Koraliki sznurkowe

Sznurek znamy już od wieków i jest on przydatny w każdej dziedzinie naszego życia. Nic więc dziwnego, że również w takiej dziedzinie jak biżuteria hand - made znalazł on swoje zastosowanie - koraliki sznurkowe. Wykonywany z różnych materiałów, skręcany z jednej lub wielu części. Wykorzystywany praktycznie we wszystkich aspektach naszego życia – od rolnictwa, przemysłu, gospodarstwa domowego po bardziej artystyczne jak na przykład florystyka, pakowanie prezentów, czy właśnie ozdoby i biżuteria. W półproduktach do wykonywania biżuterii sznurek występuje nie tylko jako element do nawlekania różnych ozdób, ale często też jako materiał z którego wykonane są same koraliki.
Koraliki sznurkowe należą do grupy materiałów używanych do wykonywania biżuterii, które produkowane są w dużej mierze z naturalnych surowców. Są to drewniane bazy w dowolnych kształtach, na przykład kulek, owali, walców, które smaruje się odpowiednim klejem i owija dookoła różnymi rodzajami sznurków. Koraliki sznurkowe są przyjemne w dotyku i posiadają ciekawą fakturę więc będą bardzo oryginalną ozdobą w każdym projekcie. Takie koraliki nie są materiałem skomplikowanym w użyciu, trzeba jednak pamiętać z czym najlepiej wyglądają. Najładniej skomponują się z elementami, które również są naturalne czyli: różnego rodzaju sznurki - między innymi bawełniane lub lniane, koraliki drewniane, proste rzemyki ze skóry lub niektóre koraliki szklane. Jedną z prostszych w wykonaniu, ale zarazem bardzo efektownych ozdób z tych koralików może być naszyjnik. Gdy dobierzemy kilka koralików w kształcie kuli i nawleczmy je na sznurek jubilerski, którego końce wkleimy w zakończenia do biżuterii. Na zakończenie wystarczy dodać zapięcie i gotowe. Jeśli chcemy aby nasz projekt był bardziej urozmaicony wybierzmy koraliki z dwukolorowych sznurków lub dobierzmy do nich mniejsze drewniane lub szklane koraliki. Pamiętajmy też aby zawsze kolor wybranych przez nas koralików był dopasowany do sznurka lub rzemyka na który chcemy je nawlec.

Z czego są wykonane:
Koraliki te to rodzaj komponentów w których rdzeń, najczęściej w postaci drewnianej kulki lub innego kształtu, pokrywany jest ozdobnym sznurkiem lub nicią w rozmaitych kolorach.

Rodzaje i podział:
Koraliki sznurkowe dzielimy według następujących kategorii:
*według koloru:
- jednokolorowe – to koraliki, które wykonane są ze sznurka tylko w jednym, określonym kolorze;
- wielokolorowe – najczęściej mają postać koralików w pasy, gdzie różne rodzaje i kolory sznurka układa się na przemiennie;
*według materiału którym są ozdabiane:
- ozdabiane sznurkiem papierowym;
- ozdabiane sznurkiem satynowym –mają one delikatny połysk, są bardziej elegancką odmianą koralików sznurkowych;
- ozdabiane sznurkiem bawełnianym – najczęściej spotykane, mają bardzo wiele odmian kolorystycznych;
- ozdabiane sznurkiem lnianym – mają bardzo naturalny wygląd, pasują do ozdób w stylu etno lub folkowym;
- ozdabiane sznurkiem o metalicznym połysku – taki sznurek może być dodatkiem do pozostałych sznurków lub jedynym, który oplata koralik.
Filtruj według:
Lista produktów
Sortuj według:

Koraliki sznurkowe, zielono-beżowe / kula / 25mm / otwor 5mm / 1szt / M1312

Rewelacja! (4,67)
W opakowaniu: 1szt Kształt: Kula Wielkość: 25mm Wielkość otworu: 5mm Kolor: zielony
24h
1,80 zł
KUP

Koraliki sznurkowe, żółto- beżowe / kula / 25mm / otwór 5mm / 1szt / M1318

Rewelacja! (4,79)
W opakowaniu: 1szt Kształt: Kula Wielkość: 25mm Wielkość otworu: 5mm Kolor: żółty
24h
1,80 zł
KUP