• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki Millefiori to jedne z najbardziej ozdobnych i wzorzystych koralików dostępnych na rynku półproduktów do rękodzieła. Są bardzo charakterystyczne i nie sposób pomylić ich z żadnymi innymi.
Koraliki te posiadają niepowtarzalne wzory, a dominującym motywem wśród nich są kwiaty. Wzory sprawiają wrażenie lekko rozmytych ze względu na rozciąganie i obróbkę koralików w procesie tworzenia, to jednak nadaje im tak charakterystyczny i uroczy styl. Każdy koralik przypomina małe „dzieło sztuki”. Paleta barw i wzorów w jakich występują jest ogromna. Bardzo liczne są również kształty i rodzaje. Dostępne są między innymi: kulki, kostki, płaskie zawieszki, dyski, serduszka, a także modułowe, czyli te z dużym otworem. To wszystko daje nam spore pole do działania twórczego. Przy użyciu tych koralików możemy wykonać wiele ozdób – od kolczyków poprzez zawieszki i naszyjniki, aż po bransoletki, breloki i ozdabianie przedmiotów takich jak torebki. Dzięki swojej radosnej palecie barw i bogatemu wzornictwu ciekawie uzupełnią wiele biżuteryjnych projektów. Szczególnie dobrze sprawdzą się w stylizacjach wiosennych i letnich, kiedy po zimie jesteśmy spragnieni soczystych kolorów.  Są one świetnym uzupełnieniem biżuterii w stylu romantycznym, dziewczęcym i niezobowiązującym, a kobiety które sięgają po ozdoby z koralikami millefiori to najczęściej optymistki o odważnym podejściu do życia i mody.

Z czego są wykonane:
Koraliki Millefiori wykonywane są głównie ze szkła lub polimeru glinu. Ten ostatni jest materiałem wytrzymałym, a jednocześnie łatwiejszym w obróbce i bardziej giętkim niż szkło. Jest to bardzo pożądana cecha ponieważ produkuje się je z długich prętów / lasek, o rozmaitych kształtach i średnicach. Rozciąga się je i tnie na mniejsze kawałki, które potem dodatkowo obrabia się na pożądany kształt i formuje w postaci kształtnych koralików. W ostatnich latach koraliki wzorowane na tradycyjnych, szklanych millefiori zaczęto również wytwarzać z termoutwardzalnej masy zwanej fimo.

Rodzaje i podział:
Koraliki typu Millefiori można podzielić:
*według zastosowania:
- modułowe: ponieważ posiadają duży otwór i metalowy tunel, używane są do wykonywania biżuterii modułowej, między innymi bransoletek, pierścionków, naszyjników, a nawet kolczyków;
- zwykłe (z otworem przechodzącym przez środek): najbardziej popularny rodzaj. Występują w najróżniejszych kształtach i sprawdzą się przy tworzeniu praktycznie każdych ozdób;
- zawieszki: mają większą formę niż standardowe koraliki millefiori i najczęściej posiadają otwór wiercony w poprzek wierzchołka lub otwór do wklejania zaczepu.

Koraliki millefiori

Jeśli marzą Ci się koraliki które są bajecznie kolorowe, niezwykle dekoracyjne i ozdabiane przepięknymi wzorami w postaci kwiatów? Koraliki millefiori na pewno przypadną Ci do gustu. Nazwa millefiori pochodzi od dwóch włoskich słów: „mille” co oznacza tysiąc i „fiori” oznaczające kwiaty. Technika przy pomocy której wykonywane są te charakterystyczne koraliki narodziła się już w starożytnym Rzymie. W XVIII wieku na pewien czas odeszła w zapomnienie, by w XIX wieku znów powrócić. Są lubiane i doceniane na całym świecie jednak największą popularnością cieszą się we Włoszech i Francji. Mozaika żywych kolorów i kształtów oraz misterne wykonanie przyciągają uwagę czyniąc je tak wyjątkowymi.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.