• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki spectra są jedną z odmian koralików szklanych. Są bardzo efektowne i przyciągają wzrok ze względu na swoje wyjątkowe kolory. Jeśli chodzi o kształty tych koralików to również występuje ich bardzo wiele. Dzięki temu, że szkło łatwo poddaje się obróbce i możemy nadać mu dowolny kształt. Koraliki te występują w kształcie kuli, kostki, owali, beczek, walców i wiele innych. Oprócz wielu kształtów komponenty te są oferowane w bardzo szerokiej gamie kolorów. Najczęściej spotykame są lekko perłowe odmiany z metalicznymi wzorami na powierzchni. Istnieją też różne odmiany kolorów i rożne ich połączenia, między innymi: ze wzorem dobranym do koloru podstawowego danego koralika albo ze wzorem kontrastowym do koloru danego koralika. Mamy również do wyboru koraliki z ciekawym połączeniem kilku kolorów - dwóch lub trzech. Koraliki spectra są trwałe ze względu na materiał z którego są zrobione, a jednocześnie eleganckie. Możemy wykonać z nich bardzo wiele ozdób, które będą przykuwać wzrok i staną się idealnym uzupełnieniem naszego stroju. Koraliki te świetnie nadają się do wykonania na przykład bransoletek. Ich forma pasuje prawie do każdego stylu i wielu technik hand – made. Z powodzeniem możemy dodać je do bransoletki plecionej typu shamballa albo modnych bransoletek na gumce do biżuterii. Dzięki delikatnie metalicznym wzorom i perłowym kolorom nadają się również do stworzenie bardziej eleganckiej i wyszukanej biżuterii. Na przykład na wieczorne wyjście. Możemy je nawlekać na linki jubilerskie, gumki, sznurki do bransoletek czy cienkie rzemienie skórzane. W zależności od tego którą z tych opcji wybierzemy, mogą powstać różne ozdoby – od bardziej luźnych i casualowych po bardziej szykowne. Dużo również zależy od tego jakie dodatki dobierzemy do koralików – czy będą to srebrne komponenty, czy inne kolorowe koraliki albo przekładki metalowe lub akrylowe. Ozdoby z nich wykonane są uniwersalne, ponieważ możemy dopasować je do osób w różnym wieku: od nastolatek po panie w średnim wieku. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności.

Z czego są wykonane:
Wykonane są z jasnego (najczęściej białego) szkła. Jest ono formowane w rozmaite kształty – na przykład kule, kostki, owale następnie nanosi się na nie wypukły wzór przypominający maźnięcia farbą lub esy floresy. Na koniec całość pokrywa się warstwą koloru, który najczęściej jest lekko metaliczny / perłowy. W niektórych przypadkach kolor podstawowy nanoszony jest najpierw, a dopiero potem tworzone są wzory.

Rodzaje i podział:
Koraliki spectra możemy podzielić na dwie grupy:
*według kolorów:
- jednokolorowe
- wielokolorowe
*według kształtów:
- kule
- kostki
- owale
- walce
- beczki
- inne

Koraliki spectra

Wśród koralików szklanych możemy spotkać bardzo wiele odmian od tych najzwyklejszych przezroczystych, gładkich przez spękane (koraliki crackle) aż po szlifowane lub pokryte farbą. Właśnie wśród tych ostatnich możemy znaleźć koraliki spectra. Są one wyjątkowe i niepowtarzalne. Na każdym z nich znajduje się ciekawy wzór przypominający maźnięcia farbą. To właśnie ich atrakcyjna kolorystyka i wzornictwo czynią je świetnym dodatkiem do tworzonych przez nas ozdób. Można wykorzystać je na wiele sposobów. Możemy próbować łączyć je z innymi koralikami szklanymi, tworząc rozmaite oryginalne kompozycje, a każda ręcznie wykonana z nich ozdoba może stać się pięknym prezentem dla bliskich.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.