• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki POLARIS są iryzowane i wykonane ze szkła. Iryzacja lub inaczej tęczowanie to ubarwienie strukturalne – zjawisko optyczne polegające na powstawaniu tęczowych barw w wyniku odbicia światła białego od przezroczystych lub półprzezroczystych ciał składających się z wielu warstw substancji o różnych własnościach optycznych. Często spotykana wśród kamieni szlachetnych i macicy perłowej.
Iryzacja bywa też wywoływana sztucznie i wykorzystywana przy produkcji ozdobnych wyrobów szklanych i ceramicznych.
Biżuteria wykonana z użyciem tych koralików będzie różnie postrzegana w zależności od światła, pory dnia i stylu.
 
Koraliki POLARIS występują w postaci kulek od kilku do kilkunastu mm w różnych kolorach.
Jednak wszystkie one mienią się kolorami tęczy, co przypomina delikatną bańkę mydlaną.
Poprzez efekt tęczowania, barwy ich stają się delikatne i łagodne, gotowe do łączenia z półfabrykatami do wyrobu biżuterii w różnych kolorach, zarówno srebrno jak i złoto pochodnych.
Kulki można łączyć z innymi kształtami koralików również iryzowanych, np. z ceramiką (koraliki ceramiczne opalizujące) lub z masą perłową np. Disco ball, oliwka, bryłki itp. Powstała w ten sposób biżuteria: bransoletki, kolczyki lub naszyjniki będzie utrzymana w jednolitym tonie ale urozmaicona kształtem i pomysłowością.

Koraliki POLARIS™

Koraliki POLARIS™ to koraliki szklane iryzowane. Zdobione cienką przezroczystą warstwą mieniącą się barwami tęczy. Warstwa ta dobrze przylega do szkła, jest wytrzymała na ścieranie oraz odporna na działanie wody. Barwny, niekiedy migotliwy odblask lub poświata powoduje że kolory stają się delikatne i efektowne. W tworzeniu biżuterii koraliki polaris doskonale połączą się z masą perłową o różnych kształtach i kolorach oraz z elementami ceramicznymi (koraliki ceramiczne opalizujące). Połączenie ich w bransoletkach, kolczykach lub naszyjnikach uczyni biżuterię bardzo pomysłową.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.