• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki kocie oko to materiał co raz bardziej doceniany i popularny wśród osób, które zajmują się tworzeniem rękodzieła. W każdym drobnym koraliku, w niezwykły sposób prezentuje się gra światła i koloru. Są to koraliki o wyjątkowej urodzie. Tą unikatowość zawdzięczają niezwykłemu zjawisku które zachodzi, kiedy na ten kamień patrzymy. Pod różnym nachyleniem przez kamień przechodzi biały pasek światła, który przemieszcza się po wypukłej i wypolerowanej powierzchni kamienia w trakcie jego obracania - przypomina on wtedy źrenice kociego oka. Aby uzyskać tego rodzaju efekt kocie oko zostaje poddane specjalnej obróbce. Naturalne koraliki kocie oko (kwarcowe) tylko w kilku kolorach, są to: zielonoszary, szary, niebieskozielony, szarobrunatny, żółtozielony, a czasem biały. Natomiast syntetyczne odmiany tych koralików możemy spotkać w bardzo wielu odmianach kolorystycznych i odcieniach. Właśnie ze względu na szeroką gamę kolorystyczną oraz na bardzo duży wybór kształtów i rodzajów, pasują one praktycznie do każdego rodzaju biżuterii i ozdób hand – made. Są lekkie, a zarazem wytrzymałe, a do tego ich cena nie jest wygórowana. Dzięki temu każdy twórca będzie mógł spróbować stworzyć z nich wyjątkową ozdobę. Świetnie wyglądają w naszyjnikach (nawet tych większych i bardziej ozdobnych), kolczykach lub wisiorkach. Jednak zdecydowanie najlepiej prezentują się w bransoletkach. Zwłaszcza w bardzo modnych i uroczych bransoletkach na gumce jubilerskiej. Są one nie tylko bajecznie kolorowe i różnorodne ale też łatwe w wykonaniu. Wystarczy, że dobierzemy koraliki kocie oko w ilości pasującej do obwodu  nadgarstka i nawleczemy je na elastyczną gumkę jubilerską. Aby wykończyć taką bransoletkę wystarczy mocno zawiązać końce gumki i gotowe. Dla urozmaicenia można dodać kilka ozdobnych przekładek lub zawieszek. W sklepie Pasart.pl znajdziecie wszystkie niezbędne materiały.

Z czego są wykonane:
Koraliki kocie oko występują w dwóch różnych typach – naturalne oraz syntetyczne. Te pierwsze to różne odmiany kwarcu, a drugi typ czyli syntetyczne najczęściej wykonywane są ze szkła lub rzadziej tworzyw sztucznych.

Rodzaje i podział:
Koraliki kocie oko możemy podzielić na następujące grupy:
*według pochodzenia
- naturalne;
- syntetyczne;
*według rodzaju
- koraliki zwykłe: są to koraliki z dziurką, używa się ich do tworzenia ozdób nawlekanych;
- koraliki modułowe: posiadają metalowy tunel wewnątrz, nawleka się je na grubsze bazy bransoletek lub naszyjników;
- koraliki płaskie, kaboszony: te koraliki mają jedną powierzchnię płaską, a drugą wypukłą, lekko zaokrągloną, stosujemy je do ozdób wykonanych metodą haftu koralikowego, sutaszu lub do wklejania;
*według rodzaju powierzchni:
- gładkie
- fasetowane.

Koraliki kocie oko

Człowiek w swoich dziełach bardzo często inspiruje się naturą. Również w biżuterii, dodatkach i ubraniach. W końcu kto z nas nie miał kiedyś choćby jednego przedmiotu w tak zwaną „panterkę”, „zeberkę”, elementu futrzanego, piórka lub innej rzeczy przywołującej na myśl naturę. Tak jest też w przypadku jednej z bardzo charakterystycznych odmian koralików, które znamy pod nazwą „koraliki kocie oko”. Mogą to być naturalne, bądź syntetyczne elementy. Naturalne odmiany tych koralików to między innymi: kwarcowe kocie oko, kwarcowe tygrysie oko, kwarcowe sokole oko, kwarcowe bawole oko. Każde z nich ma swoją określoną barwę.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.