• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki szydełkowe to jedne z ciekawszych i bardziej oryginalnych propozycji wśród półfabrykatów do tworzenia biżuterii i ozdób hand – made. Świetnie sprawdzają się przy wykonywaniu naszyjników lub kolczyków, ale będą też dobrym uzupełnieniem bransolet, wisiorów czy na przykład breloków. Wykonuje się je przy użyciu szydełka, którym dzierga się otoczkę dla drewnianego koralika w środku. Występują też szydełkowe koraliki, które nie posiadają wewnętrznego wypełnienia, są miękkie i przypominają szydełkowe poduszeczki w różnych kształtach. Aby urozmaicić ofertę tych koralików i ułatwić pracę twórcom powstały również ozdoby oparte na drucianej bazie np. w kształcie koła. W rozmaitych ozdobach, najlepszym dopełnieniem dla tych produktów będą korale drewniane, ozdabiane metodą decoupage, sznurki bawełniane, taśmy lub inne naturalne materiały które podkreślą ich ciepły, delikatny styl. W zależności od elementów jakimi je uzupełnimy mogą całkowicie odmienić swój charakter. Jeśli wybierzemy kolory pastelowe i ciepłe, dodamy do nich korale ozdobione kwiatowym wzorem i zawiesimy na tasiemce zyskają styl romantyczny i dziewczęcy. Gdy koraliki w zdecydowanym kolorze połączymy ze sobą łańcuszkiem lub dodamy metalowe ogniwa całość nabierze bardziej nowoczesnego i zdecydowanego charakteru. Natomiast jeśli koraliki szydełkowe zawiesimy na jeansowym pasku i uzupełnimy szklanymi koralikami ozdoba stanie się bardziej luźna i młodzieżowa. Sposobów na wykorzystanie i metamorfozę szydełkowych ozdób jest bardzo dużo. Wystarczy przejrzeć dostępne półprodukty i na pewno pomysł na ozdobę pojawi się w naszej wyobraźni. Sporo informacji na temat takich koralików oraz inspiracji jak wykorzystać je do wykonania niepowtarzalnych ozdób znajdziesz na naszym blogu - kursy biżuterii.


Z czego są wykonane:
Koraliki szydełkowe wykonane są z materiałów takich jak: kordonek, mulina lub włóczka. Składają się przeważnie z dwóch części – zewnętrznej, wykonanej szydełkiem oraz wewnętrznego wypełnienia, którym jest najczęściej drewniany koralik w rozmaitych kształtach. Występują w formie jednobarwnej lub wielokolorowej oraz w wielu wzorach, a wszystko zależy od użytych włóczek czy kordonków.
Innym rodzajem są ozdoby wykonane na drucianej bazie. Powstają najczęściej na bazie koła w środku którego znajduje się ażurowa, dziergana ozdoba.

Podział i rodzaje:
Szydełkowe koraliki możemy podzielić na następujące rodzaje:
*według zastosowania:
- kolczyki,
- bransoletki,
- naszyjniki i wisiory
- inne ozdoby, na przykład breloki
*według koloru:
- jednokolorowe
- wielokolorowe
*według kształtu:
- okrągłe
- owalne,
- walce
- w kształcie kwiatów
*według rodzaju:
- standardowe koraliki z drewnianym rdzeniem : są uniwersalne i nadają się do wykonania wielu ozdób
- zawieszki szydełkowe na drucianej bazie: najlepiej sprawdzą się w kolczykach czy zawieszkach
- koraliki miękkie, bez wypełnienia: mogą mieć między innymi kształt kwiatów, będą idealnym uzupełnieniem w większych naszyjnikach.

Koraliki szydełkowe

Szydełkowe prace – zarówno dodatki, jak i ubrania od dawna cieszą się popularnością. Z tego właśnie powodu, osoby zajmujące się ręcznie wykonywaną biżuterią również sięgnęły po koraliki szydełkowe. Misternie dziergane koronki, niepowtarzalne wzory i ten charakterystyczny ciepły wygląd sprawił, że także w kuferkach z elementami biżuteryjnymi pojawiły się rozmaite półprodukty wykonane na szydełku. Romantyczny i nieco retro charakter tych ozdób zaciekawił już wielu twórców hand – made. Bardzo szeroki wybór wśród kolorów oraz rozmaite wzory i ściegi sprawią, że produkt taki jak szydełkowe koraliki można dopasować do wielu ozdób wykonanych ręcznie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.