka lub bardziej ozdobne, pokryte ornamentami. Do naszyjników, bransoletek czy kolczyków najczęściej wykorzystujemy koraliki z modeliny w postaci kulek. Istnieją jednak bardziej złożone, trójwymiarowe koraliki tego typu. Często mają postać kwiatka, figurki czy zwierzątka. Bogatsze przestrzennie koraliki fimo mogą posłużyć jako samodzielne ozdoby w postaci zawieszki czy kolczyków. Z masy termoutwardzalnej (zwanej potocznie fimo) możemy wykonać tez tak zwane patyczki fimo. To dosyć cienkie podłużne, kolorowe elementy w kształcie patyczków, które możemy pokroić na cieniutkie plasterki. W takiej postaci mogą nam posłużyć do ozdabiania różnych powierzchni. Mogą być na przykład przyklejone do broszki a często ozdabia się nimi paznokcie. Dzięki rozlicznym, żywym kolorom i niewielkiej wadze jaka charakteryzuje koraliki z modeliny mogą posłużyć jako ciekawy komponent biżuterii dla dzieci.

Rodzaje:
Spotykamy je w różnych kolorach i kształtach. Kształty koralików fimo to zazwyczaj kule, kwadraty i walce, ale dostępne są tez bardziej wyszukane ich formy, jak trójwymiarowe kwiatki, spirale, postaci z bajek, owoce, zwierzątka i wiele innych. Istnieje specjalny rodzaj koralików fimo w postaci koralików modułowych dostosowanych do tworzenia biżuterii modułowej.

Z czego są zrobione:
Koraliki z modeliny (fimo) wykonujemy z masy termoutwardzalnej (fimo). Jest ona dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego też produkty te są takie wesołe i kolorowe. Masę fimo kształtujemy według własnych potrzeb i utrwalamy poddając działaniu wysokiej temperatury. tak powstałe koraliki fimo mogą być, w zależności od dobranych kolorów mas fimo, bardziej lub mnie kolorowe. Masa fimo, z której wytwarzane są te koraliki to polimerowa masa plastyczna, która utwardza się pod wpływem temperatury.

Koraliki fimo

Koraliki fimo to niezwykle kolorowe i wdzięczne koraliki do wyrobu ozdobnej biżuterii. To bardzo pozytywne i optymistyczne w swojej wymowie koraliki z modeliny. Bardzo często ozdobione są motywami kwiatowymi. Podczas procesu wypalania, któremu są poddawane w czasie powstawania, stają się trwałe a kolory zachowują swój urok. Ich przeróżne kształty i rozliczne kolory pozwalają artyście projektującemu z nich biżuterię puścić wodze wyobraźni. Koraliki fimo są potrzebne do tworzenia kolczyków, naszyjników, bransoletek i innych ozdobnych dodatków, jak breloki czy różnego rodzaju etui. To koraliki bardzo lubiane przez najmłodsze miłośniczki biżuterii. Tę wdzięczną grupę klientek zawdzięczają sobie głównie pięknym, żywym kolorom, w których są produkowane a także kwiatowym wzorom, którymi najczęściej są ozdabiane.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 5 z 5
Sortuj wg:
strona: z 1