• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ze slynnego w całym świecie szkła weneckiego możemy wykonać przepiękną i niepowtarzalną biżuterię. Naszyjniki, bransoletki czy kolczyki, ale także rzadziej spotykane dodatki jak breloki, zakładki do książek czy broszki. Koraliki szkło weneckie pięknie komponują się z innymi szklanymi koralikami, jak koraliki crackle, koraliki drobne, czy koraliki powlekane. Często taki mix rodzajów koralików używany jest do stworzenia wielokolorowych, bogato zdobionych naszyjników na bazie kolorowych sznurków jubilerskich. Koraliki weneckie posłużyć mogą do wykonania gustownych kolczyków. Koraliki o mniejszych rozmiarach będą pasowały do kolczyków typu gronka, a większe rozmiary do klasycznych kolczyków wykonanych na bazie szpilki jubilerskiej lub haczyka jubilerskiego. Istnieją piękne wisiory produkowane ze szkła weneckiego. Maja interesujące kolory i niepowtarzalne wzory. Taki zdobny wisior wystarczy tylko założyć na przykład na sznurek satynowy lub ciekawy rzemień jubilerski i szybko mamy gotową unikalna, ozdobna biżuterię. Koraliki murano to także wdzięczny element do ozdoby zakładek do książek. wystarczy na bazę zakładki umocować przy pomocy drutu jubilerskiego i kółek montażowych wybrany przez siebie koralik plus dodatkowo ozdobną zawieszkę i mamy gotową niebanalną zakładkę do książki. Będzie poprawiała nam nastrój podczas czytania ale będzie tez wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.
Koraliki ze szkła weneckiego różnią się wyglądem i rozmiarami. Dzięki charakterystycznemu procesowi powstawania mogą przybierać różne, często niespotykane kształty. Jednak najczęściej występują w popularnych formach takich jak: kulki, pastylki, kostki, twist czy oponki. Ze szkła weneckiego robi się także niepowtarzalne zawieszki. Specjalny rodzaj stanowią modułowe koraliki murano. Mogą być transparentne lub nieprzezroczyste. Ich powierzchnie mogą być gładkie, ale mogą też znajdować się na nich wypustki lub ozdoby w postaci złotego brokatu. Koraliki ze szkła murano charakteryzują się niezwykłymi kolorami. Często w obrębie jednego koralika znajduje się ich kilka, które płynnie przechodzą jeden w drugi.
Koraliki ze szkła weneckiego powstają podczas bardzo złożonego procesu. Na początku wytwarza się pręt szklany o pożądanej średnicy, który po zakrzepnięciu jest cięty na warstwy a następnie ponownie podgrzewany w celu nadania odpowiednich kształtów koralików czy też wprowadzenia do koralika dodatkowych ozdób.

Koraliki szkło weneckie

Szkło znane jest ludzkości od niepamiętnych czasów. Kolebka szkła weneckiego mieści się na wyspie Murano. Jest to jedna z niewielkich weneckich wysp. Szkło weneckie znane jest już niemal na całym świecie, a na pewno zna je każdy rękodzielnik. Tak zwane koraliki murano są rodzajem szkła artystycznego charakteryzującego się niepowtarzalnymi kolorami i kształtami. Koraliki ze szkła weneckiego są koralikami niezwykle ozdobnymi. Mienią się różnymi kolorami, odblaskami, posiadają rozmaite dodatki na swojej powierzchni, ale co charakterystyczne też w swoim wnętrzu. Z tych koralików możemy wykonać piękną i oryginalną biżuterię. Mogą to być różnokolorowe naszyjniki, bransoletki czy kolczyki. Tworzy się także niepowtarzalne wisiorki. Proces wytwarzania owych koralików jest złożony.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 22 z 22
Sortuj wg:
strona: z 1